Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Ledy w baniaku roślinnym

Jak to działa? Po co? Jak dobrać? Jaki producent?

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
qqrq
Posty: 74
Rejestracja: 08 wrz 2014, 15:36
Imię: marcin
Lokalizacja: łódź
Płeć:

Post autor: qqrq »

Cris pisze:Ja musiałbym kupic takie 3 :) 7 tysi za światełko do akwa.....
No to może taką :)

http://salarias.pl/maxspect-razor-300w- ... -p-48.html

Powiem Wam, że ja mysle od dłuższego czasu o takiej lampce. Jasne że takiej gotówki nie wywale od razu. Ale w ratach równych nie ma takiego obciążenia. Tak kupowałem Tv, konsole i PC swego czasu i tak nie uderza po kieszeni
Ostatnio zmieniony 17 kwie 2015, 12:17 przez qqrq, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
maxio69
Mecenas
Posty: 922
Rejestracja: 04 sie 2013, 22:11
Imię: Piotr
Lokalizacja: Przeworsk/Mirocin
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: maxio69 »

Mam pytanie gdzie kolego można kupić taki radiator ja bym potrzebował wymiar 80cmx15cm.
Czy ta lampa jest podwieszana czy luźno leży na akwarium?
Na foto widzę, że nie ma ona po bokach żadnej obudowy czy to nie rozprasza za bardzo światła na pomieszczenie?
Zrobił bym sobie od tak do zabawy do siebie taką lampę z 36 takimi diodami :)
Czy na akwa 112l wystarczyło by mi 36 sztuk tych 1W diod?
Zastosował bym z 5 sztuk czerwonych 5 niebieskich i 26 białe zimne.
Powiedz mi czy ta lista zakupów wystarczy mi czy coś jeszcze brakuje?
Radiator 80cmx15cm
http://www.allegromat.pl/aukcja172710
http://www.allegromat.pl/aukcja172711
Diody power led czerwone i niebieskie + do nich bazy.
Ewentualnie jaka średnica tych przewodów które łączy się diody ze sobą.
Co do samego łączenia to nie mam pojęcia za bardzo ale może jakoś doszedł bym do tego :)
Awatar użytkownika
mirekkon
Posty: 1270
Rejestracja: 26 wrz 2011, 10:09
Imię: Mirek
Lokalizacja: Przemyśl
Akwarium: www.mirekkon.pl
Płeć:
Wiek: 49
Kontakt:

Post autor: mirekkon »

maxio nie lubię hurtowych pytań, oraz takich nie istotnych jak grubość przewodu która jest dowolna bo jakim drucikiem może płynąć 300mA - KAŻDYM dowolnie cieńkim w izolacji

robisz błąd kupując jeden driver do tego bo jeśli przyjdzie Ci obniżyć moc nie dasz rady

radiator kupowałem tu: http://www.piekarz.pl/
Wykonam każdy sterownik na zamówienie, akwarystyka, terrarystyka, hydroponika, wiwarium, orchidarium, pieczarkarnia i wiele innych według Waszego pomysłu. Wal śmiało na maila mirekkon@wp.pl
Awatar użytkownika
maxio69
Mecenas
Posty: 922
Rejestracja: 04 sie 2013, 22:11
Imię: Piotr
Lokalizacja: Przeworsk/Mirocin
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: maxio69 »

No to w takim razie wziął bym dwa mniejsze takie: AC 12-18x LED 1W 300mA 36-64V
A jak wygląda sprawa z tą lampą w całości jest ona podwieszana czy luźno leży na akwa?
Czy po bokach coś stosowałeś jakąś obudowę? tak żeby światło nie rozpraszało się po całym pomieszczeniu?
Awatar użytkownika
mirekkon
Posty: 1270
Rejestracja: 26 wrz 2011, 10:09
Imię: Mirek
Lokalizacja: Przemyśl
Akwarium: www.mirekkon.pl
Płeć:
Wiek: 49
Kontakt:

Post autor: mirekkon »

o to jest zdecydowanie lepsze rozwiązanie wziąć 2 zasilacze jest jakaś możliwość regulacji mocy

lampa przewidziana jest do pokrywy aquaboro pasuje jak ulał w miejsce belki, paneli nie polecam wole odkryte akwa, a sam wieniec aqua boro pięknie się prezentuje i ukrywa cały ambaras oświetleniowy

w takim wypadku nie potrzebne są uchwyty nóżki i inne wynalazki

pozdrawiam
Wykonam każdy sterownik na zamówienie, akwarystyka, terrarystyka, hydroponika, wiwarium, orchidarium, pieczarkarnia i wiele innych według Waszego pomysłu. Wal śmiało na maila mirekkon@wp.pl
Awatar użytkownika
maxio69
Mecenas
Posty: 922
Rejestracja: 04 sie 2013, 22:11
Imię: Piotr
Lokalizacja: Przeworsk/Mirocin
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: maxio69 »

A widzisz to jednak pod pokrywę jest lampa a jak by chciał to podwiesić taki radiator nad akwarium?
Bardzo to rozprasza na boki to światło? Czy masz pomysł jak by te boki zakryć w takiej lampie/radiatorze?
Awatar użytkownika
mirekkon
Posty: 1270
Rejestracja: 26 wrz 2011, 10:09
Imię: Mirek
Lokalizacja: Przemyśl
Akwarium: www.mirekkon.pl
Płeć:
Wiek: 49
Kontakt:

Post autor: mirekkon »

nie pod pokrywę tylko do niej

zobacz jak jest zbudowany wieniec aquaboro, na górze profil alu ma obniżenie i w to obniżenie wchodzą belki oraz panele - belek nie chce paneli też bo robię odkryte akwa

dlatego taki radiator pasuje mi idealnie, jakby się uparł to można panele z boku poukładać na tej samej wysokości ale radiator będzie na tym samym poziomie i cały będzie wystawał oddając tym samym część ciepła do pomieszczenia
Wykonam każdy sterownik na zamówienie, akwarystyka, terrarystyka, hydroponika, wiwarium, orchidarium, pieczarkarnia i wiele innych według Waszego pomysłu. Wal śmiało na maila mirekkon@wp.pl
Awatar użytkownika
maxio69
Mecenas
Posty: 922
Rejestracja: 04 sie 2013, 22:11
Imię: Piotr
Lokalizacja: Przeworsk/Mirocin
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: maxio69 »

A no właśnie wiem o co chodzi Ty wkładasz to w pokrywę.
A ja myślałem by z tego radiatora zrobić taką belkę tylko nie chcę kupować dodatkowo tej pokrywy.
Myślałem by obudować to czymś innym np wkoło zrobić ramkę z spienionego pcv ale to trochę ciulowo będzie wyglądać.
Może by jakoś wkoło tego radiatora płaskowniki aluminiowe dać tyle że szersze niż wysokość tego radiatora tylko jak to przymocować.

Edit
Czym mocowałeś te bazy do radiatora i jakim silikonem izolowałeś łączenia te polutowane.
Awatar użytkownika
mirekkon
Posty: 1270
Rejestracja: 26 wrz 2011, 10:09
Imię: Mirek
Lokalizacja: Przemyśl
Akwarium: www.mirekkon.pl
Płeć:
Wiek: 49
Kontakt:

Post autor: mirekkon »

można zrobić jak kto chce, podwiesić też się da tylko ważne żeby na boki światła nie rozpraszało bo normalnie nie da się patrzeć na to światło i oczy strasznie się naświetlają

kleiłem specjalnym klejem termicznym chińskim
Wykonam każdy sterownik na zamówienie, akwarystyka, terrarystyka, hydroponika, wiwarium, orchidarium, pieczarkarnia i wiele innych według Waszego pomysłu. Wal śmiało na maila mirekkon@wp.pl
Awatar użytkownika
maxio69
Mecenas
Posty: 922
Rejestracja: 04 sie 2013, 22:11
Imię: Piotr
Lokalizacja: Przeworsk/Mirocin
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: maxio69 »

Już mam inny plan :D
Nie będę kupował radiatora.
Kupię ze 2m płaskownika aluminiowego grubości minimum 5mm a szerokości minimum 4cm.
Podzielę go na 3 kawałki 70cm wsadzę je pod moją pokrywę i na te płaskowniki przymocuje te diody.
Wyjdzie na jeden taki płaskownik 12 diod :)
Potem wszystko uszczelnię silikonem akwarystycznym te luty.
Awatar użytkownika
mirekkon
Posty: 1270
Rejestracja: 26 wrz 2011, 10:09
Imię: Mirek
Lokalizacja: Przemyśl
Akwarium: www.mirekkon.pl
Płeć:
Wiek: 49
Kontakt:

Post autor: mirekkon »

profil może być np taki: http://allegro.pl/profil-aluminiowy-pa3 ... 29679.html

taka rura jest o tyle fajna że ma sporą powierzchnię odprowadzania, jedyna wada to ciężar

silikon akwarystyczny nie nadaje się do uszczelnienia LED - chyba że jakiś bezoctowy i nierżrący
Wykonam każdy sterownik na zamówienie, akwarystyka, terrarystyka, hydroponika, wiwarium, orchidarium, pieczarkarnia i wiele innych według Waszego pomysłu. Wal śmiało na maila mirekkon@wp.pl
Awatar użytkownika
maxio69
Mecenas
Posty: 922
Rejestracja: 04 sie 2013, 22:11
Imię: Piotr
Lokalizacja: Przeworsk/Mirocin
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: maxio69 »

To jakim to uszczelnić co by tez nie wplywalo na środowisko?
Bo na pewno pod pokrywa będzie wilgoć i będzie się skraplac do akwa.
A czy czasem aluminium tez nie działa szkodliwie jak będzie się woda skraplac z radiatora czy tez plaskownika do akwa?
Awatar użytkownika
mirekkon
Posty: 1270
Rejestracja: 26 wrz 2011, 10:09
Imię: Mirek
Lokalizacja: Przemyśl
Akwarium: www.mirekkon.pl
Płeć:
Wiek: 49
Kontakt:

Post autor: mirekkon »

ja robię odkryte akwarium nie zastanawiałem się nad tym, ale dużego wyboru nie masz bo radiatory są ALU lub miedź która kosztuje bajońskie sumy
Wykonam każdy sterownik na zamówienie, akwarystyka, terrarystyka, hydroponika, wiwarium, orchidarium, pieczarkarnia i wiele innych według Waszego pomysłu. Wal śmiało na maila mirekkon@wp.pl
Awatar użytkownika
maxio69
Mecenas
Posty: 922
Rejestracja: 04 sie 2013, 22:11
Imię: Piotr
Lokalizacja: Przeworsk/Mirocin
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: maxio69 »

Tak się zastanawiam czy klejem na gorąco można zabezpieczyć te miejsca lutowane?
Awatar użytkownika
mirekkon
Posty: 1270
Rejestracja: 26 wrz 2011, 10:09
Imię: Mirek
Lokalizacja: Przemyśl
Akwarium: www.mirekkon.pl
Płeć:
Wiek: 49
Kontakt:

Post autor: mirekkon »

nie dasz rady na gorąco

klej gorący a dioda zimna momentalne ścina klej i jest kupa powstają mikro szczeliny, a woda tylko czeka na coś takiego

ten chiński silikon jest za***iście penetrujący i rzadki wnika w każdą najmniejszą szczelinkę szczelnie zalepiając wszystko poza tym kosztuje grosze

po co kombinować????
Wykonam każdy sterownik na zamówienie, akwarystyka, terrarystyka, hydroponika, wiwarium, orchidarium, pieczarkarnia i wiele innych według Waszego pomysłu. Wal śmiało na maila mirekkon@wp.pl
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt”