Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Strzałka - Sagittaria subulata

Rośliny i glony to "naczynia połączone". Jak je pielęgnować (usuwać). Ciekawostki...

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
rudolf
Posty: 482
Rejestracja: 01 paź 2009, 21:37
Imię: Bartosz
Lokalizacja: Elbląg
Płeć:
Wiek: 43

Strzałka - Sagittaria subulata

Post autor: rudolf »

Oto moja strzałka. Zdjęcie sprzed kilku tygodni. W tej chwili najdłuższe liście mają około 60 cm. To mit, że jest to roślina trawnikowa (niby jako taką ją kupowałem). W starym rosyjskim atlasie roślin jest napisane, że dorasta do około 50 cm. Moje egzemplarze to potwierdzają. Widać dobrze jej u mnie.

Obrazek

Zarchiwizowano zdjęcie/a na serwerze forum - zulix
Ostatnio zmieniony 18 paź 2015, 17:20 przez rudolf, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
leszcz25
Posty: 629
Rejestracja: 10 paź 2009, 13:53
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Szczepanów
Akwarium: 300, 27, 27
Płeć:
Wiek: 43
Kontakt:

Post autor: leszcz25 »

Zgadza się , ale rozsadź ją co 3-5cm. od siebie i zobaczysz jaka urośnie ;)
W kępie zawsze będzie rosła do góry !
Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !
I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.


Pozdrawiam
Andrzej L.
rudolf
Posty: 482
Rejestracja: 01 paź 2009, 21:37
Imię: Bartosz
Lokalizacja: Elbląg
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: rudolf »

Ja tam lubię jak jest gęsto. Kiedyś miałem rozsadzoną i nie wyglądała tak efektownie. Częściowo przesadziłem ją do tyłu, żeby nie zasłaniała tego co za nią. Dodam tylko, że około pół roku temu byłem właścicielem 5 marnych sadzonek. A to co widać na zdjęciu to nie cała strzałka zandująca się w baniaku, przy czym zdjęcie zostało zrobione po wydaniu około 1/3.

Dodam jeszcze, że w pewnym momencie tak się rozrosła, że pozasłaniała wszystkie mchy i mniejsze żabienice. Gdy ją przerywałem poznajdowałem pod nią zmarniałe malutkie zwartki, żabienice, nawet lotosa. Teraz to wszystko odbija.
Awatar użytkownika
leszcz25
Posty: 629
Rejestracja: 10 paź 2009, 13:53
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Szczepanów
Akwarium: 300, 27, 27
Płeć:
Wiek: 43
Kontakt:

Post autor: leszcz25 »

Gęsto oznacza wysoko , więc nic się nie dziw .
U mnie ta roślina również bardzo szybko się rozrasta , a nawet kwitnie .Łącznie miała jakieś 20-25 kwiatków ...
Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !
I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.


Pozdrawiam
Andrzej L.
rudolf
Posty: 482
Rejestracja: 01 paź 2009, 21:37
Imię: Bartosz
Lokalizacja: Elbląg
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: rudolf »

Ja się nie dziwię :). Wręcz się cieszę. Tylko, że mnie drażni, iż w wielu źródłach podaje się ją jako roślinę trawnikową (I planu), gdzieniegdzie zauważa się, że może dorastać do maks. 30 cm (II plan). A prawda jest taka, że może mieć 50 cm i więcej.

Szkoda, że nie znam dobrze rosyjskiego, bo ten atlas, który miałem w ręku jest świetny. Gruba książka z ilością odmian roślin, które ciężko policzyć.

Muszę pogadać z Zulixe'em on jako naukowiec może będzie znał kogoś, kto by się wziął za tłumaczenie. A może sam zna na tyle dobrze rosyjski.
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

My jesteśmy ogólnie pokolenie rosyjskojęzyczne, które w wieku dojrzałym dopiero uczyło się angielskiego. Nie mamy więc jak z wami konkurować z spikaniem ;) . Angielski był w mojej młodości prawie "zakazany". Z zachodnich języków najwięcej ludzi znało niemiecki.
No, ale tak, czy siak odległość za duża aby sobie pooglądać atlas.
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
rudolf
Posty: 482
Rejestracja: 01 paź 2009, 21:37
Imię: Bartosz
Lokalizacja: Elbląg
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: rudolf »

Nie za duża, bo biorę go od gościa i wysyłam pocztą. Zresztą jak napisałem w SB chciałbym podzielić go na czesci (ksero) między kilka osób. Moja ciotka bardzo dobrze zna rosyjski. Więc już by były 2 osoby.
Awatar użytkownika
Pientah
Posty: 234
Rejestracja: 19 paź 2009, 17:56
Imię: Jakub
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 12L
Płeć:
Wiek: 27
Kontakt:

Post autor: Pientah »

te z mam ta strzalke ale niewiem gdzie posadzic;p
ODPOWIEDZ

Wróć do „O roślinach i glonach”