Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Glony nitkowate

Rośliny i glony to "naczynia połączone". Jak je pielęgnować (usuwać). Ciekawostki...

Moderator: Administracja

XMasterX
Posty: 266
Rejestracja: 09 gru 2014, 17:17
Imię: Pawel
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Glony nitkowate

Post autor: XMasterX »

Witam wszystkich ! posiadam akwarium 54l oraz oświetlenie około 26W ( skomplikowane rozwiązanie xd ). Niektórzy pewnie kojarzę ale miałem duzo problemu z oświetleniem, już jest wszystko rozwiązane lecz mam problem z glonami nitkowatymi... rolety są, zwykłą lampką nie świecę i widze, że glony już nie rosną a jeżeli tak to w minimalnym tempie lecz jak usunąć istniejące ?

Kupiłem 2 kosiarki i nic nie robią...poszedłem do sklepu w którym go zakupiłem a tam sprzedawca twierdzi, że nie jedzą bo po co skoro mają jedzonko co 2-3h ode mnie ;p

Czy to prawda, że jeżeli będe dawał im troszkę mniej jedzenie zajmą sie glonami ?

[ Komentarz dodany przez: Dżoena: 2015-01-13, 17:19 ]
Temat przeniesiony z działu ogólnego do właściwego. Dżoena
Awatar użytkownika
VeJeK
Posty: 873
Rejestracja: 06 mar 2014, 20:21
Imię: Dominik
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 30L+31,5L :)
Płeć:
Wiek: 27

Post autor: VeJeK »

Kilka osób już ci to mówiło ,ale najwidoczniej nie słuchasz ich :)

Kosiarki nie usuną ci glonów ,zawsze jak idziesz do zoologicznego 75% tego co gość mów to są brednie ,po to są fora itp żeby zapytać sie ludzi a niekiedy specjalistów a potem działać :)

Mechanicznie możesz usunąć glony np zdzierając z liścia te glony ,ale zapewne do tego żeby usunąć przyczynę glonów są potrzebne testy :P

I tutaj ja już kończę ,inni więcej wiedza i zaraz (miejmy nadzieje ) sie wypowiedzą :)

PS. Na forum mamy coś takiego jak wyszukiwarka ,tematów jak usunąć te glony było mnóstwo :) Szukanie nie boli :)
XMasterX
Posty: 266
Rejestracja: 09 gru 2014, 17:17
Imię: Pawel
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: XMasterX »

Słuchałem ich ale to trochę dziwne, że wszędzie w internecie jest jednak napisane, że jedzą te glony ;p

Mechanicznie usunąłem ale np z mchu trochę trudno xd


Więc co wgl robią kosiarki ?:D
Awatar użytkownika
Dżoena
Posty: 8848
Rejestracja: 23 gru 2009, 22:59
Imię: JoAnna
Lokalizacja: Boguchwała
Płeć:
Wiek: 46

Post autor: Dżoena »

VeJeK pisze:Kilka osób już ci to mówiło
Dokładnie tu: http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.ph ... c&start=45
Powtarzać się nie będę- a zatem i dyskusji i kosiarkach ciągnąć dalej też nie. Jak nie czytasz odpowiedzi na założony uprzednio temat- nie zakładaj kolejnego, w którym poruszasz ponownie ten sam problem. Jesteś od niedawna na forum, więc mogę przymknąć oczy na błędy popełniane w czasie pierwszych kroków na forum, więc na chwilę obecną upomnienie ustne.
Temat zaraz przeniosę do odpowiedniego działu- a wtedy będziesz mógł poszerzyć informacje, które pozwolą zdiagnozować problem glonów- czyli odpowiedzi na pytania, które zawiera poniższy link: http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.php?t=5727
Awatar użytkownika
Karola
Mecenas
Posty: 252
Rejestracja: 03 maja 2012, 6:21
Imię: Karolina
Lokalizacja: Niechobrz
Akwarium: 112
Płeć:
Wiek: 44

Post autor: Karola »

XMasterX pisze:Więc co wgl robią kosiarki
Jak to co?? Pływają :ale jaja: :ale jaja: :ale jaja:
Boże! Spraw, żeby się chciało tak, jak mi się nie chce!
XMasterX
Posty: 266
Rejestracja: 09 gru 2014, 17:17
Imię: Pawel
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: XMasterX »

-litraż akwarium - 54l

-ile czasu istnieje akwarium - jakiś miesiąc

-obsada - 10 neonków, 2 kosiarki, 2 ramirezki, 4 kiryski, 10 krewetek

-roślinność - tak jak na zdjęciu, nie znam ich odmian

- nawożenie ( czym i w jakich ilościach, w tym CO2) - na razie tylko bimbrownia

-ogrzewanie/ temperatura w zbiorniku - 25 stopni

-pokarm( jak często podawany, jak szybko ryby go zjadają) - Tropical pokarm wysokobiałkowy - jedzą wszystkie, czasami podaję również robaki lecz tym aż tak się nie cieszą, zawsze zostaje na noc gdzie zjadają je prawodpodobnie kiryski ;p

-podmiany ( jak częste,w jakiej ilości, jak zostaje przygotowana woda do podmian, kiedy była ostatnia)

- staram się podmieniać co tydzień około 30 %.... jak zostaje przygotowana ? yy ;p po prostu stoi z godzinę xd pewnie tutaj robię błąd...

- filtracja - FZN2 ( ustawiony na połowę mocy )

-oświetlenie (ile watów, jakie świetlówki) - dwie żarówki ( razem powiedzmy 26W )

-parametry wody: PH, KH, GH, NO2, NO3,NH4/NH3 ( nie mam pojęcia - nie robiłem testów )

- wprowadzone ostatnio zmiany( pokarm, nawożenie, obsada…) - wszystko xd w końcu świeży zbiornik ;p )


http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.ph ... c&start=60

Wszystkie zdjęcia są na tej stronie - w razie problemu mogę wstawić tutaj...
Awatar użytkownika
Karola
Mecenas
Posty: 252
Rejestracja: 03 maja 2012, 6:21
Imię: Karolina
Lokalizacja: Niechobrz
Akwarium: 112
Płeć:
Wiek: 44

Post autor: Karola »

XMasterX pisze: tak jak na zdjęciu, nie znam ich odmian
Nie ma zdjęcia :P
XMasterX pisze:po prostu stoi z godzinę xd pewnie tutaj robię błąd...
Ja leję kranówę- z kranu do wiadra, z wiadra do baniaka - wszystko trwa zaledwie 10 minut :roll: Tu nie dopatrywałabym się przyczyny.
XMasterX pisze:zawsze zostaje na noc
Jak od razu wszystkiego nie zjadają to znaczy, że dajesz za dużo. Ile razy dziennie karmisz ryby? Pisz, jak na spowiedzi ;)
Jak czyścisz filtr ( gąbkę) i w jakiej wodzie?

[ Dodano: 2015-01-13, 17:54 ]
XMasterX pisze:Wszystkie zdjęcia są na tej stronie - w razie problemu mogę wstawić tutaj...
Sorki- nie zauważyłam. Roślin mało jak fix :/ Ryby załatwiają się do wody- gówienek nie ma co przerabiać a glony mają ucztę. To po chłopsku i po mojemu.
Jak nie dosadzisz 3 razy więcej roślin szybkorosnących kłopotu się nie pozbędziesz. Ja baniak mam świeży od 3-ch miesięcy i szyb jeszcze w nim nie czyściłam- bo roślin tyle, że palca nie ma gdzie wściubić.
Po mojemu problem leży w zbyt małej ilości roślin a nie kosiarek ;).
Boże! Spraw, żeby się chciało tak, jak mi się nie chce!
XMasterX
Posty: 266
Rejestracja: 09 gru 2014, 17:17
Imię: Pawel
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: XMasterX »

XMasterX pisze:zawsze zostaje na noc
Jak od razu wszystkiego nie zjadają to znaczy, że dajesz za dużo. Ile razy dziennie karmisz ryby? Pisz, jak na spowiedzi ;)

Tzn tutaj mówię o robakach a dokładniej larwa ochotki :) gdy podam pół kostki to wtedy często zostaje na noc ;p gdy podaję płatki tropical to normalnie wszystko jest od razu zjedzone :)

Jak czyścisz filtr ( gąbkę) i w jakiej wodzie?

Wlewam 2 duże słoiki do wiaderka, wyjmuję gąbki z filtra i czyszczę :) wylewam i znowu 2 słoiki ;p przy okazji podmieniam z 20% wody xd

[ Dodano: 2015-01-13, 17:54 ]
XMasterX pisze:Wszystkie zdjęcia są na tej stronie - w razie problemu mogę wstawić tutaj...
Sorki- nie zauważyłam. Roślin mało jak fix :/ Ryby załatwiają się do wody- gówienek nie ma co przerabiać a glony mają ucztę. To po chłopsku i po mojemu.
Jak nie dosadzisz 3 razy więcej roślin szybkorosnących kłopotu się nie pozbędziesz. Ja baniak mam świeży od 3-ch miesięcy i szyb jeszcze w nim nie czyściłam- bo roślin tyle, że palca nie ma gdzie wściubić.
Po mojemu problem leży w zbyt małej ilości roślin a nie kosiarek ;).[/quote]


Jeżeli chodzi o kosiarki to kupiłem je właśnie z myślą o glonach...teraz widze, że chętnie bym się ich pozbył tylko weź to wyłów ha ha :D


Może i masz rację, na razie nie sadziłem roslinek ponieważ miałem problem z oświetleniem, jakie roslinki polecasz ? ja próbuję rozmnażać jak najwięcej tych rogatków, moczarków czy coś takiego ;p taka sosna u mnie :D
Awatar użytkownika
Karola
Mecenas
Posty: 252
Rejestracja: 03 maja 2012, 6:21
Imię: Karolina
Lokalizacja: Niechobrz
Akwarium: 112
Płeć:
Wiek: 44

Post autor: Karola »

XMasterX pisze: jakie roslinki polecasz ?
Ja mam na 120 l ok. 0,4 W/l. Rośnie mi nawet rotala macandra, ale się nie wybarwia :/
Na pewno nurzaniec, Heterantera Paskowana, Hydrocotyle, Jezierza amerykańska, Lagarosyfon Madagaskarski, kryptokoryny, strzałka, Nadwódka szerokolistna ... Jest ich całam masa- przejrzyj bazę roślin i wymagania- tam jest bardzo fajnie wszystko opisane: http://podforak.rzeszow.pl/viewforum.ph ... =0&start=0
Boże! Spraw, żeby się chciało tak, jak mi się nie chce!
Awatar użytkownika
motylek
Posty: 862
Rejestracja: 26 cze 2013, 7:06
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 10L
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: motylek »

Na glony nitkowate kiedyś pomogła mi herbata, a dokładnie to roztwór. Nie pamiętam już w jakich proporcjach, ale woda przez kilka dni była lekko brązowa, ale glony zniknęły po dwóch kuracjach. Może i Tobie pomoże.
Awatar użytkownika
Dżoena
Posty: 8848
Rejestracja: 23 gru 2009, 22:59
Imię: JoAnna
Lokalizacja: Boguchwała
Płeć:
Wiek: 46

Post autor: Dżoena »

XMasterX
Posty: 266
Rejestracja: 09 gru 2014, 17:17
Imię: Pawel
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: XMasterX »

Niestety u mnie to odpada, nie wyjmę roślin ponieważ zruszyłbym ziemię pod żwirkiem ;(


A nie ma takiej rybki który je nitkowate glony ? u mnie problem bylo światło padające z okna ( rolety wstawione xd ) oraz mała ilość roślin tak jak koleżanka wyżej wspomniała ;p

[ Dodano: 2015-01-13, 19:58 ]
Warto wziąć Ampularię ?:) bo facet w okolicy sprzedaje za 50gr xd
Awatar użytkownika
Dżoena
Posty: 8848
Rejestracja: 23 gru 2009, 22:59
Imię: JoAnna
Lokalizacja: Boguchwała
Płeć:
Wiek: 46

Post autor: Dżoena »

AcidDrinker pisze: Żadna rybka czy krewetka nie pomoże,
to cytat z tematu: http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.ph ... c&start=60
Nie zadawaj drugi raz tego samego pytania, na które zresztą dostałeś już odpowiedź.
XMasterX
Posty: 266
Rejestracja: 09 gru 2014, 17:17
Imię: Pawel
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: XMasterX »

A co pomoże ?;D


Czy na początek muszę zrobić testy ?; [
debrzyna
Posty: 2931
Rejestracja: 11 mar 2011, 18:18
Imię: Janusz
Lokalizacja: Puszcza Sandomierska
Akwarium: 350, 250
Płeć:
Wiek: 73
Kontakt:

Post autor: debrzyna »

W nowoczesnej akwarystyce testy to podstawa Mało jest speców ,choć są ze potrafią prowadzić akwarium bez testów A na nitki to dobre jest na początek ustabilizowanie zbiornika tzn odpowiednie parametry wody a potem przeważnie zaciemnienie
ODPOWIEDZ

Wróć do „O roślinach i glonach”