Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Pojemnik na płyny do Ballinga - jakieś pomysły?

Tutaj zadajemy pytania odnoście opinii oraz wyboru sprzętu do akwarium morskiego. W tym dziale możemy też umieszczać recenzje stosowanego przez nas sprzętu.

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Pojemnik na płyny do Ballinga - jakieś pomysły?

Post autor: cherry_ukasz »

Witam,
Chciałem wykonać lub zakupić pojemnik na 5 płynów, taki z przegrodami, żeby każda komora mieściła ok 2 litrów płynu. Chciałem wykonać to ze szkła, ale szklarz powiedział, że za dużo z tym zabawy(użył innego słowa :P ) i się tego nie podejmie. Macie pomysł gdzie mogę zdobyć jakiś zamiennik? Wszystko już prawie gotowe tylko tego nie mam a chciałbym jak najszybciej uruchomić system automatycznego dozowania ;)

Pozdrawiam i czekam na sugestie :)
Morskie klimaty 126 litrów - Cherryreef v.2.0

Obrazek
jogi_18
Posty: 326
Rejestracja: 27 sty 2010, 21:18
Imię: Artur
Lokalizacja: Harasiuki
Akwarium: 240l
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: jogi_18 »

Z plexi zrob :) Proste lekkie i wytrzymale oraz wygodne w czyszczeniu bo nie zbijesz;) z tym trzeba do kogos kto ma dostep do cnc lasera. Aby formatki byly rowne i po klejeniu szczelne. Mamy na forum magika od ciecia i klejenia tego materialu wiec moze z nim to ogadaj.

Pozdrawiam
Artur
Awatar użytkownika
Artur___
Posty: 3564
Rejestracja: 23 lis 2009, 11:16
Imię: Artur
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: Artur___ »

można też kupić zgrzewkę wody mineralnej, a po wypiciu masz super pojemniczki :mrgreen:
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

Artur___ pisze:można też kupić zgrzewkę wody mineralnej, a po wypiciu masz super pojemniczki :mrgreen:
Tak miałem do tej pory, jednak teraz ogranicza mnie wymiar niestety :( tak więc ten pomysł odpada już teraz :(

Jutro planuje wybrać się jeszcze do innego szklarza - może okaże się łaskawszy ;)
Morskie klimaty 126 litrów - Cherryreef v.2.0

Obrazek
Awatar użytkownika
APAP75
Posty: 125
Rejestracja: 01 cze 2013, 10:38
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 30l
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: APAP75 »

W chemii Rzeszów na Boja są w miarę kwadratowe pojemniki o rożnych pojemnościach - ala te sprzedawane na forum. Kup 5 - jak zależny Ci aby to była jedna całość to je sklej.
Będziesz miał przynajmniej gwarantowaną szczelność.

Jak był to ten szklarz u którego wszyscy robimy akwaria, to domyślam się "oryginalnych" słów ;)
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

Mam do podzielenia 39 cm na 5 komor...czyli daje to mniej więcej 7 na komorę + grubość ścianek. Głębokość 22 i wysokość 20...Tak więc nie za bogato, ale może dam radę ;)
Morskie klimaty 126 litrów - Cherryreef v.2.0

Obrazek
Awatar użytkownika
Artur___
Posty: 3564
Rejestracja: 23 lis 2009, 11:16
Imię: Artur
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: Artur___ »

pojemniki z chemii, jak pisze apap powinny dać radę, (takie w jakich kupujesz Ca i KH), tyle tylko, że mają 0,5 lub 1 litr.
A jakbyś decydował się na klejenie, to rozważ aby każdy pojemnik był osobno :)

a szukałeś w Tesco albo w Ysku, czasem maja różności na stoiskach z akcesoriami kuchennymi
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

Będę szukać ;) dam znać co ustaliłem ;)
Morskie klimaty 126 litrów - Cherryreef v.2.0

Obrazek
Awatar użytkownika
gieniorek
Posty: 1794
Rejestracja: 22 paź 2009, 11:45
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: gieniorek »

Cherry nie p... się ze szkłem tylko sklej sobie coś takiego
http://reefbuilders.com/2014/08/21/skim ... ontainers/ :)
Plexi 4-5mm +acryfix 116 i po sprawie. Plexę przytną Ci goście na miejscu w plastic-się...
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

Gieniorek no właśnie w plastic-sie koleś powiedział, że nie przytnie takich wymiarów dokładnie a bawić się w szlifowanie to wiesz jak wyjdzie.
Myślę, że udało mi się znaleźć firmę, ktora zrobi mi to ładnie ze szkła ;) Jeśli się uda- będe zadowolony :)
Morskie klimaty 126 litrów - Cherryreef v.2.0

Obrazek
Awatar użytkownika
gieniorek
Posty: 1794
Rejestracja: 22 paź 2009, 11:45
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: gieniorek »

cherry_ukasz pisze:Gieniorek no właśnie w plastic-sie koleś powiedział, że nie przytnie takich wymiarów dokładnie
widocznie źle pytałeś ;) Nie wiem jaki koszt u szklarza, ale za płotem plasticsu kolesie w signum wycięliby Ci to laserem albo ploterem frezującym. Swego czasu w akwaresie taki zbiornik o podobnych wymiarach jak ten z linka ze szkła kosztował mnie ok 50 zyli
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

Byłem w akwaresie, ale nie bardzo miał ochotę robić taki zbiornik. Prosił jeszcze o maila. Wysłałem (chociaż nie wiem czy dobry adres bo ich strona www.akwares.pl wygasła i wysłałem na adres akwares@go2.pl) ale milczy. Byłem w firmie zajmującej się szkłem i powiedzieli, że zrobią. Czekam na kontakt od nich. Jeśli też się jednak nie podejmą to podjadę do tego signum...Dozer już czeka na odpalenie, ale jeszcze ani szafki pod niego (tu też zonk bo szafka za wąska o 1 cm :( ) ani pojemnika na płyn :( ehh....
Morskie klimaty 126 litrów - Cherryreef v.2.0

Obrazek
Awatar użytkownika
gieniorek
Posty: 1794
Rejestracja: 22 paź 2009, 11:45
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: gieniorek »

Zrób sobie pojemniki razem ze statywem pod dozer z plexi. Przy czym pojemniki nie musza być aż trak doprute jak te pojedyncze skimza. Osobiście zrobiłbym wspólny większy zbiornik z dzielonymi na 5 komorami. Do tego na górę wspólna pokrywa z 2 otworami na rurki do pompek i odpowietrzniki.
Przy wypasionej wersji możesz u nich zamówić też dodatkowo naklejki na fronty z oznaczeniami preparatów i podziałką objętości.
W sytuacji jednego dzielonego pojemnika ścianki możesz wykorzystać jako podstawę dla uchwytu na stacje dozującą, którą w formie mostku nadstawiałbyć na zastrzałach na taki kontenerek. W tym przypadku ( nie wiem ile dokładnie waży dozer) ale plexi 6-8mm w zupełności wystarczy.
Przy tak wypasionej stacji tak bym właśnie zrobił :lol:
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

Gieniorek właśnie dzwonili z drugiej firmy szlarskiej i oni też tego nie zrobią :( Czy byłbyś wstanie mi pomóc w signum to załatwić? Szafka będzie jutro rano a pojemników brak :(
Morskie klimaty 126 litrów - Cherryreef v.2.0

Obrazek
Awatar użytkownika
grzeniu
Posty: 1362
Rejestracja: 14 lis 2010, 22:16
Imię: grzegorz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 2500l w biegu
Płeć:

Post autor: grzeniu »

Ja mam mało miejsca i ciężki dostęp dlatego jeden dzielony pojemnik nie wchodzi w grę. Pomyśl czy nie lepiej uzupełniać pojedynczych bo u mnie tak jest łatwiej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt w akwarium morskim”