Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Pomóżcie z obsadą 54l Am.Płd

Nasze doświadczenia z konkretnymi gatunkami ryb, tu również pytamy o obsadę.

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Anitex
Posty: 41
Rejestracja: 26 lis 2014, 14:44
Imię: Anita
Lokalizacja: Sanok
Płeć:

Pomóżcie z obsadą 54l Am.Płd

Post autor: Anitex »

Witam wszystkich serdecznie,

od niecałego m-ca posiadam akwarium 54l. Dojrzało już i rozglądam się za obsadą.

PH - dzisiaj 7,5. ale dodałam szyszki, więc spadnie
GH- 7
KH- 7

Posiadam na razie tylko 4 rybki, które trafiły do mnie przypadkowo i jest to równie przypadkowo biotop Am.Płd. :
-1 x gupik Endlera
-2 x neon Innesa
-1 x kirysek spiżowy
Poza tym kupiłam 4 helenki, żeby pozbyć się plagi mniejszych ślimaczków.

Chciałabym je wszystkie zachować, więc poradźcie coś.
Wiem, że kirysek jest za duży do tego akwa, może dokupię mu kilka mniejszych , np panda, czy to nie ma sensu, bo muszą być koniecznie takie same? Nie chce go oddawać, a sam nie może przecież pływać.
Poza tym planuję dokupić conajmniej 8 neonów. Gupik niech pływa jeden, bo i tak jest najbardziej wkurzający dla innych ryb, no i nie podoba mi sie on wcale. Może gdzieś go oddam, bo to mała rybka, więc łatwiej będzie mu znaleźć dom.

Czekam na sugestie doświadczonych w tym temacie :)
Awatar użytkownika
wisłok
Posty: 2259
Rejestracja: 15 gru 2012, 16:20
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Bratkowice( Chiny ludowe)
Akwarium: 232l Chińskie Rio
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: wisłok »

Przydał by się w miare dokładny opis wystroju lub zdjęcie. Ameryka Płd. to nie jeden konkretny biotop a 4 zasadnicze + masa ich odmian.
Co mnie cieszy widzę że do tematu podchodzisz świadomie.
Wracając do obsady ten jeden kirys w towarzystwie tych pand dziwnie będzie wyglądał ale się z nimi skuma. Neony inesa w takiej liczbie też ok., za to gupik nie pasuje tu wogóle- A. Środkowa a nie południowa. Tak szczerze to całość czyli ryby plus woda pasują mi do crystal water- czysta woda temperatura rzędu 21-23C, parametry wody podobne jak masz(nieco mniejsze pH), podłoże piach lub żwir, sporo trawek typu nurzańce i żabienic do tego korzenie. I biotop miodzio.
Jak to ocenić... czy to wogóle możliwe? Jeśli mam wybierać między złem a złem wole nie wybierać wcale.
Awatar użytkownika
Anitex
Posty: 41
Rejestracja: 26 lis 2014, 14:44
Imię: Anita
Lokalizacja: Sanok
Płeć:

Post autor: Anitex »

Tak to wygląda. Rosliny przypadkowe, pewnie z czasem będzie cos ciekawszego. Na pierwszym planie szaleje Zenon :D
Obrazek
Awatar użytkownika
wisłok
Posty: 2259
Rejestracja: 15 gru 2012, 16:20
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Bratkowice( Chiny ludowe)
Akwarium: 232l Chińskie Rio
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: wisłok »

W prawdzie piszę z telefonu więc ekran nie pozwala mi się przyjrzeć detalom ale to co z grubsza widzę nawet oddaje charakter CW. Gatunki roślin widzę nie te ale całkiem, całkiem. Do tych ryb jeszcze mały haremik pielęgniczek borelii lub combrae, ewentualnie parka ramirez i masz piękny mały biotopik. Tak trzymaj.

Literówki. Dżoena
Ostatnio zmieniony 01 gru 2014, 22:07 przez wisłok, łącznie zmieniany 1 raz.
Jak to ocenić... czy to wogóle możliwe? Jeśli mam wybierać między złem a złem wole nie wybierać wcale.
Awatar użytkownika
Anitex
Posty: 41
Rejestracja: 26 lis 2014, 14:44
Imię: Anita
Lokalizacja: Sanok
Płeć:

Post autor: Anitex »

Poczytam w takim razie więcej o CW i postaram się go odtworzyć.
Razmirezki są najładniejsze z tych, które podałeś, ale kto wie, może zdecyduję się na borelli.
Do tego neonki oraz kiryski. Będzie fajna ekipa :D Dzięki za odpowiedź! :D

EDIT: a co z kiryskiem albinosem?Nada się, czy jest za duży?Wcześniej o nich nie myslalam, a najbardziej przypomina spizowego, może byloby im latwiej się dogadać ;p
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ryby w akwarium”