Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Kapsułki nawozowe (made in chałupa)

Makro, supermakro, mikro - jak sobie z tym radzić i zapewnić piękne rośliny w akwarium?

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 58

Post autor: zulix »

Musze zrobić jakiś test szybowy tj. przystawić kapsułkę do szyby i patrzeć co się z nią dzieje...
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Awatar użytkownika
mirekkon
Posty: 1270
Rejestracja: 26 wrz 2011, 10:09
Imię: Mirek
Lokalizacja: Przemyśl
Akwarium: www.mirekkon.pl
Płeć:
Wiek: 49
Kontakt:

Post autor: mirekkon »

no wiem że takie testy są strasznie czasochłonne i pracochłonne, ale za to ile doświadczenia :)

może lepiej zasugerować się jakimiś gotowymi pałeczkami do podłoża i ich składem, może ktoś ma taką wiedzę na tym forum i podpowie nam co nie co

test szybowy jak najbardziej przydatny bo byłoby widać co się dzieje nie tylko z kapsułą, ale także z korzeniami roślinki, co planujesz z roślin do testów szybowych?
Wykonam każdy sterownik na zamówienie, akwarystyka, terrarystyka, hydroponika, wiwarium, orchidarium, pieczarkarnia i wiele innych według Waszego pomysłu. Wal śmiało na maila mirekkon@wp.pl
debrzyna
Posty: 2931
Rejestracja: 11 mar 2011, 18:18
Imię: Janusz
Lokalizacja: Puszcza Sandomierska
Akwarium: 350, 250
Płeć:
Wiek: 73
Kontakt:

Post autor: debrzyna »

mirekkon pisze:może lepiej zasugerować się jakimiś gotowymi pałeczkami do podłoża i ich składem
Zbadanie takiego składu to minimum 300 zł /po cenach urzedowych/ i to nie wszystko
Awatar użytkownika
mirekkon
Posty: 1270
Rejestracja: 26 wrz 2011, 10:09
Imię: Mirek
Lokalizacja: Przemyśl
Akwarium: www.mirekkon.pl
Płeć:
Wiek: 49
Kontakt:

Post autor: mirekkon »

debrzyna pisze:
mirekkon pisze:może lepiej zasugerować się jakimiś gotowymi pałeczkami do podłoża i ich składem
Zbadanie takiego składu to minimum 300 zł /po cenach urzedowych/ i to nie wszystko
a może lepiej na etykietę spojrzeć i przeczytać a nie wszystko badać - doktorku? :) mnie raczej chodziło o informacje odnośnie składu, a potem można by co wydedukować jak S Holms

nauczyłem się czytając neta, że wiedza czerpana z kilku źródeł połączona w całość czasami potrafi zdziwić nie jednego, ale to niestety wymaga siedzenia i pracy
Wykonam każdy sterownik na zamówienie, akwarystyka, terrarystyka, hydroponika, wiwarium, orchidarium, pieczarkarnia i wiele innych według Waszego pomysłu. Wal śmiało na maila mirekkon@wp.pl
debrzyna
Posty: 2931
Rejestracja: 11 mar 2011, 18:18
Imię: Janusz
Lokalizacja: Puszcza Sandomierska
Akwarium: 350, 250
Płeć:
Wiek: 73
Kontakt:

Post autor: debrzyna »

Gdyby to było takie proste to kapsułki nawozowe nie były by takie drogie
http://www.allegromat.pl/aukcja169706
pewno napiszesz ze uzywki mozna kupic po 0,45
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 58

Post autor: zulix »

mirekkon pisze:może lepiej na etykietę spojrzeć i przeczytać a nie wszystko badać - doktorku?
W jakim szpitalu Janusz przyjmujesz?

Jakoś nie znalazłem składu akwarystycznych nawozów tego typu na opakowaniu. Może kolega pomoże nam przeczytać te etykiety. Nie można porównywać pałeczek do doniczek czy zwykłych "lejnych" nawozów.

Skład jest zawsze taki sam: "optymalnie dobrane składniki w optymalnych ilościach".
Oczywiście obecnie płaci się za "wiedzieć jak" a nie za produkcję. Jak to ktoś powiedział "Chińczyk i tak wyprodukuje to taniej".
debrzyna pisze:pewno napiszesz ze uzywki mozna kupic po 0,45
zamienniki po złotówce: http://www.allegromat.pl/aukcja169709 (i taniej w zależności od ilości). Na ile skutek jest zbliżony do firmowego tego nikt nie wie.
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Awatar użytkownika
mirekkon
Posty: 1270
Rejestracja: 26 wrz 2011, 10:09
Imię: Mirek
Lokalizacja: Przemyśl
Akwarium: www.mirekkon.pl
Płeć:
Wiek: 49
Kontakt:

Post autor: mirekkon »

zulix pisze: "wiedzieć jak" ..."optymalnie dobrane składniki w optymalnych ilościach".
no właśnie o to pytam na forum może jednak ktoś skrywa tę tajemnicę i zechce się podzielić w tym wątku
debrzyna pisze:pewno napiszesz ze uzywki mozna kupic po 0,45
nie chce niczego kupować, chodzi mi o to o czym pisałem powyżej
Wykonam każdy sterownik na zamówienie, akwarystyka, terrarystyka, hydroponika, wiwarium, orchidarium, pieczarkarnia i wiele innych według Waszego pomysłu. Wal śmiało na maila mirekkon@wp.pl
Arreczeq
Posty: 760
Rejestracja: 16 maja 2013, 22:30
Imię: Arek
Lokalizacja: Wrocław
Akwarium: 1.1 kl :)
Płeć:
Wiek: 56

Post autor: Arreczeq »

... ja zamiast kapsułek kupiłem strzykawkę "20" z grubą igłą i wstrzykuję nawóz w okolicy korzeni i powiem, żę np Limnophila aromatica odżyła po moich zabiegach :)
Nic takiego 258 gal - w kierunku Hameryki South
http://images77.fotosik.pl/514/2f437038d6d62878.jpg będzie lepsze
RO za 100 zł to też RO tak jak Syrenka to też samochód z nazwy...

KCN - najlepsze źródło potasu
Awatar użytkownika
misiekdz
Posty: 526
Rejestracja: 27 maja 2013, 14:27
Imię: Michał
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 160l
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: misiekdz »

oj u mnie na razie zielenice i krasnorosty wychodzą bez nawożenia słupa, choć trochę no3 daje trochę po wynikach testów przez Janusza
Awatar użytkownika
roton
Posty: 265
Rejestracja: 13 sie 2014, 10:13
Imię: Robert
Lokalizacja: Przeworsk
Akwarium: 300 + 112 + 25
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: roton »

Mnie na tyle zainspirował temat że i ja zaczynam eksperymentować :) Tym bardziej że mam lekki choć opanowany atak zielenic kropek na roślinach przez nawożenie do słupa wody. Zamówiłem kapsułki żelatynowe i zrobię może 2-3 rodzaje zróżnicowane pod względem zawartości i proporcji wagowych nawozów sypkich makro (N:P:K:Mg) z chelatem żelaza. Zobaczymy jak mi to wyjdzie i jak roślinki zareagują. Jak coś zrobię to się pochwalę.
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 58

Post autor: zulix »

No to będzie nas minimum trzech. U debrzyny podobno rośnie jak w lesie tropikalnym :P
Ja chwilowo nie wkładam kapsułek bo leczę ryby.
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Awatar użytkownika
kasztan
Administracja
Posty: 1596
Rejestracja: 28 gru 2012, 14:36
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 480 l
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: kasztan »

A tam trzech, będę czwarty :)
debrzyna
Posty: 2931
Rejestracja: 11 mar 2011, 18:18
Imię: Janusz
Lokalizacja: Puszcza Sandomierska
Akwarium: 350, 250
Płeć:
Wiek: 73
Kontakt:

Post autor: debrzyna »

Tylko patrzeć jak Podkarpacie stanie sie zagłębiem kapsułkowym :D Za chwile powinien sie objawić następny co zaczął jazdę na kapsułkach
Awatar użytkownika
kasztan
Administracja
Posty: 1596
Rejestracja: 28 gru 2012, 14:36
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 480 l
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: kasztan »

Tylko żeby nie było afery jak z dopalaczami :roll:
debrzyna Nawożenia do słupa wody całkiem zaprzestałeś??
debrzyna
Posty: 2931
Rejestracja: 11 mar 2011, 18:18
Imię: Janusz
Lokalizacja: Puszcza Sandomierska
Akwarium: 350, 250
Płeć:
Wiek: 73
Kontakt:

Post autor: debrzyna »

Całkiem Nie podaje nic Tylko 1/3 mikro ale tylko do wyczerpania W słupie i tak mam ,wychodzi z podłoza Zapodałem 40 kap. na dno 100 x50

[ Dodano: 2015-02-12, 08:45 ]
A wyglada to tak
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawożenie roślin”