Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[54 l] A wszystko zaczęło się od Welonka w kuli.

Akwaria w stylu: Holenderskim, Nature, Ryuboku, Iwagumi

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
lukaszmc
Posty: 7
Rejestracja: 08 paź 2015, 9:42
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Lubaczów
Akwarium: 200 l
Płeć:

[54 l] A wszystko zaczęło się od Welonka w kuli.

Post autor: lukaszmc »

Na początek chciałem się z Wszystkimi przywitać, jestem nowy na forum. Konto założyłem za sprawą kolegi renio36. Pozdrowienia dla kolegi.

A więc jak zacząłem z akwarystyką ? Wszystko zaczęło się od welona w kuli, wiem wiem, zaraz ktoś napisze welon w kuli - sadysta, ale tu na swoje usprawiedliwienie napiszę, że to moja kochana żona wpadła na taki pomysł, a kobietom się nie odmawia :D . Minęło kilka dni i pomyślałem, że nie będzie się biedny męczył, więc namówiłem żonę na niewielkie akwarium, czego dzisiaj nie żałuje. No i się zaczęło kupiłem zestaw Diversa, podłoże, roślinki, kilka par rybek, niczego jeszcze nieświadomy. Zależało nam żeby było kolorowo w akwarium, więc wybierając obsadę bardzo się nad tym nie zastanawialiśmy, braliśmy co doradzał sprzedawca. Po złożeniu całości wyszło jak na zdjęciach poniżej:

Obrazek

Obrazek


Obrazek


Obrazek

Obrazek

Po 3 miesiącach zapał do akwarystyki mojej żonie minął, a ja wciągnąłem się w to hobby jeszcze bardziej. Po około pół roku zrobiłem restart akwarium, i ma się to następująco:

Akwarium: Diversa 60x30x30

Oświetlenie: 1x Świetlówka 15W

Grzałka: Diversa Thermo Plus 50 W

Filtr wewnętrzny: AQUAEL Turbo Filter 500 z ceramiką

Podłoże: DARK Soil

Parametry wody: niestety jeszcze ich nie znam

Rośliny: i tutaj prośba do was, proszę o pomoc w rozpoznaniu

Obsada: 7x neon innesa, 3x bystrzyk amandy( chce jeszcze dokupić 4 sztuki), para pawich oczek, 1x otosek(była dwie sztuki), 7xkrewetka sakury, 1x ślimak helena military.

Kilka fotek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek

I tutaj teraz mam do Was wielką prośbę, chciałbym zrobić ze swojego akwarium roślinne. Jakie rośliny mam dołożyć i jak je poukładać, żeby miało to ręce i nogi. Obecnie do wody leje Carbo, wcześniej lałem też makro i mikro, ale po zmianie podłoża mikro i marko odstawiłem. Jeżeli czegoś nie opisałem, to chętnie to zrobię!
Proszę o wyrozumiałość i cierpliwość!
lukaszmc
Posty: 7
Rejestracja: 08 paź 2015, 9:42
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Lubaczów
Akwarium: 200 l
Płeć:

Post autor: lukaszmc »

Witam ponownie!

Taka mała aktualizacja, pojawiły się nowe roślinki i nowi mieszkańcy:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jak ktoś tu zajrzy, to proszę o wskazówki, co jeszcze mogę zmienić żeby było fajnie!

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
misiekdz
Posty: 526
Rejestracja: 27 maja 2013, 14:27
Imię: Michał
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 160l
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: misiekdz »

Pierwsze co, dajesz tylko carbo ??? jakieś co2 ? Napowietrzacz wyłącz, niech robi ruch tafli tylko, zmień tło na jednolite (niebieskie, czarne). Ogólnie ciekawie się zapowiada

[ Dodano: 2015-10-18, 20:57 ]
Wróć nie zauważyłem że masz tylko 15w akwarium, więc co2 mija się z celem

[ Dodano: 2015-10-18, 20:59 ]
Nie ma to jak na raty pisać, roślinne typu LT czy HT ?
lukaszmc
Posty: 7
Rejestracja: 08 paź 2015, 9:42
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Lubaczów
Akwarium: 200 l
Płeć:

Post autor: lukaszmc »

Fajnie, że ktoś odpisał. Zapomniałem napisać, o ważnej zmianie, dokupiłem dodatkowe oświetlenie Diversa Led Extra 2x7,2W, co dało o wiele lepszy efekt wizualny, a po czasie zobaczymy czy rośliny odczuły tą zmianę.

Tak na razie leje tylko Carbo, o CO2 tylko myślę.
Awatar użytkownika
kuba4410
Posty: 666
Rejestracja: 06 kwie 2013, 17:24
Imię: Kuba
Lokalizacja: Mielec/Kraków
Akwarium: [63] Gupiki i Galaxy
Płeć:

Post autor: kuba4410 »

Jak teraz wygląda obsada? ;)
lukaszmc
Posty: 7
Rejestracja: 08 paź 2015, 9:42
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Lubaczów
Akwarium: 200 l
Płeć:

Post autor: lukaszmc »

Zawitały u mnie dwie Ampularie i jedna Helenka, ma się zając nieproszonymi gośćmi. Myślę o zwiększeniu ilości neonów do 10 sztuk i bystrzyk amandy do 7 sztuk. Co o tym myślisz kuba4410?

A co do pytania kolegi misiekdz, nie znam tych pojęć roślinne LT i HT?
Awatar użytkownika
kuba4410
Posty: 666
Rejestracja: 06 kwie 2013, 17:24
Imię: Kuba
Lokalizacja: Mielec/Kraków
Akwarium: [63] Gupiki i Galaxy
Płeć:

Post autor: kuba4410 »

Wybierz sobie jeden gatunek - albo neony, albo bystrzyki i zrób jedną, większą ławicę ;) Jeśli wybierzesz neony to proponuję 10-12 sztuk, a jeśli bystrzyki - ok. 15, może więcej.
Uważaj żeby Ci Helenka nie zjadła tych ampularii jeśli są zbyt małe :D
LT - low tech. Akwarium zasadniczo bez nawożenia słupa wody, z glebą ( :D ) nad dnie, ze słabym oświetleniem, z bardzo dużą ilością szybkorosnących, najczęściej łatwych w uprawie roślin, z "bogatą" obsadą rybną, z niekoniecznie wydajną filtracją.
HT - high tech. Dużo światła, dużo nawozów do słupa wody, CO2 (najczęściej z butli wysokociśnieniowej), też bardzo dużo roślin niekoniecznie łatwych w uprawie, wydajna filtracja, najczęściej na dno stosowane są aktywne substraty.
Awatar użytkownika
pawprz
Posty: 2006
Rejestracja: 24 mar 2015, 9:40
Imię: Paweł
Lokalizacja: Mielec/Wola Mielecka
Akwarium: 112L, 20L, 20L
Płeć:
Wiek: 45

Post autor: pawprz »

Jeśli mogę coś zasugerować bo koledzy wcześniej gonili mnie. Tło z tyłu nie bradzo ci przylega i są opcje dwie:
1. Oderwij to co masz olej roślinny i karta kredytowa i będzie przylegało lux
2. Czarne tło lub folia szablonów na wodzie.

A poza tym to witamy i bardzo ładne akwarium
Awatar użytkownika
renio36
Posty: 314
Rejestracja: 24 sty 2012, 12:25
Imię: Darek
Lokalizacja: Lubaczów
Płeć:
Wiek: 53

Post autor: renio36 »

Witamy kolegę serdecznie. Jak na początek akwarium pierwsza klasa Łukasz mówię to całkiem poważnie. ;) ;) ;) ;) ;)
lukaszmc
Posty: 7
Rejestracja: 08 paź 2015, 9:42
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Lubaczów
Akwarium: 200 l
Płeć:

Post autor: lukaszmc »

Witam.
Dzięki koledzy za słowa otuchy, wezmę pod uwagę wasze sugestie. Zacznę od zmiany tła, będzie w kolorze czarnym. Zaczynam powoli przymierzać się do bimbrowni, czy 29 W swiatła wystarczy na CO2.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Roślinne”