Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Szyszki olchy czarnej i ich wpływ na parametry wody.

Wszystko na temat wpływu parametrów wody na obsadę roślinną i zwierzęcą i możliwości korekty wartości tych parametrów

Moderator: Administracja

funio721
Posty: 192
Rejestracja: 16 sty 2016, 15:43
Imię: Jan
Lokalizacja: Toruń
Akwarium: Narożne 520l
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: funio721 »

Szyszki możesz zbierać cały rok , one nie opadają jak jabłka więc są na drzewie cały czas , ale zbierasz te suche i czarne nawet w lato bedziesz widział które wiszą od zimy więc trudno je pomylić
mib86
Posty: 23
Rejestracja: 16 sty 2017, 11:11
Imię: Tomek
Lokalizacja: Częstochowa
Akwarium: 120
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: mib86 »

y13 pisze:ok to już coś tam wiem :D a jak to jest z ilością szyszek na litraż akwarium :?: wiadomo ile kto wrzuci tyle będzie :mrgreen: ale tak uogólniając uśredniając optymalnie to jaka ilość :?: ;)
1 szt na 10l wody - profilaktycznie
3-4 szt na 10l wody - przeciw glonom

Przepisu nie ma, ogolnie tak sie przyjmuje jak powyzej. Obserwuj Ph i bedziesz wiedzial czy dajesz za duzo czy za malo. Efekt dzialania widoczny jest po 1-2 dniach.
y13
Posty: 36
Rejestracja: 30 paź 2016, 21:07
Imię: Daniel
Lokalizacja: Jarosław
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: y13 »

mib86 pisze:
1 szt na 10l wody - profilaktycznie
3-4 szt na 10l wody - przeciw glonom
mam 15 w moich 54l
10 wrzuconych i z 5 zrobiony wywar i wrzucone razem z wywarem, ale zrobiłem podmiankę z 40% po jednym dniu bo było za"brązowo" ph 7.5 mi wyszło (bez zmian - chociaż ciężko oceniać bo herbaciana woda wiec nie wiem czy ma to przełożenie na wynik testu)
Awatar użytkownika
mirekkon
Posty: 1270
Rejestracja: 26 wrz 2011, 10:09
Imię: Mirek
Lokalizacja: Przemyśl
Akwarium: www.mirekkon.pl
Płeć:
Wiek: 49
Kontakt:

Post autor: mirekkon »

dodaj jeszcze ze 20 będziesz miał "FULL WYPAS"
Wykonam każdy sterownik na zamówienie, akwarystyka, terrarystyka, hydroponika, wiwarium, orchidarium, pieczarkarnia i wiele innych według Waszego pomysłu. Wal śmiało na maila mirekkon@wp.pl
y13
Posty: 36
Rejestracja: 30 paź 2016, 21:07
Imię: Daniel
Lokalizacja: Jarosław
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: y13 »

mirekkon pisze:dodaj jeszcze ze 20 będziesz miał "FULL WYPAS"
jak będzie potrzeba dodam :roll:
Awatar użytkownika
kuba4410
Posty: 666
Rejestracja: 06 kwie 2013, 17:24
Imię: Kuba
Lokalizacja: Mielec/Kraków
Akwarium: [63] Gupiki i Galaxy
Płeć:

Post autor: kuba4410 »

Jeśli KH będzie wysokie to nawet 10 szyszek na litr wody nie zmieni pH albo zmieni w niewielkim stopniu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Chemia wody ”