Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Solone 250+

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
grzeniu
Posty: 1362
Rejestracja: 14 lis 2010, 22:16
Imię: grzegorz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 2500l w biegu
Płeć:

Post autor: grzeniu »

Może masz takie wysokie Ca bo zasolenie jest tak wielkie lub nawet większe niż mierzysz?
Drakkar
Posty: 83
Rejestracja: 15 wrz 2013, 10:46
Imię: Krzych
Lokalizacja: Nowa Dęba
Akwarium: 250 + 60l sump
Płeć:
Wiek: 45

Post autor: Drakkar »

Wiesz co, ciezko powiedziec, mierzylem tydzien wczesniej u Grzeska na jego sprzecie i bylo 1.027 gdzie w badaniach Ca 440, zaczalem stosowac medykamenty B+E i po tygodniu, przy faktycznie przyspieszonym wzroscie SPS, wapn skoczyl do 520 a zasolenie nadal 1.027 tez na refraktometrze tylko od Pietii.
Nie obserwuje jakichs zlych efektow wiec nie panikuje. Teraz kwestia, czy odpalic ballinga z gotowych komponentow AF czy tylko buffer Kh zeby zniwelowac skoki dobowe, i ewentualnie sprobowac zadozowac ostroznie Mg bo z 1500+ zjechalo do 1380. Z zasoleniem schodze powolutku.
Obrazek
Drakkar
Posty: 83
Rejestracja: 15 wrz 2013, 10:46
Imię: Krzych
Lokalizacja: Nowa Dęba
Akwarium: 250 + 60l sump
Płeć:
Wiek: 45

Post autor: Drakkar »

Witam po dosc dlugiej przerwie. I niestety informuje ze jestem zmuszony na jakis czas rozstac sie z morszczyzna z powodow rodzinno zawodowych.

Dlatego baniak idzie na sprzedaz. Postaram sie powrzucac na gielde wszystko w relatywnie krotkim czasie.

W razie gdyby ktos byl zainteresowany, prosze o PW.

Ze zmian, w stosunku do sprzetu jaki jest pokazany na poczatku tematu, to odpieniek teraz hula z rury fi 150, na pompie Aquabee 2000/1 UP 18W na igle, fotki wrzuce.

Z zycia poki co, do sprzedazy 4 x quadricolor red, zoltek i brzydal. Z korali zostala mi w sumie milka, monti czrwony talerzyk, i caulastrea oraz na skale ricordea florida yellow/orange.

Skala i zwirek tez bedzie na sprzedaz.

p.s. mam tez uzywke dozujaca 3 kanaly F1 zczy jakos tak. tez na sprzedaz.
Pozdro.
K.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Morskie”