Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[487l]Malawi

Tanganika, Malawi, Azja, Ameryka

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
grzeniu
Posty: 1362
Rejestracja: 14 lis 2010, 22:16
Imię: grzegorz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 2500l w biegu
Płeć:

[487l]Malawi

Post autor: grzeniu »

Witam forumowiczów.

Przedstawiam akwarium które zaaranżowałem z pomocą Rafała ( K2 ). Dzięki wielkie Rafał za wszystkie podpowiedzi, sugestie i ciężką pracę przeważnie w Niedzielę :)

Dzięki tez Sebastian za kamyki które mogłem zobaczyć u Ciebie i przekonać się do nich. Z resztą okazało się że nie musiałem ich kupować wysyłkowo bo takie same były w Mielcu.

Akwarium 120x58x70h
Filtracja: Fluval 304 i 405 a w nich gąbka dużo różnej bioceramiki i troszeczkę zeolitu.
Wystrój: Akwarium ma dużo rys i było stawiane lata temu, trudno było określić stan spoin ale raczej sylikon nie wyglądał specjalnie więc aby go nie ruszać i narażać na wstrząsy zastosowałem tło wewnętrzne ze spienionego PCV w kolorze czarnym. Wyszło drożej ale jest bezpieczniej i przy grzebaniu i ustawianiu kamieni.
Piasek Kreisell 50kg w granulacji do 1mm. I tutaj niespodzianka dwa worki i dwa różne piaski. jeden drobniejszy i bardziej beżowy a drugi pomimo tego samego opakowania grubszy i bardziej szary.
Skała: kamień czarny jakiś włoski nie pamiętam nazwy 130kg ( 30 od Sebastiana)
Oświetlenie: Naświetlacz LED 10W ale dojdzie jeszcze jeden, zimny biały ale przez morszczaki to wydaje mi się bardzo ciepły


To tyle. Obsada to wstępnie 3 gatunki jak już będą to dam zdjęcia. Jakaś roślinka tez się chyba zmieści. Dostałem podpowiedź od prezesa klubu akwarystycznego w Mielcu żeby jeszcze wrzucić gietkozęba za miast cyrkulatora co ma robić robotę w nocy. Pewnie za to mnie Rafał udusi jest skrzywiony na punkcie Malawi (przepraszam Rafale).

Pozostało jeszcze wrzucić rybki i zieleninkę, wymienić zabudowę bo jest w strasznym stanie i można oglądać.

Akwarium stoi w szatni damskiej na starym basenie na MOSiRze, tak że zapraszam do oglądania z czepkami i strojami kąpielowymi . Przy okazji działam w zawodzie i promocje zdrowia robię :)

Na zdjęciach mam pomocnika bez niego ani rusz.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
K2
Administracja
Posty: 3444
Rejestracja: 28 cze 2011, 7:53
Imię: Rafał
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 240Skalarium/40
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: K2 »

Zdjęcia nie oddają wielkości baniaka. Wygląda na 126 a nie 500l :D
grzeniu, ja Ci dam giętkozęba :wściekły: on rośnie do kosmicznych rozmiarów. Zostawić Cię na 1 niedzielę bez opieki i już jakieś głupoty Ci po głowie chodzą. :masz:
Jak ryby podrosną to baniak będzie się prezentował extra :tak:
Awatar użytkownika
JemioloSeba
Posty: 122
Rejestracja: 17 lut 2013, 19:32
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 450l Malawi
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: JemioloSeba »

Potwierdzam.
Baniak wygląda na o wiele większy niż na fotkach. Kawał solidnej roboty. Jak dojdzie ciut lepsze oświetlenie i obsada to będzie rewelacja :)
Grzeniu myślę, że będę miał dla Ciebie małe zlecenie :P (zadzwonię jak będę wiedział co i jak).
Awatar użytkownika
gieniorek
Posty: 1794
Rejestracja: 22 paź 2009, 11:45
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: gieniorek »

pięknie Kierownik, moje klimaty. Ale faktycznie na fotach nie widać faktycznej wielkosci akwa
Awatar użytkownika
grzeniu
Posty: 1362
Rejestracja: 14 lis 2010, 22:16
Imię: grzegorz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 2500l w biegu
Płeć:

Post autor: grzeniu »

To bierz kąpielówki i peruczkę i wpadaj bo szatnia jest damska.
Niektóre kamienie po 25kg maja i ciężko je samemu podnieść.

Wiem że lepiej by było gdyby akwarium wyglądało na większe niż jest, za to mało kto ma takie wielkie kamulce, a na żywo fajnie wyglądają są poukładane na stopkach z kamienia tak że są pod nimi prześwity i ryby tam mogą kopać do woli.
Ostatnio zmieniony 04 mar 2014, 16:54 przez grzeniu, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
K2
Administracja
Posty: 3444
Rejestracja: 28 cze 2011, 7:53
Imię: Rafał
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 240Skalarium/40
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: K2 »

grzeniu, nie kąpielówki, ale bikini :roll:
Awatar użytkownika
grzeniu
Posty: 1362
Rejestracja: 14 lis 2010, 22:16
Imię: grzegorz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 2500l w biegu
Płeć:

Post autor: grzeniu »

Część rybek już pływa.

Obrazek

Obrazek

Na razie najbardziej mi sie podoba rdzawy :)
Awatar użytkownika
K2
Administracja
Posty: 3444
Rejestracja: 28 cze 2011, 7:53
Imię: Rafał
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 240Skalarium/40
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: K2 »

grzeniu, witaj w Fan-klubie Iodotropheus sprengerae. :mrgreen:
Awatar użytkownika
pablo diablo
Posty: 90
Rejestracja: 05 kwie 2013, 21:07
Imię: Paweł
Lokalizacja: Rzeszów - Nowy Sącz
Płeć:
Wiek: 45
Kontakt:

Post autor: pablo diablo »

Moja mała uwaga, mam nadzieje że pod piasek podłożyłeś coś i kamienie nie dotykają bezpośrednio szkła (dna) i jeszcze jedno te rybki lubią kopać i przesypywać piasek więc ułóż tak kamienie by mieć pewność że żaden z nich nie spadnie z drugiego i nie uderzy ci w szybkę co za tym idzie nie uszkodzi zbiornika,

A od siebie troche che za duże te kamienie próbuj coś zróżnicować ale to moja osobiste spostrzeżenie. czekam na zdjęcia z pełną obsadą i dojrzałym baniakiem
Awatar użytkownika
K2
Administracja
Posty: 3444
Rejestracja: 28 cze 2011, 7:53
Imię: Rafał
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 240Skalarium/40
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: K2 »

pablo diablo, na zdjęciach wygląda to inaczej niż w realu. Pod kamieniami jest styropian i są porządnie ułożone + poklejone w newralgicznych miejscach.
Awatar użytkownika
grzeniu
Posty: 1362
Rejestracja: 14 lis 2010, 22:16
Imię: grzegorz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 2500l w biegu
Płeć:

Post autor: grzeniu »

Oczywiście jest tak jak pisze Rafał, dodam że styropian jest prasowany a klej to sylikon akwarystyczny czarny. Jest jeszcze PCV czarne na szybach od środka.
pablo diablo pisze:A od siebie troche che za duże te kamienie próbuj coś zróżnicować ale to moja osobiste spostrzeżenie. czekam na zdjęcia z pełną obsadą i dojrzałym baniakiem
Dzięki za sugestie może jeszcze coś pokombinuję, miałem ograniczony wybór i myślę że i tak wybrałem najciekawsze. Małe kamienie też są tylko inaczej niż u większości poukładane, bo są na samym dole i robią jako stopki dla dużych. Tym samym ryby mogą sobie pod tymi wielkimi swobodnie pływać i kopać ( tak jak piszesz). Do tego dochodzi lepsze samooczyszczanie się zbiornika bo nie ma miejsc miedzy skałami gdzie zbierały by się zanieczyszczenia.

Wydaje mi się że przy tak dużych kamieniach rybki nawet dorosłe będą wyglądać na małe.

Doszły Saulosi.
http://youtu.be/JpEEHDDBzqI

Filmik słaby a w tle Dzień Kobiet.
celebro85
Mecenas
Posty: 236
Rejestracja: 20 paź 2013, 6:42
Imię: Paweł
Lokalizacja: Kielanówka
Akwarium: 126/90/Malawi/Roślin
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: celebro85 »

jak tam akwarium i rybcie ??
Awatar użytkownika
grzeniu
Posty: 1362
Rejestracja: 14 lis 2010, 22:16
Imię: grzegorz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 2500l w biegu
Płeć:

Post autor: grzeniu »

A tak średnio. Dzisiaj podmienialem wode. Ph-7,6; NO3-15; PO4-2-4. Rybki rosna i trą się ale młodych nie utrzymałem. Po problemach z karmikami padly 3 sztuki. Ryby wygladaja na nieco glodne ale juz 2 tydzien nad tym pracuje. Niestety te co noszą mlode mają najgorzej. Mam obok drugie akwarium i tam plywa rzęsa wodna i zastanawiam się czy je tym dokarmiać? Zdjęcia jak zrobię jakieś ładne to wrzucę, szkoda że akwarium obserwuje tylko podczas serwisu i dokarmiania.W wyniku tego to co najciekawsze mnie omija.

Pozdrawiam
celebro85
Mecenas
Posty: 236
Rejestracja: 20 paź 2013, 6:42
Imię: Paweł
Lokalizacja: Kielanówka
Akwarium: 126/90/Malawi/Roślin
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: celebro85 »

podczas inkubacji samica przez około 28 dni (bo tyle trwa +/- 2-3 dni) nie je nic, ja moje wyławiam po około 24 dniach od tarła do mniejsze tarlaka akwa koło 50 l tak młode wypluwa. Co do jedzenia stosuję rzeczy nie przez wszystkich pochwalane, ale rybki zadowolone( surowy ogórek na widalcu przekrojony na pół groszek mrożony) NO3 i PO4 bedziesz miał wysokie bo nasze rybcie srają jak najęte więc tym się nie przejmuj ja robie co tydzień podmiane kolo 30% i jest gitara. Moja ją tak dobrze odżywione, że zasadziłem krypcie i nurzańca i nie gryzą go wogole :)
Awatar użytkownika
grzeniu
Posty: 1362
Rejestracja: 14 lis 2010, 22:16
Imię: grzegorz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 2500l w biegu
Płeć:

Post autor: grzeniu »

No właśnie a jak jest wysuszona przed ciążą a potem jeszcze 24 dni to właśnie dlatego mi ich żal. Ale nic ostatnio mocniej karmię bo te parametry wydają mi się bardzo dobre nawet na roślinne. Dzięki za podpowiedzi będę się starał bardziej.

Pawle Ilarios pokaż akwarium albo się obrażę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Biotopowe”