Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Szyszki olchy czarnej i ich wpływ na parametry wody.

Wszystko na temat wpływu parametrów wody na obsadę roślinną i zwierzęcą i możliwości korekty wartości tych parametrów

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
duch amazonski
Posty: 1932
Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:44
Imię: Darek
Lokalizacja: LUBLIN
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: duch amazonski »

SZYSZKA OLCHY POPRAWIA JAKOŚĆ WODY

Ciekawą notatkę zamieszczono w miesięczniku "Akwarium Terrarium" nr. 11 z roku 1965, w rubryce "Drobne wiadomości".
Notatka, mówi o przypadkowym odkryciu, jakiego dokonał Kohler...


http://akwa-mania.mud.pl/archiwum/a5/a5,9.html
Ostatnio zmieniony 28 kwie 2015, 21:41 przez duch amazonski, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
maxio69
Mecenas
Posty: 922
Rejestracja: 04 sie 2013, 22:11
Imię: Piotr
Lokalizacja: Przeworsk/Mirocin
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: maxio69 »

A ja mam pytanie kiedy zrywać te szyszki. Mam dostęp do olchy w tej chwili szyszki są ale takie mocno czarne i wiadomo na drzewie teraz brak liści czy takie szyszki nadają się? Czy po zerwaniu mam je gotowac czy mogę od razu je wrzucić?
Awatar użytkownika
Inc0
Posty: 1665
Rejestracja: 19 sty 2013, 17:47
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Wiatr wieje
Płeć:

Post autor: Inc0 »

Jesli sa puste i suche to zbieraj z drzewa omijaj tylko te ofajdane przez ptaki, szyszki wrzucam "surowe"
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

Darku (duch amazonski), nie możemy tak sobie przedrukowywać treści czegokolwiek co ktoś napisał bo podlega to pod ustawę o prawach autorskich. Gdyby było inaczej to dowolna osoba zakładająca forum czy portal mogłaby w dość krótkim czasie stworzyć piękną encyklopedię na każdy temat. Sam bym zrobił piękną bazę roślin bo mnie to rajcuje a tak opisuje tylko te które miałem i mam własne zdjęcia.

Aby zamieścić cudzy temat trzeba mieć zgodę autora a czasem i wydawcy. Inaczej właściciel praw autorskich może skierować sprawę do sądu i oczyścić nasz portfel. Stąd i na naszym forum staramy się unikać takich sytuacji.
Jeżeli jakiś artykuł cie zainspirował to możesz zacytować jego fragmenty ale w ramach własnej dłuższej wypowiedzi a nie w zamian za nią. Stąd trzeba podać fragment artykułu ze źródłem oryginału i samodzielnie skomentować. Wtedy prawa autorskiego nie łamiemy. Polecam nieco informacji tutaj: http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.php?t=105

Jak nie chcesz komentować to po prostu piszesz coś w tym stylu: "Ciekawe informacje dot. tematu są opisane tu: http://....".
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Awatar użytkownika
maxio69
Mecenas
Posty: 922
Rejestracja: 04 sie 2013, 22:11
Imię: Piotr
Lokalizacja: Przeworsk/Mirocin
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: maxio69 »

Inc0gnit0, dzięki :) jutro idę zrywać i sru do akwa a powiedz ile dać ich na 112l akwa gdzie ph teraz mam 6,5 kh-5 i gh-10.
Awatar użytkownika
Inc0
Posty: 1665
Rejestracja: 19 sty 2013, 17:47
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Wiatr wieje
Płeć:

Post autor: Inc0 »

Nie wiem nie powiem bo daje u siebie na "oko" teoretycznie bym zrobił tak: z 10-20szt na start a potem 1-2 co tydzień ale to zalezy co chcesz w akwarium uzyskac czy BW czy tylko lekko zagarbnikować.
Awatar użytkownika
maxio69
Mecenas
Posty: 922
Rejestracja: 04 sie 2013, 22:11
Imię: Piotr
Lokalizacja: Przeworsk/Mirocin
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: maxio69 »

Raczej lekko ze względu na to, że mam akwa bardziej pod rośliny ale też chcę coś by rybki z tego miały.
y13
Posty: 36
Rejestracja: 30 paź 2016, 21:07
Imię: Daniel
Lokalizacja: Jarosław
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: y13 »

wymiana takich szyszek po jakim czasie powinna nastąpić :?:
Szyszka
Posty: 517
Rejestracja: 06 wrz 2016, 17:09
Imię: Szyszka
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: Szyszka »

Różnie ludzie piszą i zalecają, ja swoje wymieniałam jak już wyglądały i cuchnęły wyjątkowo źle :D Czasem wypłukałam pod bieżącą wodą i dały jeszcze radę, także ja swoje nawet po pół roku potrafię trzymać xd
mib86
Posty: 23
Rejestracja: 16 sty 2017, 11:11
Imię: Tomek
Lokalizacja: Częstochowa
Akwarium: 120
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: mib86 »

Szyszka pisze:Różnie ludzie piszą i zalecają, ja swoje wymieniałam jak już wyglądały i cuchnęły wyjątkowo źle :D Czasem wypłukałam pod bieżącą wodą i dały jeszcze radę, także ja swoje nawet po pół roku potrafię trzymać xd
Z tego co ja czytalem to szyszki powinno sie wymienic tak po 3 albo 4 tygodniach.
Szyszka
Posty: 517
Rejestracja: 06 wrz 2016, 17:09
Imię: Szyszka
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: Szyszka »

Też czytałam i cóż :P czytanie < doświadczanie to raz, a dwa w rzekach, jeziorach nie chodzą małe Chińczyki co 3-4 tygodnie i nie wydłubują każdej szyszki xd
Wrzucić jedną, dwie szyszeczki i samemu ocenić ;)
Awatar użytkownika
Silveraun
Posty: 154
Rejestracja: 07 lut 2017, 16:09
Imię: Jakub
Lokalizacja: Z piekła rodem.
Akwarium: 100l, 45l
Płeć:
Wiek: 41

Post autor: Silveraun »

Ja bym po prostu rzekł iż najbardziej wydajne są w okresie 3-4 tyg;)
y13
Posty: 36
Rejestracja: 30 paź 2016, 21:07
Imię: Daniel
Lokalizacja: Jarosław
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: y13 »

ok to już coś tam wiem :D a jak to jest z ilością szyszek na litraż akwarium :?: wiadomo ile kto wrzuci tyle będzie :mrgreen: ale tak uogólniając uśredniając optymalnie to jaka ilość :?: ;)
Awatar użytkownika
mirekkon
Posty: 1270
Rejestracja: 26 wrz 2011, 10:09
Imię: Mirek
Lokalizacja: Przemyśl
Akwarium: www.mirekkon.pl
Płeć:
Wiek: 49
Kontakt:

Post autor: mirekkon »

y13 pisze: wiadomo ile kto wrzuci tyle będzie :mrgreen:
jakbyś poczytał ten wątek od początku to pewnie byś nie pisał takich bzdur, praktykuje się 3-4 szyszki na 100l, a ponieważ szyszki są różnych rozmiarów, to możesz dać 3 duże lub 4 małe

nie ma potrzeby dodawać zbyt dużej ilości szyszek bo niczego nie zmienią a mogą narobić szkód w akwarium
Wykonam każdy sterownik na zamówienie, akwarystyka, terrarystyka, hydroponika, wiwarium, orchidarium, pieczarkarnia i wiele innych według Waszego pomysłu. Wal śmiało na maila mirekkon@wp.pl
y13
Posty: 36
Rejestracja: 30 paź 2016, 21:07
Imię: Daniel
Lokalizacja: Jarosław
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: y13 »

mirekkon pisze:
jakbyś poczytał ten wątek od początku to pewnie byś nie pisał takich bzdur
ale w sensie jakie bzdury :?: a wątek przeczytałem :lol: od początku
ODPOWIEDZ

Wróć do „Chemia wody ”