Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Podwójne akwa

Wszystko co potraficie zrobić sami, aby odciążyć budżet. Pomysły, rysunki, fotorelacje...

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
justfilied233
Posty: 4989
Rejestracja: 19 paź 2009, 14:39
Imię: Dominik
Lokalizacja: Sędziszów Młp.
Akwarium: 160l,126l,45l
Płeć:
Wiek: 31

Podwójne akwa

Post autor: justfilied233 »

A więc tak niżej zamieszczam obrazek z dokładnym opisem i powiedzcie mi co o tym myślicie czy to ma sens czy może już ktoś coś takiego zastosował??

Obrazek

Zarchiwizowano zdjęcie/a na serwerze forum - zulix
Ostatnio zmieniony 12 paź 2015, 16:57 przez justfilied233, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
victus
Posty: 100
Rejestracja: 19 paź 2009, 18:57
Imię: Paweł
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: victus »

Wg mnie nie ma sensu, lepiej postawic jedno więszke, szkoda zachodu, chyba, że ktoś lubi tworzyć :D a jak z pokrywa do czegoś takiego? czy jakieś lampki podwieszane wtedy? czy DIY?
Awatar użytkownika
justfilied233
Posty: 4989
Rejestracja: 19 paź 2009, 14:39
Imię: Dominik
Lokalizacja: Sędziszów Młp.
Akwarium: 160l,126l,45l
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: justfilied233 »

większy w grę nie wchodzi taką sytuację mam robię z tego co mam. nad 16l jako pokrywę będzie szyba (już to wypróbowałem) a nad drugim będzie bez pokrywki. Oświetlenie lampka biurkowa 25w na razie a potem będę coś kombinował innego może małe doświetlanko po południu.

P.S bardzo lubię tworzyć :p i kombinowac ::D
Ostatnio zmieniony 19 paź 2009, 20:38 przez justfilied233, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
crusta
Posty: 7056
Rejestracja: 01 paź 2009, 20:52
Imię: Konrad
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 12 x 43l - krewetki
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: crusta »

justfilied233, widzę masz ciągotki do łączenie kilku zbiorniczków w jeden ;) w sumie pomysł ciekawy ale chyba zastanowiłbym się nad jego realizacją, a raczej nad sensem, no bo tak się zastanawiam o ile np spadnie ci wydajność filterka podczas przerzucania tej wody.....
Ważne są dni których jeszcze nie znamy....

caridina.pl

[>500l] Krewetkaria - Mój swiat i moja odskocznia
Awatar użytkownika
justfilied233
Posty: 4989
Rejestracja: 19 paź 2009, 14:39
Imię: Dominik
Lokalizacja: Sędziszów Młp.
Akwarium: 160l,126l,45l
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: justfilied233 »

nie bardzo rozumie dlaczego ma wydajność spadać. Filterek zamierzam kupić taki co by był większy jak potrzeba.
Tylko żywe zioło :D
Awatar użytkownika
krzysiekb4
Posty: 2672
Rejestracja: 11 paź 2009, 22:08
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: krzysiekb4 »

A czy zastanawiałeś się czy ten pomysł z przelewem wody zadziała i co w przypadku jakiejś awarii rurki powracającej wodę? To akwarium do którego wlewasz wodę powinno być chyba troszkę wyżej i mieć taki jakby lejek jakkk to jest np. w zoologach w pojemnikach z roślinami.
A i takie łącznie choć pomysł ciekawy może być niewygodne w przypadku wystąpienia jakichś problemów z wodą lub jakiejś choroby w jednym z akwa. Wtedy roznosi ci się wszystko na 2 akwaria od razu :)
Awatar użytkownika
justfilied233
Posty: 4989
Rejestracja: 19 paź 2009, 14:39
Imię: Dominik
Lokalizacja: Sędziszów Młp.
Akwarium: 160l,126l,45l
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: justfilied233 »

Jak będzie rurka to jedno od drugiego nie może być wyżej bo to działa na zasadzie naczyń połączonych ;) nie będę się już raczej bawił aż w takie przeróbki :) jak to jest z rurkami to wiem bo mam coś na ten styl (patrz u sąsiada w galerii) więc o to się nie boję z resztą podobnie jak z chorobami od startu zbiorniczka ani jednej nie było a poza tym jak to nie będzie w takim układzie to ten drugi baniaczek (8l) będzie stał pusty wiec co mam do stracenia :P
Tylko żywe zioło :D
kwadratos
Posty: 1101
Rejestracja: 11 paź 2009, 19:32
Imię: Michał
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 54 na nowo
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: kwadratos »

musisz jeszcze przemyśleć kwestię tego żeby rybki czy cokolwiek tam będziesz trzymał nie przełaziły do 2 bańki, a i dochodzi jeszcze oświetlenie nie jednego a 2 baniaczków... więc nie wiem czy Ci się opłaca bawić w takie coś no ale życzę powodzenia :)
Awatar użytkownika
crusta
Posty: 7056
Rejestracja: 01 paź 2009, 20:52
Imię: Konrad
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 12 x 43l - krewetki
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: crusta »

just już taki jeden projekcik robił.... tak mi się wydaje że nie jest to najlepszy pomysł a na pewno nie w takim wykonaniu o jakim pisze justfillied, mam na myśli i to co napisał Krzysiek, co się stanie jak ta rurka ci się przytka? Woda na dywanie no okej.... Jeśli w jednym akwarium wda będzie filtrowana a w drugim nie to łatwo może dojść do jakiejś epidemii, no okej może jakoś by to przetrzymało.... na pewno dobrym sposobem jest zrobienie takiej kaskadki jak przy roślinach w zoologicznych, wtedy większa pewność że woda się będzie przelewać do drugiego akwarium.
A co do tego filtrowania i mniejszej wydajności to w zależności jaki tam filterek włączysz to o ileś tam spadnie ci jego wydajność przy przepompowaniu wody do góry do innego akwarium, zależy oczywiście jaka byłaby ta różnica wysokości
Ważne są dni których jeszcze nie znamy....

caridina.pl

[>500l] Krewetkaria - Mój swiat i moja odskocznia
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

W młodym wieku robiłem takie eksperymenty. Grube kolanko i nie było prawa, aby przelew się zatkał. Oczywiście wtedy nie było pomp i wodę przepuszczało się brzęczykiem (czyt. słaba wydajność), ale to działało. Powiem też dlaczego: Nie było wtedy większych baniaczków. Nawet jakby były byłby pewien problem. Ja miałem akwaria na parapecie. Przez taki patent mogłem zastawić całe okno. A, że ryby przełaziły specjalnie mi nie przeszkadzało, bo nie miałem tam jakichś konfliktów w obsadzie. Można powiedzieć, że rybki robiły sobie po prostu wczasy w innym baniaczku :P
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Awatar użytkownika
justfilied233
Posty: 4989
Rejestracja: 19 paź 2009, 14:39
Imię: Dominik
Lokalizacja: Sędziszów Młp.
Akwarium: 160l,126l,45l
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: justfilied233 »

crusta pisze:to co napisał Krzysiek, co się stanie jak ta rurka ci się przytka?
o to naprawdę się nie boję jak już mówiłem mam podobny systemik z rurkami i wszystko od kilku miechów śmiga świetnie.
crusta pisze:Jeśli w jednym akwarium wda będzie filtrowana a w drugim nie to łatwo może dojść do jakiejś epidemii, no okej może jakoś by to przetrzymało.
filtr będzie z 8l przerzucał wodę (jak mi się uda tak zrobić) prawie do końca 16l więc ruch wody będzie. Popatrz u sąsiada "35l osiedle mieszkaniowe" tam filterek mam w jednej komorze i tak już jest pół roku wychowałem tam setki mieczyków i molek dziesiątki, gupików też się przewinęło. Teraz chwilowo siedzą tam żabki i wszystko jest w jak najlepszym porządku.
crusta pisze:ileś tam spadnie ci jego wydajność przy przepompowaniu wody do góry do innego akwarium, zależy oczywiście jaka byłaby ta różnica wysokości
filtr będzie pompował wodę nie wyrzej jak 4cm do góry po takim łuku więc nie dużo spadnie wydajność.

zulix pisze:Oczywiście wtedy nie było pomp i wodę przepuszczało się brzęczykiem (czyt. słaba wydajność), ale to działało.
tak też robiłem :D przez 2 tyg mi tak pracował 35l z tymi przegrodami wydajność rzeczywiście słabiutka ale i tak jakoś radę dawał a co szumu przy tym jest no nie :P.
Ostatnio zmieniony 22 paź 2009, 15:23 przez justfilied233, łącznie zmieniany 1 raz.
togawa
Posty: 47
Rejestracja: 11 paź 2009, 21:48
Imię: Paweł
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 112, 30, 18
Płeć:
Wiek: 44

Post autor: togawa »

A nie lepiej 2 małe filtry założyć i nie bawić się w przepompowywanie wody???
Na allegro u TEREAODONA (siedziba Przybyszówka, albo to już Rzeszów) kupisz takie mała za ok 15 zł za sztukę.
togawa
Posty: 47
Rejestracja: 11 paź 2009, 21:48
Imię: Paweł
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 112, 30, 18
Płeć:
Wiek: 44

Re: Podwójne akwa

Post autor: togawa »

<Usunięto nieaktywnego linka do aukcji - SDD>

lub

<Usunięto nieaktywnego linka do aukcji - SDD>
Ostatnio zmieniony 08 gru 2015, 20:33 przez togawa, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
justfilied233
Posty: 4989
Rejestracja: 19 paź 2009, 14:39
Imię: Dominik
Lokalizacja: Sędziszów Młp.
Akwarium: 160l,126l,45l
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: justfilied233 »

niestety to w grę nie wchodzi filterek + grzałeczka jeszcze by się napowietrzanie przydało także nie da rady, taką mam na razie sytuację.
Tylko żywe zioło :D
Awatar użytkownika
texel
Posty: 361
Rejestracja: 19 paź 2009, 21:41
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 100 + 60
Płeć:

Post autor: texel »

Ostatnio zmieniony 25 paź 2009, 23:24 przez texel, łącznie zmieniany 3 razy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam ”