Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Akwarium w kształcie walca

Wszystko co potraficie zrobić sami, aby odciążyć budżet. Pomysły, rysunki, fotorelacje...

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
gieniorek
Posty: 1794
Rejestracja: 22 paź 2009, 11:45
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Kontakt:

Akwarium w kształcie walca

Post autor: gieniorek »

W związku z tym, że moja własna Małżonka zamówiła u mnie akwarium do siebie do biura dla małej skrzydlicy ;) po namysłach padło na akwa w kształcie walca.
Akurat zostało mi pół metra 300tki więc główny zbiornik już jest. Otwartą sprawą zostaje odpieniacz - albo coś na rurce 100mm podpiętej na zewnątrz z mała igła na zasilaniu, albo malutkie pienidło na kostce zamontowane wewnątrz rury. Akwarium będzie stać na rurze plexi 100mm lub 150mm, który jednocześnie ma być zbiornikiem na dolewkę ;)
Nad walcem będzie dekiel jak w odpieniaczu z odpowiednio zmodyfikowanym otworem pod płytę aluminiową dla oświetlenia led (multichip hybryda uV z royal blue). Całość lampki jak w przypadku oświetlenia nad małym akwarium w domu będzie mieć 10mm ;). Tyle teorii zobaczymy jak wyjdzie w praktyce :)
Niebawem foto relacja
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

Brzmi zawaliście. Pstrykaj i pisz jak najszybciej :)
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Awatar użytkownika
gieniorek
Posty: 1794
Rejestracja: 22 paź 2009, 11:45
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: gieniorek »

Jaro jak to u mnie chwile z tym zejdzie :) Ale zapowiada się zacnie, choć ja drugi raz łapy do skrzydlicy nie wsadze :roll:
Awatar użytkownika
duch amazonski
Posty: 1932
Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:44
Imię: Darek
Lokalizacja: LUBLIN
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: duch amazonski »

Ta 300tka to plexi? Nie zmatowi sie po czyszczeniu?
Prawdziwy mężczyzna płacze tylko wtedy, gdy szampon szczypie w oczka.
Awatar użytkownika
gieniorek
Posty: 1794
Rejestracja: 22 paź 2009, 11:45
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: gieniorek »

duch amazonski pisze:Ta 300tka to plexi? Nie zmatowi sie po czyszczeniu?
dokładnie pmma. Jeśli będzie prawidłowo użytkowane to nie. W końcu całe Stany jadą na zbiornikach z plexi. Pomagałem coś Sebastianowi przy Jego nowym zbiorniku całym z plexi i jestem pod wrażeniem przejrzystosci plexi. Opti sie nawet nie umywa
Awatar użytkownika
duch amazonski
Posty: 1932
Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:44
Imię: Darek
Lokalizacja: LUBLIN
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: duch amazonski »

Możesz podac jaki jest koszt wykonania zbiornika z takiej 300tki.( jakby chcieć zamówić u Ciebie) ;)
szukam... szukam...
Znalazłem ile by taka przyjemność kosztowała :) wcale nie tak drogo jak mi sie poczatkowo wydawało :P
Awatar użytkownika
mirekkon
Posty: 1270
Rejestracja: 26 wrz 2011, 10:09
Imię: Mirek
Lokalizacja: Przemyśl
Akwarium: www.mirekkon.pl
Płeć:
Wiek: 49
Kontakt:

Post autor: mirekkon »

O kurcze to będzie coś na miarę moich oczekiwań

ciekawy jestem jak to wyjdzie, powiem szczerze od dawna się zastanawiałem nad plexi odkąd zaczęli puszczać na Nat Geo Wild specjalistów od megaakwariów z firmy Living Colour

ciekawy byłem tego jak oni to robią że wszystko jest na plastiku i jakoś wytrzymuje
Wykonam każdy sterownik na zamówienie, akwarystyka, terrarystyka, hydroponika, wiwarium, orchidarium, pieczarkarnia i wiele innych według Waszego pomysłu. Wal śmiało na maila mirekkon@wp.pl
Awatar użytkownika
gieniorek
Posty: 1794
Rejestracja: 22 paź 2009, 11:45
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: gieniorek »

Kurcze nie wiem czy się dobrze zrozumieliśmy ale 300tka to nie litraz ale średnica rury i to w mm :) Co do kosztów to musiałbym policzyć choć w moim przypadku skompletowanie całości skończyło się na wycieczce do garderoby i piwnicy :) sporo mam tych zapasow/odpadów. .. najdroższa w zakupie jest rura 300mm. Do nowego pieni dla zapłaciłem za 2mb ok 900 zł wiec 0,5 kosztuje łatwo policzyć. Jest jednak problem z zakupem wsensownych pieniądzach małych odcinków. Przy czym na dniach pojawiła są nowa alternatywa tj. Profesjonalna gietarka do plexi o przemysłowych gabarytach wiec zrobienie akwarium gięte powiedzmy z plexi 10mm nie będzie problemem :). Koszt pozostałej plexi to ok 300 zł zewzgledu na grubość podstawy. Do tego zasilacz Led mulitichip kawał aluminium i oczywiście dolewa od Mirka :). Odpieniacz tak jak pisałem w 2 wersjach na pompę to koszt ok 150 zł a na kostce wkomponowany w tył to kilkadziesiąt złotych. ... a ile wyjdzie to się jak zwykle okaże się w praniu... przecież to kolejny beta test

[ Dodano: 2015-12-31, 21:05 ]
Obrazek
Awatar użytkownika
grzeniu
Posty: 1362
Rejestracja: 14 lis 2010, 22:16
Imię: grzegorz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 2500l w biegu
Płeć:

Post autor: grzeniu »

Geniorek zamiast skrzydlicy wstaw koniki morskie i sztuczne korale będzie bajka. Są w do kupienia w Polsce. Nawet w rozsądnych pieniądzach.
Awatar użytkownika
gieniorek
Posty: 1794
Rejestracja: 22 paź 2009, 11:45
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: gieniorek »

Grzechu nie ja wymyśliłem skrzydlicę ;) Klient nasz Pan
Awatar użytkownika
grzeniu
Posty: 1362
Rejestracja: 14 lis 2010, 22:16
Imię: grzegorz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 2500l w biegu
Płeć:

Post autor: grzeniu »

Wiem jak jest ale szkoda zwirza 8) i opiekuna
Awatar użytkownika
duch amazonski
Posty: 1932
Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:44
Imię: Darek
Lokalizacja: LUBLIN
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: duch amazonski »

gieniorek pisze:Kurcze nie wiem czy się dobrze zrozumieliśmy ale 300tka to nie litraz ale średnica rury i to w mm :)
:roll: Jak się śledzi Twoje wpisy to wiadomo co broisz w pieleszach.
Awatar użytkownika
MariooT
Posty: 1037
Rejestracja: 16 paź 2009, 21:59
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L Amazonia
Płeć:
Wiek: 44

Post autor: MariooT »

gieniorek pisze:Kurcze nie wiem czy się dobrze zrozumieliśmy ale 300tka to nie litraz ale średnica rury i to w mm :)
Sądzę, że nikt by na to nie wpadł, że ta 300 to średnica rury szczególnie, że ma tam pływać skrzydlica. Temat typu welonka w 2 litrowej kuli, czego się nie spodziewałem.
gieniorek pisze:Grzechu nie ja wymyśliłem skrzydlicę ;) Klient nasz Pan
A kto wymyślił jej takie lokum?
Awatar użytkownika
gieniorek
Posty: 1794
Rejestracja: 22 paź 2009, 11:45
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: gieniorek »

MariooT pisze:Sądzę, że nikt by na to nie wpadł, że ta 300 to średnica rury szczególnie, że ma tam pływać skrzydlica.
wiesz na rurę plexi o kubaturze 300 litrów mnie nie stać, a prawie 25 litrów to nie 2 litry :? Co więcej planowałem jakąś Dendrochirus które są mniejsze niż z gatunku pterois... Bo ta nawet w moim obecnym akwa była za duża. Jak podrośnie na drugi rok może wylądować nowym zbiorniku (w obiegu 4 tysiące litrów) :), a w to miejsce może koniki jak pisał Grzeniu.
MariooT pisze:Temat typu welonka w 2 litrowej kuli, czego się nie spodziewałem.
Wątek to akwarium w kształcie walca, więc proszę daruj sobie takie wywody... bo to dział DIY

[ Dodano: 2016-01-01, 16:42 ]
Obrazek
tu na szybko zestawione z dekla od pienidla i jakiegoś body z filtra ;) Planuje masywną stopę z plexi 10mm w kształcie koła i a rurę na dolewkę wysokości 100cm co da mi prawie 7 litrów RO dla dolewki. Podstawa będzie w kolorze czarny jak i spód głównego walca oraz dekiel.

Zastanawiam się jedynie gdzie i jak przy takim kształcie zamontować tabliczkę z logo? :mrgreen:
Awatar użytkownika
duch amazonski
Posty: 1932
Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:44
Imię: Darek
Lokalizacja: LUBLIN
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: duch amazonski »

gieniorek rób swoje :)
Masz ogromne wsparcie Grupy Trzymającej Kciuki, za projekt .:)
( to GTK to ukradłem z forum foto :P)
Prawdziwy mężczyzna płacze tylko wtedy, gdy szampon szczypie w oczka.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam ”