Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Preparacja korzeni

Co na dno akwarium, aby rośliny dobrze rosły? Jakie ozdoby aby wyglądało to naturalnie?

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
Mirro
Posty: 5715
Rejestracja: 02 paź 2009, 9:30
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Mirro »

krzysiekb4, Rzeczywiście jak to pisałem byłem w pracy :P

lary, Glony w tej fazie "życia" zbiornika są często normą. U mnie też się pojawiają. Oczywiście jeżeli rosną Ci za szybko, to też zły znak. Moim zdaniem to oznaka dojrzewania zbiornika. Staraj się wyciągać ile możesz tych glonów. U mnie po jakimś miesiącu po starcie same przestały rosnąć, a te co się ostały były tak osłabione, że wystarczyło przejechać szczoteczką do zębów i odpadały :D
lary
Posty: 96
Rejestracja: 19 paź 2009, 9:56
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 60
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: lary »

No najbardziej dziwi mnie to, że glon siadł tylko na korzeniach a szyby i rosliny (dzięki Bogu) czyste.
Awatar użytkownika
justfilied233
Posty: 4989
Rejestracja: 19 paź 2009, 14:39
Imię: Dominik
Lokalizacja: Sędziszów Młp.
Akwarium: 160l,126l,45l
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: justfilied233 »

to jest cuś takie jak u mnie było na początku ale nic z tym nie robiłem i samo zniknęło ale zawsze lepiej ściągnąć dla bezpieczeństwa :) z mojej obserwacji wynika, że ten glon coś dostaje od korzenia jakieś substancje bo nie tylko w akwarium takie rzeczy zaobserwowałem np na korzeniu leżącym do połowy w strumyczku nasiąkniętym wodą.
Tylko żywe zioło :D
munio1122

Post autor: munio1122 »

a czyżby korzeń nie powinien byc wygotowany??
Awatar użytkownika
justfilied233
Posty: 4989
Rejestracja: 19 paź 2009, 14:39
Imię: Dominik
Lokalizacja: Sędziszów Młp.
Akwarium: 160l,126l,45l
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: justfilied233 »

munio1122, nie koniecznie zależy co chcesz w akwa osiągnąć jeżeli Czarne Wody to nie gotuj jeżeli piękne kryształowo przejrzyste akwa to w tedy gotuj nawet kilka razy co by nie barwił są oczywiście jakieś wyjątki ale ja takowych nie znam :P
Tylko żywe zioło :D
Awatar użytkownika
boggi
Posty: 4230
Rejestracja: 01 paź 2009, 21:09
Imię: Bogdan
Lokalizacja: Dębica
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: boggi »

Według mnie korzeń przed włożeniem do zbiornika powinno się wygotować .
Często bywa tak , ze mamy korzeń z rzeki , zalewu , jeziora , dobrze było by się pozbyć jakichś tam " zarazków " - zanieczyszczeń chemicznych .

Chociażby sam fakt , że czasami korzeń , nie chce nam zatonąć ponieważ jest suchy , ma w sobie dużo tlenu , gotowanie i moczenie w wodzie pozwala właśnie to usunąć
Awatar użytkownika
SDD
Administracja
Posty: 3001
Rejestracja: 21 lis 2009, 12:23
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Sędziszów Małopolski
Akwarium: Ogólne w LT
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: SDD »

Ja nigdy jeszcze korzenia nie gotowałem. Stosuję inną metodę. Jak przynoszę to czyszczę go ostrą szczotką pod gorącą wodą. Następnie zalewam wrzątkiem w wiadrze/misce i tak kilka razy. Później moczę aż zatonie, i jeszcze przed włożeniem do akwarium zalewam wrzątkiem i zostawiam na jakiś czas.
Tylko ZERO tolerancji pozwala na funkcjonowanie forum, zgłaszaj przyciskiem Obrazek posty łamiące regulamin!

I'm not crazy, my reality is just different than yours...
Awatar użytkownika
justfilied233
Posty: 4989
Rejestracja: 19 paź 2009, 14:39
Imię: Dominik
Lokalizacja: Sędziszów Młp.
Akwarium: 160l,126l,45l
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: justfilied233 »

SDD, no to prawie jak gotowanie :P

boggi, masz trochę racji, ale jak "se ukopiesz" korzenia w ogródku to nie koniecznie musisz gotować bo z rzeki to dla własnego bezpieczeństwa bym pogotował no chyba że by był z Amazonki :P xD
Tylko żywe zioło :D
Awatar użytkownika
SDD
Administracja
Posty: 3001
Rejestracja: 21 lis 2009, 12:23
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Sędziszów Małopolski
Akwarium: Ogólne w LT
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: SDD »

Ja przyjąłem taki sposób bo nie mam dostatecznie dużego naczynia, które by było mi nie potrzebne i mógłbym w nim wygotować badyla ;)
Tylko ZERO tolerancji pozwala na funkcjonowanie forum, zgłaszaj przyciskiem Obrazek posty łamiące regulamin!

I'm not crazy, my reality is just different than yours...
Awatar użytkownika
boggi
Posty: 4230
Rejestracja: 01 paź 2009, 21:09
Imię: Bogdan
Lokalizacja: Dębica
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: boggi »

Hehe nawet w Amazonce są zanieczyszczenia ,Papież też się musi spowiadać ale rozumiem co chciałeś powiedzieć :)
14KKK
Posty: 429
Rejestracja: 19 lut 2010, 23:41
Imię: Marcin
Lokalizacja: Stalowa Wola/Pilchów
Akwarium: 160
Płeć:
Wiek: 30

Post autor: 14KKK »

a czy gałąź z śliwki może być??:>
kwadratos
Posty: 1101
Rejestracja: 11 paź 2009, 19:32
Imię: Michał
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 54 na nowo
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: kwadratos »

korzeń ze śliwy mam w akwa i nie widać żeby gnił ani barwił wodę zbyt mocno, gałąź wyschnięta też pewnie się nada tylko że gałęzie w akwa nie są tak ładne jak korzenie...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Podłoża i ozdoby”