Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Roslinki na tył akwa.

Rośliny i glony to "naczynia połączone". Jak je pielęgnować (usuwać). Ciekawostki...

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
alkarn
Posty: 1591
Rejestracja: 11 paź 2009, 19:24
Imię: Dawid
Lokalizacja: Czudec
Płeć:
Wiek: 34

Roslinki na tył akwa.

Post autor: alkarn »

Siemka potrzebuję roślinkę na tył akwa. ale żeby była czerwona. Co mi możecie doradzić.
Awatar użytkownika
boggi
Posty: 4230
Rejestracja: 01 paź 2009, 21:09
Imię: Bogdan
Lokalizacja: Dębica
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: boggi »

Na tył akwa i czerwona ? Hmm Rotala Macandra , to taka chyba bardzo popularna , może być też Rotala Indica - ta jest już mniej wybarwiona . Rotala Indica wybarwia się tak od 3/4
wysokości
Awatar użytkownika
alkarn
Posty: 1591
Rejestracja: 11 paź 2009, 19:24
Imię: Dawid
Lokalizacja: Czudec
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: alkarn »

boggi z przodu mam dużo roślin ale z tyłu nie ma nic i jest dziura i trzeba czymś załatać ta dziurę budżetową :-)
Awatar użytkownika
boggi
Posty: 4230
Rejestracja: 01 paź 2009, 21:09
Imię: Bogdan
Lokalizacja: Dębica
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: boggi »

to jeszcze zależy jak masz oświetlone akwa . tzn. np 80 cm i świetlówki T8 18 W mające 60 cm , wtedy masz boki niedoświetlone i musisz te wymagające dać bliżej środka a po bokach inne . Nie obsadzisz tez 3 planu samymi czerwonymi , najlepiej cos takiego , zeby był kontrast , ponieważ czerwień się zleje w całość i nie będzie ładnego efektu
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

Na tył to ja proponuję po prostu ludwigię. Przy dobrym świetle jest ładnie czerwona, bądź pomarańczowa.
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

Witam,
to i ja dorzucę kilka groszy ;) w tym temacie.
Więc rodzaj roślinki na tył zależy od tego, co masz z przodu i czy istnieje u Ciebie drugi plan. Jeżeli istnieje, to potrzebujesz czegoś wysokiego. Jak nie masz doświetlonych boków, to możesz w jeden róg walnąć Mikrozorium Uskrzydlone - rośnie duuuże i ma piękne, mięsiste liście a do tego nie potrzebuje dużo słoneczka. W przeciwległy róg może iść valisneria.
A na środek? Może iść rotundifolia albo indica. Marcandra może Ci się nie uchować. Poza tym możesz zasadzić difformissa - super na 3 plan o ile istnieje 2 plan :)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Mirro
Posty: 5715
Rejestracja: 02 paź 2009, 9:30
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Mirro »

Z czerwonych, kiedy nie miałem zbyt dużo światła i doświadczenia, to mi dobrze rosła Neseae. Również Limnophila aromatica jest bardzo wdzięczą rośliną. Macrandra to mi się nawet trzymała dopóki restartu nie zrobiłem. Cztery dni we wiaderku ją wykończyły :( Ale na tył raczej się nie nadaje. Moim zdaniem lepiej ją przycinać i trzymać bardziej na środku tuż pod słoneczkiem.
Awatar użytkownika
Pientah
Posty: 234
Rejestracja: 19 paź 2009, 17:56
Imię: Jakub
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 12L
Płeć:
Wiek: 27
Kontakt:

Post autor: Pientah »

ja proponuje z tyłu nurzańca ale posadzonego bardzo gęsto. a po bokach na kabomba
Obrazek
Awatar użytkownika
krzysiekb4
Posty: 2672
Rejestracja: 11 paź 2009, 22:08
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: krzysiekb4 »

Pientah pisze:ja proponuje z tyłu nurzańca ale posadzonego bardzo gęsto. a po bokach na kabomba
ale on potrzebuje rośliny czerwonej a o ile mi wiadomo to nurzaniec i kabomba są zielone ;]
Ale to może ludwigia repens. Może ona aż tak czerwona nie jest ale też ładnie wygląda :)
Ostatnio zmieniony 21 paź 2009, 12:18 przez krzysiekb4, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Mirro
Posty: 5715
Rejestracja: 02 paź 2009, 9:30
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Mirro »

krzysiekb4 pisze:Ale to może ludwigia repens. Może ona aż tak czerwona nie jest ale też ładnie wygląda :)
Ta roślina przy odpowiednio mocnym świetle potrafi zaskoczyć kolorkiem ;) Zwłaszcza spód liści ma taką opalizującą czerwień. Na prawdę prześlicznie to wygląda.
Ostatnio zmieniony 21 paź 2009, 13:24 przez Mirro, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
krzysiekb4
Posty: 2672
Rejestracja: 11 paź 2009, 22:08
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: krzysiekb4 »

MirosławB pisze:
krzysiekb4 pisze:Ale to może ludwigia repens. Może ona aż tak czerwona nie jest ale też ładnie wygląda :)
Ta roślina przy odpowiednio mocnym świetle potrafi zaskoczyć kolorkiem ;) Zwłaszcza spód liści ma taką opalizującą czerwień. Na prawdę prześlicznie to wygląda.
a u mnie ona ostatnio zrobiła się brązowa cała od kiedy zacząłem nawozić i nie wiem co grane.
Nie to żeby to też nie miało swojego uroku ale ...;)
Awatar użytkownika
Sewer
Posty: 82
Rejestracja: 19 paź 2009, 17:30
Lokalizacja: Kamyszyn
Płeć:
Wiek: 48

Post autor: Sewer »

Witam
Widzę, że Koledzy polecają L. reppens więc i ja polecę ludwigię ale pereuensis lub glandulose. Roślinki piękne. Oto linki do zdjęć
http://www.aqua-fish.net/imgs/plants/050.jpg
http://www.aquaticplantcentral.com/gall ... 4bfe64.jpg
http://www.akwarysci.com/img/ludwigia.jpg
Pozdrawiam Sewer
ODPOWIEDZ

Wróć do „O roślinach i glonach”