Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Staurogyne stolonifera

Staurogyne stolonifera

To co wynika z naszych doświadczeń względem konkretnych gatunków roślin

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 58

Staurogyne stolonifera

Post autor: zulix »

W skrócie
Wysokość rośliny w zbiorniku: 3 - 15 cm. Zwykle jest rośliną I - II plan.
Temperatura: 20-28 °C
Wymagane oświetlenie: średnie i duże
pH: 6,0 - 8,0
Twardość wody: nieskrajna, rośnie również w wodzie dość twardej
Nawożenie: pełne nawożenie raczej wymagane,
CO2: raczej wymagane, toleruje glutaral
Podłoże: granulacja dowolna, podłoże raczej o większej zasobności (substraty, ziemia ogrodowa)
Szybkość wzrostu:mała i bardzo mała
Trudność uprawy:średnia

Opis
Roślina obecnie nie eksponowana u sprzedawców choć gdzieniegdzie dostępna (często pod nazwą swojej "koleżanki" - staurogyne repens lub w wymieszanych hodowlach) . Niedawna nowość za która płaciło się xxx zł za 1 pęd. Gdzieniegdzie sprzedawana pod nazwą Hygrophila sp. "Rio Araguaia".
Roślina nie spełniła chyba jednak zachcianek i nie zapewniła zbioru złotego deszczu bo jest zbyt niepozorna, aby kształtować marketingowy "must have" :) - stad zniknęła z drogich ofert, często została wręcz zapomniana.
Jest to jednak niebrzydka roślinka płożąca się i bujnie rozkrzewiająca przy dobrym świetle, nawożeniu i przycinaniu. Rośnie jednak powoli - ja ją mam pół roku i jeszcze nie mam ilości, które pozwoliłyby na sprezentowanie jej komuś.

Galeria:
zdjęcia z akwarium roślinnego (0,6 W/l, GH ok. 10, pH ok. 7, podłoże ADA, CO2, nawozy).
Roślinka w zbliżeniu:
Obrazek

Rozkrzewia się i płoży bez problemu:
Obrazek

Jeszcze raz pojedyncza roślinka:
Obrazek
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Baza roślin”