Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Kakadu - ikra

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
kosteczka
Posty: 1957
Rejestracja: 09 sty 2013, 22:23
Imię: Kasia
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 200l
Płeć:
Wiek: 39

Kakadu - ikra

Post autor: kosteczka »

Witam. Sprawa ma się następująco ;) . Po likwidacji mojego zbiornika zostawiłam sobie harem kakadu. Oczywiście w międzyczasie okazało się że jednak ponownie nie mam haremu kakadu 8) Wydawało mi się że ponownie mam 3 samce(ale mylnie).Chwilowo przeniosłam rybki do mojej kostki 36l ( wiem że masakra ale to tylko na chwilkę).
Jak dziś zabierałam się za wyłowienie rybek - na kokosie ku mojemu zdziwieniu ukazały mi się czerwone kropki przyczepione do kokosa - ikra. No więc teraz już wiem że jednak mam jedną samiczkę :mrgreen:. I tu pojawia się pytanie skąd mam wiedzieć który samiec będzie tatusiem??? No bo oczywiste jest że chciałabym zostawić sobie parkę :mrgreen: No i wyłowić tego drugiego samca żeby się nie pozabijały. Czy po prostu będzie naturalna selekcja. Ale trochę się obawiam bo młody samczyk, który jeszcze do końca się nie wybarwił siedzi cały czas schowany w rurce a stary wyga kreci się po akwarium. I czy ten młody nie wybarwiony samczyk może być już w ogóle tatusiem?
Druga sprawa to czy ikra przetrwa w tym zbiorniku z krewetkami i helenkami :/ , czy powinnam coś zadziałać czy zostawić w spokoju.
Pozdrawiam - Kaśka
Awatar użytkownika
piter1991
Posty: 159
Rejestracja: 08 mar 2010, 17:22
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Dębica
Płeć:
Wiek: 32

Post autor: piter1991 »

samica zabije krewetki w obronie ikry, zresztą bez ikry pewnie też co do ślimaków to nie wiem
Awatar użytkownika
wisłok
Posty: 2259
Rejestracja: 15 gru 2012, 16:20
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Bratkowice( Chiny ludowe)
Akwarium: 232l Chińskie Rio
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: wisłok »

Raczej wątpię by młody samiec został dopuszczony do tarła zarówno przez samicę jak i starszego silniejszego samca. No chyba że wlot do kokosa był za mały aby staruszek wpłynął do środka, to w tedy młodzik miał by szansę. Ale starszy mógł by też wachlując płetwami wsadzić mlecz gdzie trzeba więc w tym wypadku pewności nie ma.

Helenki niestety lubią ikrę a samice niestety rzadko kojarzą je z zagrożeniem.
Jak to ocenić... czy to wogóle możliwe? Jeśli mam wybierać między złem a złem wole nie wybierać wcale.
Awatar użytkownika
kosteczka
Posty: 1957
Rejestracja: 09 sty 2013, 22:23
Imię: Kasia
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 200l
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: kosteczka »

Wlot do kokosa jest wystarczający aby staruszek mógł tam wpłynąć, więc pewnie można obstawiać na staruszka? Ale w sumie nie powiedziałam że ikra znajduję się na zewnętrznej stronie kokosa, a nie od wewnątrz 8-)
Pozdrawiam - Kaśka
Awatar użytkownika
kuba4410
Posty: 666
Rejestracja: 06 kwie 2013, 17:24
Imię: Kuba
Lokalizacja: Mielec/Kraków
Akwarium: [63] Gupiki i Galaxy
Płeć:

Post autor: kuba4410 »

Masz może kotnik? Jak tak to wrzuć do niego Helenki :) Ewentualnie do jakiegoś pojemnika i żeby pływał po akwa ;)
Awatar użytkownika
kosteczka
Posty: 1957
Rejestracja: 09 sty 2013, 22:23
Imię: Kasia
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 200l
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: kosteczka »

Młodziak cały czas się chowa, siedzi w jednym miejscu a staruszek cały czas patroluje teren, co jakiś czas przypływa obok kokosa i stawia czub... nie znam się na tych rybach ale czy po takim zachowaniu też można stwierdzić że to staruszek jest tatusiem? :mrgreen:
kurcze szkoda mi tego malca bo w ogóle nie wypływa i jakbym miała pewność że to nie on jest ojcem to bym go oddała, bo mi go szkoda.
I pytanie z innej beczki, czy jest szansa że coś z ikry przeżyje i po jakim czasie i w jaki sposób można się spodziewać potomstwa?

[ Dodano: 2014-01-02, 18:52 ]
kuba4410 pisze:Masz może kotnik? Jak tak to wrzuć do niego Helenki :) Ewentualnie do jakiegoś pojemnika i żeby pływał po akwa ;)
mam tyle helenek że ich nie włożę do kotnika, nie mam kotnika...
Ale jeśli to coś da to je wyjmę...
Pozdrawiam - Kaśka
Awatar użytkownika
wisłok
Posty: 2259
Rejestracja: 15 gru 2012, 16:20
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Bratkowice( Chiny ludowe)
Akwarium: 232l Chińskie Rio
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: wisłok »

Samce kakadu w ogóle nie interesują się swoim potomstwem no chyba że są głodne, cała opieka nad nim ciąży na samicy.

Co do odchowania ich w kranówce niestety słabo to wychodzi, ale parę szt. powinno się uchować Jednakże niepokoi mnie miejsce ulokowania ikry, powinna być schowana pod kokosem nie wiem czy światło nie uszkodzi zarodków. I broń borze nie interweniuj w nic w akwa, samica jak poczuje się zagrożona zje ikrę.
Jak to ocenić... czy to wogóle możliwe? Jeśli mam wybierać między złem a złem wole nie wybierać wcale.
Awatar użytkownika
kosteczka
Posty: 1957
Rejestracja: 09 sty 2013, 22:23
Imię: Kasia
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 200l
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: kosteczka »

Ok nic nie interweniuje, ikra jest ułożona na kokosie, ale tak na spodzie, bliżej dna, więc myślę że światła dużo nie dociera....

[ Dodano: 2014-01-02, 20:05 ]
Oto staruszek
Obrazek

Rybka, która według mnie jest samczykiem ( aczkolwiek mogę się mylić), który cały czas siedzi w rurkach ceramicznych
Obrazek
Obrazek

A tutaj takie dziwne zachowanie : Ten z fotki wyżej samczyk wypłynął na chwilkę ze swojej kryjówki i od razu jest przeganiany przez tą rybkę ( z tyłu) - która pilnuje ikry cały czas - wychodzi na to że to samica.
Obrazek

Sorki za brudne szyby :P
Pozdrawiam - Kaśka
Awatar użytkownika
Inc0
Posty: 1665
Rejestracja: 19 sty 2013, 17:47
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Wiatr wieje
Płeć:

Post autor: Inc0 »

hm...wygladaja znajomo Twoje "papużki" ostatni raz jak je widziałem miały po 1cm długosci
Awatar użytkownika
kosteczka
Posty: 1957
Rejestracja: 09 sty 2013, 22:23
Imię: Kasia
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 200l
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: kosteczka »

Niestety z tamtych został tylko dorosły samczyk, ponieważ wszystkie okazały się samcami. Te 2 młode osobniki to już zupełnie inne rybki... które zresztą również miały być samiczkami. Z jednej wyszła samiczka a z drugiej jak zwykle samczyk - do oddania zresztą też :/

[ Dodano: 2014-01-06, 08:36 ]
Czy możecie 100% stwierdzić że ryba z 2 i 3 zdjęcia to samczyk?
Pozdrawiam - Kaśka
Awatar użytkownika
wisłok
Posty: 2259
Rejestracja: 15 gru 2012, 16:20
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Bratkowice( Chiny ludowe)
Akwarium: 232l Chińskie Rio
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: wisłok »

Mi to wygląda na samiczkę w okresie godowym( żółte zabarwienie tułowia rybki).
Jak to ocenić... czy to wogóle możliwe? Jeśli mam wybierać między złem a złem wole nie wybierać wcale.
Awatar użytkownika
kosteczka
Posty: 1957
Rejestracja: 09 sty 2013, 22:23
Imię: Kasia
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 200l
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: kosteczka »

a ten ogon wybarwiający się?
Pozdrawiam - Kaśka
Awatar użytkownika
wisłok
Posty: 2259
Rejestracja: 15 gru 2012, 16:20
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Bratkowice( Chiny ludowe)
Akwarium: 232l Chińskie Rio
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: wisłok »

Wybarwienie płetw u form hodowlanych nie gra aż takiej roli, ważniejszą cechą przy oznaczaniu płci jest lira płetwy grzbietowej(samiec) i ewentualna żółta barwa( samice).
Jak to ocenić... czy to wogóle możliwe? Jeśli mam wybierać między złem a złem wole nie wybierać wcale.
Awatar użytkownika
kosteczka
Posty: 1957
Rejestracja: 09 sty 2013, 22:23
Imię: Kasia
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 200l
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: kosteczka »

o to mnie pocieszyłeś :) bo jednak myślałam że to samiec.
No to ta właśnie samica siedzi cały czas w rurkach i nie wychodzi, a jak wyjdzie to ta druga samica która złożyła ikrę ją gania... dlaczego tak jest?
Pozdrawiam - Kaśka
regtur
Posty: 1
Rejestracja: 05 sty 2015, 14:25
Imię: Reg
Lokalizacja: Tur
Płeć:

Post autor: regtur »

Ciekawy wątek, pogania ją może z "zazdrości"?
Konto zablokowane za trolowanie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mieszkańcy akwarium i rośliny”