Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Caridina Dennerli

Krewetka z jeziora Matano

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Harlequin
Posty: 660
Rejestracja: 20 sie 2015, 18:23
Imię: Pawlito
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: Harlequin »

duch amazonski pisze:Opoka/opoka lekka sie nadaje do wystroju akwa i
jakie sa graniczne parametry wody wskazane dla egzystencji tych robaków? :D
jaka opoka? parametry prosta sprawa gh7 kh5 ph7,5 woda ro plus sól salty shrimp sulawesi 7,5 do kardynałow starczy. podłoże to kwarc, skała lawa i tyle, filtr na powietrze gąbkowy w małym akwarium wystarczy, podmiana raz na tydzien lub co dwa. 10% wody. baniak dojrzewa 2 miesiace. tem 28C. Już to chyba gdzieś pisałem albo mówiłem o tym na filmikach :)
Awatar użytkownika
duch amazonski
Posty: 1932
Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:44
Imię: Darek
Lokalizacja: LUBLIN
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: duch amazonski »

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Opoka
Tak pisałaś o reszcie.
Chodzi mi o graniczne parametry(min-max), a nie o średnie.;)
Prawdziwy mężczyzna płacze tylko wtedy, gdy szampon szczypie w oczka.
Harlequin
Posty: 660
Rejestracja: 20 sie 2015, 18:23
Imię: Pawlito
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: Harlequin »

duch amazonski pisze:https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Opoka
Tak pisałaś o reszcie.
Chodzi mi o graniczne parametry(min-max), a nie o średnie.;)
Skała to raczej może być, a jakie są graniczne to nie wiem :) ponieżej 130ppm na soli 7,5pH kardynały sie zle mnoza albo padaja mysle ze to tez zalezy od soli, nie moge nic wiecej napisac bo tylko ta sól mam od 3,5 roku :), a co do górej granicy to nigdy nie przekroczyłęm 410ppm to max ale moze moga wiecej pH to raczej 7,5 raczej miałem wiec nie wiem...................pytasz bo chcesz wode z kranu lac?
Awatar użytkownika
duch amazonski
Posty: 1932
Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:44
Imię: Darek
Lokalizacja: LUBLIN
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: duch amazonski »

Dzięki.
Może z kranu, może nie ;). Muszę ładnie zaaranżować. Spróbuję z tą opoka. Pomierze parametry i ppm. We wrześniu będę szukał biedronek.
Prawdziwy mężczyzna płacze tylko wtedy, gdy szampon szczypie w oczka.
Harlequin
Posty: 660
Rejestracja: 20 sie 2015, 18:23
Imię: Pawlito
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: Harlequin »

duch amazonski pisze:Dzięki.
Może z kranu, może nie ;). Muszę ładnie zaaranżować. Spróbuję z tą opoka. Pomierze parametry i ppm. We wrześniu będę szukał biedronek.
oj jaki tajemniczy ;) "może z kranu może nie" hehe, ok ważne że będziesz je hodował :)
Awatar użytkownika
duch amazonski
Posty: 1932
Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:44
Imię: Darek
Lokalizacja: LUBLIN
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: duch amazonski »

Nie mam doswiadczenia więc teoretyzuje. Sprawdze parametry kranowity czy sa stabilne i czy robale będą żyć i się rozmnazac. Gdy wszystko będzie szlo jak po grudzie to zainwestuje w sól.
Prawdziwy mężczyzna płacze tylko wtedy, gdy szampon szczypie w oczka.
Harlequin
Posty: 660
Rejestracja: 20 sie 2015, 18:23
Imię: Pawlito
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: Harlequin »

duch amazonski pisze:Nie mam doswiadczenia więc teoretyzuje. Sprawdze parametry kranowity czy sa stabilne i czy robale będą żyć i się rozmnazac. Gdy wszystko będzie szlo jak po grudzie to zainwestuje w sól.
ok testuje każde doświadczenie jest ważne dla Mnie :) uważaj tylko na poziom fosforanów bo jest teraz duży na wiosne

[ Dodano: 2018-06-02, 18:46 ]
https://www.youtube.com/watch?v=FBIshL4 ... e=youtu.be
Harlequin
Posty: 660
Rejestracja: 20 sie 2015, 18:23
Imię: Pawlito
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: Harlequin »

Harlequin
Posty: 660
Rejestracja: 20 sie 2015, 18:23
Imię: Pawlito
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: Harlequin »

Awatar użytkownika
pawprz
Posty: 2006
Rejestracja: 24 mar 2015, 9:40
Imię: Paweł
Lokalizacja: Mielec/Wola Mielecka
Akwarium: 112L, 20L, 20L
Płeć:
Wiek: 45

Post autor: pawprz »

Pawlito w dniu dzisiejszym z ciężkim sercem porzuciłem projekt sulawesi (zgoda połówki była, prawie cały sprzęt tez juz był). Po przemyśleniach doszedłem do wniosku, ze trzeba próbować po kolei. Nie chce żeby było jak z moim roślinnym wydam kasy i będę dokupował rośliny dalej i dalej (a tak by było z krewetami). Na chwilę obecna w zaciszu domowym ciesze się z moich sukcesów z hodowli cardin i neocardin jak mi przejdzie może wrócę do tematu.
Krewety sulawesi piękne i będę je podziwiał w twoim temacie, ale niestety ja sobie je na razie odpuszczę. Życzę ci sukcesów i milinów spinat w zbiorniku
:całuski: :całuski: :całuski:
Harlequin
Posty: 660
Rejestracja: 20 sie 2015, 18:23
Imię: Pawlito
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: Harlequin »

pawprz pisze:Pawlito w dniu dzisiejszym z ciężkim sercem porzuciłem projekt sulawesi (zgoda połówki była, prawie cały sprzęt tez juz był). Po przemyśleniach doszedłem do wniosku, ze trzeba próbować po kolei. Nie chce żeby było jak z moim roślinnym wydam kasy i będę dokupował rośliny dalej i dalej (a tak by było z krewetami). Na chwilę obecna w zaciszu domowym ciesze się z moich sukcesów z hodowli cardin i neocardin jak mi przejdzie może wrócę do tematu.
Krewety sulawesi piękne i będę je podziwiał w twoim temacie, ale niestety ja sobie je na razie odpuszczę. Życzę ci sukcesów i milinów spinat w zbiorniku
:całuski: :całuski: :całuski:
spoko tak czasem bywa ale szkoda
tu masz biała loehae https://www.youtube.com/watch?v=nMKxafF ... e=youtu.be
Wojtekxxx9
Posty: 78
Rejestracja: 08 cze 2018, 13:20
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Wiek: 44

Post autor: Wojtekxxx9 »

Sulawesi wymagają bardzo specyficznych warunków. Ale to idzie mineralizatorami ogarnąć.
Harlequin
Posty: 660
Rejestracja: 20 sie 2015, 18:23
Imię: Pawlito
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: Harlequin »

Wojtekxxx9 pisze:Sulawesi wymagają bardzo specyficznych warunków. Ale to idzie mineralizatorami ogarnąć.
Oczywiście że się da, ale trzeba chcieć :P :) :D
a co do specyficznych warunków to jeszcze nikomu się nie udało się ich odtworzyć, bo nikt nie ujawnia jakie są proporcje minerałów między innymi Ca i Mg i co buduje kH przy tak niskiej przewodności.
Wojtekxxx9
Posty: 78
Rejestracja: 08 cze 2018, 13:20
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Wiek: 44

Post autor: Wojtekxxx9 »

Znajomy kreweciarz teraz za nie się wziął. O ile pamiętam jakieś skałki zmieniają mu parametry właśnie. Trzeba by poszukać. Tutaj bardziej pewnie chodzi o znalezienie drogi dla tych robali. Jednak są w miarę nowe
Harlequin
Posty: 660
Rejestracja: 20 sie 2015, 18:23
Imię: Pawlito
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: Harlequin »

https://www.youtube.com/watch?v=wFe5GzX ... e=youtu.be

[ Dodano: 2018-06-10, 12:19 ]
Wojtekxxx9 pisze:Znajomy kreweciarz teraz za nie się wziął. O ile pamiętam jakieś skałki zmieniają mu parametry właśnie. Trzeba by poszukać. Tutaj bardziej pewnie chodzi o znalezienie drogi dla tych robali. Jednak są w miarę nowe
hehe spoko problem jest większy niż się wydaje :) wszyscy kreweciarze powinni próbować hodować te krewetki ale boją się tego że mają wiedzę na temat innych krewetek a te sulaweski im padają. Jak nie pytasz się i nie próbujesz to skąd masz mieć wiedzę?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Krewetkaria”