Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Nawożenie w akwariach przy niskim pH.

Makro, supermakro, mikro - jak sobie z tym radzić i zapewnić piękne rośliny w akwarium?

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

Wapń i magnez w morskim mają stężenia duuuużo większe. Nie wiem, czy Salifert robi testy do słodkiej wody.
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
marlowe
Posty: 172
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:50
Imię: marcin
Lokalizacja: łódź
Płeć:

Post autor: marlowe »

g64 pisze:marlowe,w akwarystyce morskiej nie używa się testów JBL,Zoolek,testy Salifert są bardzo dokładne,sam je wiele razy stosowałem, porównywałem wiele razy z JBL, ale tylko w wodzie słonej,ciekawe jak to się ma w słodkiej?
Tak wiem, właśnie doczytałem o tym. Zresztą na razie eksperymenty w nawożeniu zawieszam na kołku, bo jak tu mierzyć przy aktywnym podłożu :?:
Wrócę do tematu jak będę miał sam żwir plus wodę z RO, albo z kranu ale znając jej parametry (mam po sąsiedzku Stacje Rolniczo-Chemiczną), wtedy można eksperymentować na całego 8)
qqrq
Posty: 74
Rejestracja: 08 wrz 2014, 15:36
Imię: marcin
Lokalizacja: łódź
Płeć:

Post autor: qqrq »

tomeksup pisze:
Zrobię to. Nie ma problemu.
Zrobiłeś? Testowałeś Mg:Ca 4:1 ??
Ktokolwiek podjął taka próbę?

Ja mogę zacząć, ale jak będzie wyglądało Gh przy takich stosunkach wapnia i magnezu
i jakie proporcje Mg i Ca, ile ppm?
Awatar użytkownika
tomeksup
Posty: 959
Rejestracja: 06 kwie 2013, 15:02
Imię: Tomek
Lokalizacja: Bydgoszcz
Akwarium: 128l
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: tomeksup »

Czasami zdarza mi się lać tylko kran i jeszcze dolewam do tego magnez, ale wątpię abym miał jakieś duże stężenia.
marlowe
Posty: 172
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:50
Imię: marcin
Lokalizacja: łódź
Płeć:

Post autor: marlowe »

Od 4 tygodni powoli zmieniam stosunki ca:mg, to wymaga dużo cierpliwości, nie chce od razu walnąć stosunku 1:4 bo wyjdzie kicha, na razie mam :
Ca=8
Mg=14
a dążę do ca=5 mg=20. Na wnioski za wcześnie, na razie wszystko rośnie ładnie, ammania powykręcana, ale ta u mnie zawsze tak miała
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawożenie roślin”