Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[450L] Roślinne by JaRRoT

Akwaria w stylu: Holenderskim, Nature, Ryuboku, Iwagumi

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
fitoro
Posty: 340
Rejestracja: 07 mar 2010, 20:14
Imię: Marek
Lokalizacja: Sanok
Akwarium: 450 towarzyskie
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: fitoro »

No No ślicznie jest...tylko pozazdrościć. U mnie kryzys, ale może uda nam sie przetrwać....powodzenia !
Everybody Lies !
Awatar użytkownika
fitoro
Posty: 340
Rejestracja: 07 mar 2010, 20:14
Imię: Marek
Lokalizacja: Sanok
Akwarium: 450 towarzyskie
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: fitoro »

widzę, że u Ciebie KH 9 to nawet więcej niż u mnie. czyli mam rozumieć że podając co2 z butli sterowane ph controlerem jest wszystko ok? pytam dlatego, że jak może czytałeś w moim wątku poprzez skoki pH noc - dzień (bo na noc wyłączało się żeby ryb nie zagazowac) porostu ryby systematycznie padały.
tym bardziej jestem ciekaw jak ty masz tam to poustawiane bo mamy takie same litrażowo akwaria
może zdjęcia byś cykną jak to masz poinstalowane
Everybody Lies !
Awatar użytkownika
JaRRoT
Mecenas
Posty: 192
Rejestracja: 23 paź 2010, 18:56
Imię: Mirek
Lokalizacja: DębiCa
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: JaRRoT »

Tak mam w tej chwili nawet KH 8 a PH mam ustawione za pomocą PH Kontrolera w przedziale 6,9 do 7,2 aby CO2 było w najlepszej wartości tak jak wg tabeli poniżej i tego się trzymam.

Obrazek
Staram się nie ingerować za bardzo w zbijaniu KH bo wiem że im więcej zaczynam mieszać tym więcej problemów się robi.
Co do skoków to oczywiście są niewielkie ale występują np. podawanie CO2 spowoduje spadek PH do wartości 7,0 co powoduje iż ph kontroler odłączy podawanie CO2 do wody. Ruch wody powoduje wytrącanie gazu więc PH znów podskoczy do wartości 7,2 i kontroler automatycznie zaczyna podawać CO2. Jeżeli gaz osiągnie krytyczną wartość i PH spadnie np do wartości 6,9(patrz tabela) to kontroler zaczyna podawać tlen uruchamiając pompkę pompującą tlen do wody. Tak więc skoki są ale bardzo minimalne u mnie występują głównie rzędu 7 do 7,2.

Luknij na ten filmik może Ci to lepiej wyjaśni ;)
FILMIK
Awatar użytkownika
JaRRoT
Mecenas
Posty: 192
Rejestracja: 23 paź 2010, 18:56
Imię: Mirek
Lokalizacja: DębiCa
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: JaRRoT »

Dawno nic nie było ale odwieczny brak czasu. Akwarium działa po swojemu raz lepiej raz gorzej, moje zwartki chyba dopadła tzw choroba zwartek bo się rozpuszczają jak mogą i w oczach giną, na szczęście jest kilka młodych roślinek więc mam nadzieje że zarosną na nowo. Strzałka się tak rozpanoszyła na przodzie że wchłonęła całą blyxę i na dodatek chyciła krasnala co mnie to bardzo irytuje :evil: . Z obsady jest bez zmian a w sprzęcie będzie zmiana pompy obiegowej bo niestety obecna dogorywa w sumpie i jej dni są policzone, zamówiłem chińczyka Jebao/Jecod DCT 8000 więc mam nadzieję że będzie ok.
Na obecny czas przymierzam się jeszcze do zmiany świetlówek w belce bo świecą w niej standardowe świetlówki zakupione wraz z belką , coś polecacie jakie wybrać bo jest ich 4szt

Obrazek
fotka jak zawsze kiepskiej jakości bo lepszego sprzętu brak ;)
Awatar użytkownika
fitoro
Posty: 340
Rejestracja: 07 mar 2010, 20:14
Imię: Marek
Lokalizacja: Sanok
Akwarium: 450 towarzyskie
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: fitoro »

ja już w tej naszej belce pozmieniałem po roku wszystkie bo firmówki padły prawie całkiem. mam JBL SOLAR ULTRA TROPIC T5 - bardzo fajnie świeci, mam jeszcze sylvanie grolux i sulvania aquastar. o wiele lepiej to świeci niż na oryginalnych

p.s jak masz rozwiązane przykrycie akwarium z tą belką- możesz dać jakieś zdjęcie jak to wygląda bo ja mam szyby i strasznie się kurzą i niepotrzebnie zabierają swiatło
Everybody Lies !
Awatar użytkownika
JaRRoT
Mecenas
Posty: 192
Rejestracja: 23 paź 2010, 18:56
Imię: Mirek
Lokalizacja: DębiCa
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: JaRRoT »

Brak przykrycia akwarium jest otwarte, belka spiera się na koronie bo tyle pozostało z pokrywy ;)
Awatar użytkownika
fitoro
Posty: 340
Rejestracja: 07 mar 2010, 20:14
Imię: Marek
Lokalizacja: Sanok
Akwarium: 450 towarzyskie
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: fitoro »

taki sam mam plan teraz zastosować bez szyb. jak z parowaniem wody? czy duże i co najgorsze czy nie wyskakują rybska?

jakie świetlówki dajesz nowe ?
Everybody Lies !
Awatar użytkownika
JaRRoT
Mecenas
Posty: 192
Rejestracja: 23 paź 2010, 18:56
Imię: Mirek
Lokalizacja: DębiCa
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: JaRRoT »

Po cotygodniowych porządkach, bez większych zmian w akwarium
Obrazek
Awatar użytkownika
fitoro
Posty: 340
Rejestracja: 07 mar 2010, 20:14
Imię: Marek
Lokalizacja: Sanok
Akwarium: 450 towarzyskie
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: fitoro »

Jest dobrze. Widać że akwarium zadbane. Powodzenia
Everybody Lies !
Awatar użytkownika
fitoro
Posty: 340
Rejestracja: 07 mar 2010, 20:14
Imię: Marek
Lokalizacja: Sanok
Akwarium: 450 towarzyskie
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: fitoro »

Ile dajesz tych pałeczek nawozowych w podłoże ? Jak głęboko to dać ?, i co jaki czas trzeba uzupełniać .
Everybody Lies !
Awatar użytkownika
dawo
Administracja
Posty: 2265
Rejestracja: 20 lis 2014, 21:06
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Zaczernie
Akwarium: 240L, 81L, 68L, 63L
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: dawo »

Bardzo ładne akwarium
Awatar użytkownika
JaRRoT
Mecenas
Posty: 192
Rejestracja: 23 paź 2010, 18:56
Imię: Mirek
Lokalizacja: DębiCa
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: JaRRoT »

fitoro pisze:Ile dajesz tych pałeczek nawozowych w podłoże ? Jak głęboko to dać ?, i co jaki czas trzeba uzupełniać .
Większą połowę opakowania rozdysponowałem po całym akwarium, a jak głęboko w zasadzie wciskałem ile dałem rady na sam spód xd
dawo99 pisze:Bardzo ładne akwarium
Dzięki :)
Awatar użytkownika
JaRRoT
Mecenas
Posty: 192
Rejestracja: 23 paź 2010, 18:56
Imię: Mirek
Lokalizacja: DębiCa
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: JaRRoT »

Mała aktualizacja
Obrazek
Awatar użytkownika
przemotbg-p1
Posty: 619
Rejestracja: 09 mar 2014, 10:44
Imię: Przemek
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Płeć:
Wiek: 41

Post autor: przemotbg-p1 »

Brawo ty! śliczne!
co to za roślinka za lotosem?
Pozdrawiam Przemek
Awatar użytkownika
JaRRoT
Mecenas
Posty: 192
Rejestracja: 23 paź 2010, 18:56
Imię: Mirek
Lokalizacja: DębiCa
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: JaRRoT »

Pogostemon octopus o ile się nie mylę
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Roślinne”