Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Szafka pod akwarium DIY

Wszystko co potraficie zrobić sami, aby odciążyć budżet. Pomysły, rysunki, fotorelacje...

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
muli9
Posty: 112
Rejestracja: 26 lip 2013, 6:28
Imię: Robert
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Szafka pod akwarium DIY

Post autor: muli9 »

Witajcie
Jako że udało mi się zrobić projekt szafki pod własne akwa oraz go zrealizować - chciałbym się podzielić się tymi informacjami dla kogoś kto również by chciał sobie takie coś zrobić.

Oczywiście na początku dane wejściowe czyli akwa 126l wymiary 80x35x40 (dla innych akwariów można proporcjonalnie zmienić wymiary ;) ).

Pora na projekt - założenia były takie aby to było praktyczne i miało jakiś wygląd więc powstało coś takiego:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Oraz zgrubne wymiarowanie (powtarzam zgrubne i w cm ;)):

Obrazek

Jak nie trudno zauważyć na pierwszej fotce są dwie różne nogi - to oczywiście opcja czyli kwadratowa noga lub okrągła - z tym że te kwadratowe są droższe, mniej dostepne i nie ma w chromie...

Idźmy dalej - czyli konkrety - formatka do pocięcia płyt - ja to robiłem w ITS:

Obrazek

Kolor płyty oczywiście do wyboru do koloru (wyszło pół płyty 18) - wyszczególniłem info na czerwono że blat to będą dwie płyty skrecone/sklejone ze sobą co daje 36mmi wygląda ładniej a zarazem stanowi porządną baze dla takiego obciązenia... dlatego wymiar płyt na blat został celowo zwiększony po 1-2 cm na strone ponieważ musimy je ze soba połączyć i jeszcze raz dać do cięcia - bo nigdy równo ich nie połączymy...

W dniu w którym płyty będą do odebrania - wpadamy z wkrętarka (opcjonalnie klej) i skręcamy na miejscu (lub w domu) i oddajemy z powrotem do cięcia i oklejenia obrzeża.

Do tego potrzebujemy jeszcze pare drobiazgów typu nogi chrom 71cm, konfirmanty, zawiasy, wkręty, gwoździki, prowadnice do szuflady 25cm (opcja) itp

I cały koszt szafki wychodzi jakieś 150zl i nie ma sie czego powstydzić ;)

Oto efekt końcowy - szafka nie ma jeszcze uchwytów oraz szuflady która moze być opcjonalnie (formatka zawiera przedni front szuflady):

Obrazek

Obrazek

Obrazek

No i jeszcze opcja czyli szuflada - z tym że również jeszcze nie ma uchwytów i foty robione z fona.

Obrazek

Obrazek

Dodam jeszcze że te nogi maja regulacje wysokości więc na upartego jesteśmy w stanie dokonać lekkich korekt w poziomowaniu (na tyle na ile pozwoli przykręcony blat) co jest dodatkowym atutem.

Dla zainteresowanych więcej szczegółów - w stylu jak to zmontować, co dokładnie kupić itp

Pozdro
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam ”