Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

forcipiger

potrzebna pilna porada

Czyli co dolega naszym "solniczkowym" podopiecznym i jak z tym walczyć.

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
marioletti
Posty: 70
Rejestracja: 24 sie 2012, 20:23
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 500 l Tanganika
Płeć:

forcipiger

Post autor: marioletti »

witam jak w temacie posiadam tą rybkę od miesiąca, jeszcze wczoraj ryba normalnie si,ę zachowywała, jadła a dzisiaj niestety apatia, leży na skałce na dole. Jeżeli pływa to tylko niedaleko i chowa się. Nie interesuje się żarciem, ciężko oddycha i czasami do góry brzuchem się przekręca. parametry raczej w normie, poza NO3 ok 30 i zasolenie skoczyło przez 4 dni do 1,024, a było 1,022. (Kilka dnie nie dolewałem wody). Nie wiem co mógłbym zrobić aby jakoś jej pomóc. Pozostałe ryby bez problemu ( hepatus, garbik, błazenki i krewetka). :?: :/
Po solniczce powrót do ...Tanganiki 500 l
jogi_18
Posty: 326
Rejestracja: 27 sty 2010, 21:18
Imię: Artur
Lokalizacja: Harasiuki
Akwarium: 240l
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: jogi_18 »

Na innym forum już Ci powiedzieli, że rybka raczej przepadła.
Jeżeli przyjmuje pokarm możesz spróbować witamin dodać do mrożonek.
Jeżeli jest to ta ryba z iguany to nie gratuluje zakupu. Widziałem ją i nie wyglądała znakomicie.
Następnym razem proponuję zakupić rybę bardziej pasującą do Twojego litrażu.

Pozdrawiam
Artur
Awatar użytkownika
marioletti
Posty: 70
Rejestracja: 24 sie 2012, 20:23
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 500 l Tanganika
Płeć:

Post autor: marioletti »

dzięki za zainteresowanie, już nie przyjmuje pokarmu. U mnie z jedzeniem nie miała najmniejszych problemów. Jeszcze wczoraj bdb żerowała i nic nie wskazywało na dzisiejsze zachowanie. Czytałem dużo o tym gatunku i opisują, że często się tak dzieje z nieznanych przyczyn. I myślę że litraż w tym momencie przy tak małej rybie nie ma znaczenia. :|
Po solniczce powrót do ...Tanganiki 500 l
Awatar użytkownika
grzeniu
Posty: 1362
Rejestracja: 14 lis 2010, 22:16
Imię: grzegorz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 2500l w biegu
Płeć:

Post autor: grzeniu »

Akurat ma, już Ci kiedyś pisałem że nie ma sensu tej ryby kupować. Pocieszyć się możesz że u Ciebie i tak miała lepiej niż pewnie w sklepie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Choroby i zgony w akwarium morskim”