Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

ilość podłoża aktywnego a parametry wody

Co na dno akwarium, aby rośliny dobrze rosły? Jakie ozdoby aby wyglądało to naturalnie?

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pelasia4444
Posty: 110
Rejestracja: 03 sie 2013, 19:34
Imię: Betty
Lokalizacja: Podkarpacie/Krosno/Zręcin
Akwarium: 30 l i 126 l
Płeć:

ilość podłoża aktywnego a parametry wody

Post autor: pelasia4444 »

Zastanawia mnie jedna sprawa i nie mogę znaleźć odpowiedzi. Czy jest jakaś zależność między ilością wsypanego podłoża aktywnego dla krewetek a parametrami wody. Tj. jak jest więcej podłoża to czy parametry wody pójdą bardziej w dół (tj. ph, gh, kh.) W porównaniu do tych akwariów gdzie jest go mniej. Widziałam gdzieś na zdjęciu jak ktoś miał piach i podsypane tak gdzie nie gdzie podłoża aktywnego i tam były crystale. Stąd się właśnie wzięło moje pytanie. I jeszcze jedno. Czy żywotność podłoża aktywnego będzie mniejsza jeśli będzie go mniej w baniaku? Z góry dziękuję za odpowiedź i mam nadzieję że wystarczająco sprecyzowałam moje pytanie.
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

pelasia4444 pisze:Czy żywotność podłoża aktywnego będzie mniejsza jeśli będzie go mniej w baniaku?
Tak by to wynikało z logiki. Podłoże stabilizuje parametry wody aż do nasycenia się. Potem już nie daje rady. Stąd na pewno większa ilość podłoża to większy zapas. Zapewne potrzebna jest pewna minimalna ilość podłoża, która w ogóle jest w stanie jakiś czas utrzymywać parametry.
oczywiście cały czas zakładam, że woda dodawana do akwarium musi być stabilizowana. Gdy wlewamy wodę o jak najbliższych parametrach to i podłoże wytrzyma dłużej.
Lejąc kranówke do Ady dość szybko ją nasyciłem i przestała zmieniać parametry dolewanej wody a więc ich już nie stabilizowała na żądanym poziomie.
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Podłoża i ozdoby”