Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Glina

Co na dno akwarium, aby rośliny dobrze rosły? Jakie ozdoby aby wyglądało to naturalnie?

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
horadi
Posty: 95
Rejestracja: 02 sty 2010, 10:21
Imię: Rafał
Lokalizacja: Łańcut (Głuchów)
Akwarium: 112l
Płeć:
Wiek: 30

Glina

Post autor: horadi »

Glina czytałem gdzieś na jakiś forum że glina ma zdolności wiązania pierwiastków i zawiera duże ilości żelaza, nie wiem czy to jest prawdą ? Glina doskonale dociąża zanętę wiem to bo interesuję się trochę wędkarstwem to jak dociąża zanętę to by i dociążyła i torf i by zapobiegła nadmiernemu uwalnianiu się do wody np. przy wydzieraniu roślin . I co sądzicie by kupić sobie w sklepie wędkarskim ze 2 paczki gliny wymieszać je z ziemią np. z biedronki. Powstały by prawie kulki glinowo torfowe . Morze przetestuje ją na własnej skórze bo zamierzam zrestartować zbiornik ale bliżej wakacji. Z tą gliną trzeba postępować ostrożnie bo są barwione barwnikami i nie wiem ja by to się w wodzie zachowywało. Ja bym zamierzał zastosować glinkę wiążącą Bruda jak ktoś się interesuje wędkarstwem to wie o co chodzi

A może ktoś już to stosował to niech się podzieli z nami wrażeniami.
A jak nie to proszę o wasze sugestie.

Pisownia - crusta
Ostatnio zmieniony 09 lut 2010, 11:33 przez horadi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Artur___
Posty: 3564
Rejestracja: 23 lis 2009, 11:16
Imię: Artur
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: Artur___ »

zamiast kupować barwioną glinę, wybierz się do jakiejkolwiek cegielni, na pewno dostaniesz łopatę gratis :), nie dość, że darmo, to jeszcze bez dodatków
Awatar użytkownika
truteen
Posty: 315
Rejestracja: 16 lis 2009, 23:32
Imię: Marcin
Lokalizacja: Już Zaczernie
Akwarium: 112 reaktywacja
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: truteen »

właśnie ja tak robiłem jak pisze Artur - ale chyba mniej zachodu jak kupi tylko zależy jeszcze jaka cena w wędkarskim tej gliny
ODPOWIEDZ

Wróć do „Podłoża i ozdoby”