Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Podłoże z ziemi

Co na dno akwarium, aby rośliny dobrze rosły? Jakie ozdoby aby wyglądało to naturalnie?

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
XMasterX
Posty: 266
Rejestracja: 09 gru 2014, 17:17
Imię: Pawel
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Podłoże z ziemi

Post autor: XMasterX »

Witam ! :) postanowiłem dodać troszkę ziemi do mojego podłoża ( dowiedziałem się już co i jak ) ale mam pytanie co do mineralizacji, czy na prawdę muszę tak robić jak piszą ? wyczyścić i suszyć kilka dni ?
Awatar użytkownika
kosteczka
Posty: 1957
Rejestracja: 09 sty 2013, 22:23
Imię: Kasia
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 200l
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: kosteczka »

nie musisz. jeśli to ziemia sklepowa, wal z wora i się nie przejmuj ;) możesz ewentualnie wybrać paluchami jakieś większe syfy jakie się tam trafią ;)
Pozdrawiam - Kaśka
XMasterX
Posty: 266
Rejestracja: 09 gru 2014, 17:17
Imię: Pawel
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: XMasterX »

I takiej odpowiedzi oczekiwałem ! :D pytam się ponieważ zakupiłem 10 krewetek Red Cherry i się zastanawiałem czy je wpuszczać :D dobra to idę szukać butelki i spuszczać wodę :) a jak to z dojrzewaniem ? ile muszę zgromadzić wody aby po wszystkim wpuścić rybki ? mam nadzieję, że mnie zrozumiałaś :D
Awatar użytkownika
kosteczka
Posty: 1957
Rejestracja: 09 sty 2013, 22:23
Imię: Kasia
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 200l
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: kosteczka »

spuść calusieńką wodę jaką masz w akwarium do butelek, lub do jakichś misek itp. Jeśli nie masz to służę pomocą - mam kankę 30l - mogę pożyczyć. Jeśli masz tam jakieś rybki to umieść je w jednej z misek z tą wodą z akwarium. Następnie jak wypuścisz całą wodę to wyciągnij wszystko co masz w akwarium, łącznie z podłożem i roślinkami. Czyli wszystko wszystko. /jak już akwarium będzie puste, możesz zacząć działać na nowo z jego założeniem.Czyli wkoło akwarium pasek żwirku, w środek czyli praktycznie na całej powierzchni ziemia (wystarczy 1 cm) i wszystko zasypujesz warstwą żwirku. Tak żeby żwirku było jakieś 3-4cm. Następnie wlewasz trochę tej wody którą masz w miskach, sadzisz roślinki, dolewasz więcej wody którą masz w miskach, dosadzasz resztę roślinek tych wyższych i zalewasz resztę wody. Włączasz filtr, czekasz aż się woda wyklaruje (ok. 1-2godz) i wpuszczasz rybki i krewetki ;) Na pewno lepiej im będzie w akwarium jak w słoiku czy w misce. Rozplanuj sobie dobrze zasadzenie roślinek bo przy ziemi lepiej jak najmniej przesadzać żeby ziemia się nie wydostawała spod żwirku.

[ Dodano: 2015-01-03, 16:36 ]
im więcej roślinek tym lepszy start. mam nadzieję że biorąc się za to masz odpowiednią ilość roślin ;)
Pozdrawiam - Kaśka
Awatar użytkownika
motylek
Posty: 862
Rejestracja: 26 cze 2013, 7:06
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 10L
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: motylek »

Jak nie dołożysz więcej światełka to zabieg z ziemią coś tam i pomoże, ale nie za wiele.
XMasterX
Posty: 266
Rejestracja: 09 gru 2014, 17:17
Imię: Pawel
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: XMasterX »

Wiem dlatego cały czas szukam świetlówek :) bo ziemia już ułożona :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Podłoża i ozdoby”