Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Tęczanki Neonowe i Neoni Innesa ,ile sztuk ?

Nasze doświadczenia z konkretnymi gatunkami ryb, tu również pytamy o obsadę.

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
VeJeK
Posty: 873
Rejestracja: 06 mar 2014, 20:21
Imię: Dominik
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 30L+31,5L :)
Płeć:
Wiek: 27

Tęczanki Neonowe i Neoni Innesa ,ile sztuk ?

Post autor: VeJeK »

Szybkie pytanie ,ile byście dali tęczanek neonowych oraz Neonów Innesa do 160L Akwarium ?
Myślę nad 30 sztukami tęczanki Neonowej oraz powiedzmy ok 60 sztuk Neona Innesa ,co wy na to ? Zmniejszyć coś czy zostawić ?
Awatar użytkownika
wisłok
Posty: 2259
Rejestracja: 15 gru 2012, 16:20
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Bratkowice( Chiny ludowe)
Akwarium: 232l Chińskie Rio
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: wisłok »

To obsada na 300 litrów, a nie 160. :o nie: Wszystko przez pół albo tylko jeden gatunek.
Jak to ocenić... czy to wogóle możliwe? Jeśli mam wybierać między złem a złem wole nie wybierać wcale.
Awatar użytkownika
VeJeK
Posty: 873
Rejestracja: 06 mar 2014, 20:21
Imię: Dominik
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 30L+31,5L :)
Płeć:
Wiek: 27

Post autor: VeJeK »

30 sztuk neona Lata tak rozwalone po akwarium że (grupy) to one chyba nigdy nie widziały ,myślę że może 60 sztuk by zrobiło jakąś fajną ławice :)

Co do tęczanek ,może i za dużo 30 sztuk ,początkowo myślałem o 10 ale czy to nie za mało ,żeby utworzyły ładną grupę ?
Awatar użytkownika
Greek
Posty: 1071
Rejestracja: 24 kwie 2015, 15:35
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Kraków
Akwarium: 450-112-56-25-13
Płeć:
Wiek: 29

Post autor: Greek »

VeJeK pisze:30 sztuk neona Lata tak rozwalone po akwarium że (grupy) to one chyba nigdy nie widziały ,myślę że może 60 sztuk by zrobiło jakąś fajną ławice :)
Aha, rozumiem że chcesz wymusić na nich stworzenie ławicy po prostu przez ich ścieśnienie? To może lepiej wpuścić 10 sztuk do słoika - na jedno wyjdzie ;)
VeJeK pisze:żeby utworzyły ładną grupę ?
Skoro tak Ci zależy na ładnej grupie to dlaczego na siłę chcesz 2 gatunki? Kolejnym argumentem przemawiającym za jednym z tych gatunków jest fakt, że prezentują niezbyt zbliżone wymagania. Zamieszkują odmienne środowiska i neony potrzebują wody miękkiej i kwaśnej, a tęczanki celują w odczyn bliski obojętnemu. Nie w takim stopniu jak wiele innych tęczanek, które po prostu wymagają zasadowej wody i większej twardości, ale jednak do neonów i tak zupełnie nie pasują.
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę." ~ Antoine de Rivarol

Gatunki ryb do kiepskiej kranówy
Awatar użytkownika
VeJeK
Posty: 873
Rejestracja: 06 mar 2014, 20:21
Imię: Dominik
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 30L+31,5L :)
Płeć:
Wiek: 27

Post autor: VeJeK »

Greek pisze:po prostu przez ich ścieśnienie?
Po prostu widziałem że im jest ich więcej to tworzą lepszą ławicę ,wiec myślę że 60 sztuk może tworzyć bardziej Zbitą grupę niż 30 sztuk
Greek pisze:Kolejnym argumentem przemawiającym za
Parametry które są wszędzie napisane dotyczą zapewne ich naturalnego środowiska ,docierając do naszych zbiorników miały już nie jedną inna wode :)


Co do Innesów są hodowane na Rzeszowskiej kranówie i na rzeszowskiej kranówie są rozmnażane :)

Mnie interesuje ile pasuje dać sztuk do takiego akwarium ,czy może więcej Innesów i jakąś rybkę która będzie je przeganiała ?

A może Neony innesa + jakieś inne rybki ławicowe ,tylko jakie ? Może coś pomarańczowego ?
Awatar użytkownika
Greek
Posty: 1071
Rejestracja: 24 kwie 2015, 15:35
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Kraków
Akwarium: 450-112-56-25-13
Płeć:
Wiek: 29

Post autor: Greek »

VeJeK pisze:Po prostu widziałem że im jest ich więcej to tworzą lepszą ławicę ,wiec myślę że 60 sztuk może tworzyć bardziej Zbitą grupę niż 30 sztuk
Jest dokładnie odwrotnie - im ich więcej, tym czują się pewniej i bardziej się rozpływają. Żeby były bardzo zbite to kup 5 sztuk, ale to chyba nie o to chodzi.
VeJeK pisze:Parametry które są wszędzie napisane dotyczą zapewne ich naturalnego środowiska ,docierając do naszych zbiorników miały już nie jedną inna wode :)
Aaaa, to tak to działa? Czyli jak ja sobie mieszkam w Krakowie to już mi smog więcej nie zaszkodzi? Super! To w takim razie idę szukać majstra co mi zainstaluje w domu piec na węgiel!
VeJeK pisze:Co do Innesów są hodowane na Rzeszowskiej kranówie i na rzeszowskiej kranówie są rozmnażane :)
To nie jest żaden argument.
No, ale jak się upierasz to nie ma sensu dalej proponować.
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę." ~ Antoine de Rivarol

Gatunki ryb do kiepskiej kranówy
Awatar użytkownika
wisłok
Posty: 2259
Rejestracja: 15 gru 2012, 16:20
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Bratkowice( Chiny ludowe)
Akwarium: 232l Chińskie Rio
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: wisłok »

VeJeK pisze:Co do Innesów są hodowane na Rzeszowskiej kranówie i na rzeszowskiej kranówie są rozmnażane :)
Nie no to są już jakieś brednie. Wskaż mi takiego hodowcę.
Szczupaki też będziesz łowił na kukurydzę bo podobno niektóre są wegetarianami.
Jak to ocenić... czy to wogóle możliwe? Jeśli mam wybierać między złem a złem wole nie wybierać wcale.
Arreczeq
Posty: 760
Rejestracja: 16 maja 2013, 22:30
Imię: Arek
Lokalizacja: Wrocław
Akwarium: 1.1 kl :)
Płeć:
Wiek: 56

Post autor: Arreczeq »

Tęczanki neonowe są dużo większe od Neonów tak około 6-10 X :mrgreen:
Nic takiego 258 gal - w kierunku Hameryki South
http://images77.fotosik.pl/514/2f437038d6d62878.jpg będzie lepsze
RO za 100 zł to też RO tak jak Syrenka to też samochód z nazwy...

KCN - najlepsze źródło potasu
Awatar użytkownika
VeJeK
Posty: 873
Rejestracja: 06 mar 2014, 20:21
Imię: Dominik
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 30L+31,5L :)
Płeć:
Wiek: 27

Post autor: VeJeK »

wisłok pisze:Wskaż mi takiego hodowcę.
Poszukaj na Allegro
wisłok pisze:Szczupaki też będziesz łowił na kukurydzę
hahahahahahaha !

[ Dodano: 2015-10-06, 22:59 ]
Innesa 4 max 5 cm a tęczanka 6 max 7cm :)
Awatar użytkownika
wisłok
Posty: 2259
Rejestracja: 15 gru 2012, 16:20
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Bratkowice( Chiny ludowe)
Akwarium: 232l Chińskie Rio
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: wisłok »

Chwilowo nie mam dostępu do kompa a z telefonu nie mogę sobie odfiltrować wyników dla Rzeszowa. Możesz mi podać link.
Jak to ocenić... czy to wogóle możliwe? Jeśli mam wybierać między złem a złem wole nie wybierać wcale.
Awatar użytkownika
VeJeK
Posty: 873
Rejestracja: 06 mar 2014, 20:21
Imię: Dominik
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 30L+31,5L :)
Płeć:
Wiek: 27

Post autor: VeJeK »

Z tego co widzę to aukcja zniknęła ,Lecz podejrzewam że od tego samego sprzedawcy Neony bierze sklep na ul grunwaldzkiej :)
Awatar użytkownika
Greek
Posty: 1071
Rejestracja: 24 kwie 2015, 15:35
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Kraków
Akwarium: 450-112-56-25-13
Płeć:
Wiek: 29

Post autor: Greek »

I to naprawdę jest dla Ciebie argument? Czyli mam rozumieć biedne rodziny z wygłodzonych wiosek w Afryce też żyją w dobrych warunkach, bo przecież się rozmnażają i to jak!
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę." ~ Antoine de Rivarol

Gatunki ryb do kiepskiej kranówy
Awatar użytkownika
VeJeK
Posty: 873
Rejestracja: 06 mar 2014, 20:21
Imię: Dominik
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 30L+31,5L :)
Płeć:
Wiek: 27

Post autor: VeJeK »

Jak najbardziej to jest argument :)
Skoro dobrze żyją ,rozmnażają sie ,rosną na tej widzie to nie widzę żadnych przeciwwskazań do trzymania ich
Awatar użytkownika
wisłok
Posty: 2259
Rejestracja: 15 gru 2012, 16:20
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Bratkowice( Chiny ludowe)
Akwarium: 232l Chińskie Rio
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: wisłok »

"Dowodu" nie ma ale jeśli myślę o tej hodowli co ty, to tak naprawdę jest to hurtownia a ryby są rozmnażane bóg wie gdzie. Więc wybacz ale twój argument padł. Fizjologii nie oszukasz a jeśli w to nadal wierzysz spróbuj zamiast słodkiej pić wodę morską. Ale jak tam chcesz tylko żal mi biednych ryb. Neonki przez tysiąclecia żyjąc w amazońskich miękkich i kwaśnych wodach przystosowały się do tych warunków, a w kranie przy duużo twardszej wodzie i proporcjonalnie wyższym pH owszem ryby przeżyją ale wydalają ogromne ilości energii by wydalić nadmiar wody z organizmu(a raczej komórek) który nieustannie do niego wpływa za sprawą ciśnienia osmotycznego. Tym bardziej nie ma mowy o udanym rozmnażaniu bo ikra nie posiada wogóle tych mechanizmów. U ryb które żyją w twardszych wodach poprostu te mechanizmy działają sprawniej i dzięki temu ryby się fizjologicznie wolniej starzeją. Więcej czytaj z sensownych źródeł a mniej opieraj się na tzw. "wydaje mi się" bo przypominasz mi Miczurina jeśli wiesz kto to był. ;)
Jak to ocenić... czy to wogóle możliwe? Jeśli mam wybierać między złem a złem wole nie wybierać wcale.
Awatar użytkownika
VeJeK
Posty: 873
Rejestracja: 06 mar 2014, 20:21
Imię: Dominik
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 30L+31,5L :)
Płeć:
Wiek: 27

Post autor: VeJeK »

Dobra koniec ,Mnie interesowało czy tyle i tyle sztuk może pływać w akwa :)
Dziękuję Dobranoc :mrgreen:

Prze edytowałem posta. Można to było ująć bardziej kulturalnie - K2
Ostatnio zmieniony 09 paź 2015, 20:55 przez VeJeK, łącznie zmieniany 1 raz.
Zablokowany

Wróć do „Ryby w akwarium”