Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Akwaria w Zamku w Łańcucie - relacja dla wytrwałych...

Opisujemy tutaj nasze osiągnięcia dotyczące popularyzowania akwarystyki w społeczeństwie. Zamieszczone są tu dyskusje i sprawozdania z akcji popularyzowania akwarystyki w szkołach i innych placówkach o charakterze społecznościowym.

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 58

Post autor: zulix »

Aby akwarium korzenne było korzenne pasowałoby jednak odsłonić korzenie :)
Szok ile robali się namnożyło :)
Awatar użytkownika
kasztan
Administracja
Posty: 1596
Rejestracja: 28 gru 2012, 14:36
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 480 l
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: kasztan »

No i pięknie to wygląda, fajnie że Panie dają radę, widząc ich zaangażowanie podczas pracy można się było tego spodziewać :)

W korzennym i artystycznym rzeczywiście, nurzaniec szaleje mocno i pasowałoby go przetrzebić trochę.
W krewetkarium jak z wypławkami?? No pewnie będzie trzeba troszkę tych zaglonionych roślin wywalić.
crusta, Fajnie że doglądasz to czasem :super:

Może uda mi się pojechać małą kosmetykę tam zrobić.
Awatar użytkownika
k0k0z
Mecenas
Posty: 1007
Rejestracja: 18 lut 2010, 5:19
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 100l
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: k0k0z »

Super to wygląda. Ale korzenne i artystyczne wymaga przycinki :P
Obrazek
Awatar użytkownika
XerX
Administracja
Posty: 2292
Rejestracja: 14 sie 2013, 15:46
Imię: Piotr
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250l + 42l
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: XerX »

Bardzo ładnie ;)
U pyszczaków samców kilka bym odłowił :)
charta non erubescit
Awatar użytkownika
boggi
Posty: 4230
Rejestracja: 01 paź 2009, 21:09
Imię: Bogdan
Lokalizacja: Dębica
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: boggi »

crusta pisze:4. Akwarium roślinne - wisienka na torcie
No w końcu księża go nie tworzyli ;)

Cieszę się, że nasza praca owocuje :)

Wielkie brawa dla Pań, które opiekują się zbiornikami. Widać że podchodzą do swej pracy z sercem.
Awatar użytkownika
kasztan
Administracja
Posty: 1596
Rejestracja: 28 gru 2012, 14:36
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 480 l
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: kasztan »

Zmobilizowani relacją Crusty, pojechaliśmy dziś z Wisłokiem wyrwać trochę roślin w akwariach. Akwaria mają się nad wyraz dobrze, rośliny rosną jak szalone, ryby się mnożą. Opisze poszczególne akwaria ze zdjęciami, które są bardzo kiepskie bo strasznie jarzyło słońce prosto na szkła. Pasowałoby pojechać tam jak będzie brzydka pogoda :/

1. Akwarium skalne,
Ryby mają się dobrze, wisłok zauważył jakieś małe pod kamieniami. Za dużo jest samców saulosi jak ktoś chciałby się wymienić za samice to fajnie by było. Tu Krzysiek przeczyścił tylko szyby.

Obrazek

2. Akwarium korzenne, wydarłem mnóstwo nurzańca, mchu i mikrozoriów. Wywaliłem kamienie obciążające i jeden korzeń bo chyba trochę gnił od spodu i wg. mnie nie pasował tam :P Odłowiłem stado małych gupików, ale jest ich tam jeszcze od zatrzęsienia.

Obrazek

Obrazek

3. Krewetkarium, robale rozmnożyły się jak szalone poprzerzucałem ich trochę do roślinnego i korzennego, a i tak zostało ich mnóstwo. Wyciąłem najbardziej zaglonione liście, a Wisłok poprzywiązywał mech do lawy. Jest problem z wypławkami, Panie dostały od Crusty no-planarię i zaczynają kurację od poniedziałku, dlatego wyłowiłem tyle ile się dało helenek i przerzuciłem do innych baniek.

Obrazek

4. Akwarium roślinne, tu wyłowiliśmy chorą molinezję pozatym nic nie trzeba tam robić. Trzeba by tu pyknąć tylko dobrą fotę i w kalendarz jak znalazł.

Obrazek

Obrazek

5. Akwarium artystyczne, wisłok rozprawił się z masą nurzańca i mchu. Akwarium zdecydowanie "przejrzało"

Obrazek


Jakby ktoś umiejący zrobić dobre zdjęcie był gdzieś w okolicy, bardzo fajnie by było żeby podjechał zrobić kilka fotek do kalendarza.
Potrzebna jest kabomba bo padła, a jest na rozpisce (może być teraz problem z jej kupnem)
Panie prosiły jakbyśmy znaleźli trochę czasu, by w kilka osób przyjechać w styczniu, żeby popatrzeć jeszcze na te akwaria przed końcem przerwy zimowej.

Mamy gorące pozdrowienia od Pań (jest ich teraz trzy :) ) i zawsze Podforaki są tam mile widziane, także jak ktoś będzie w okolicy to zapraszają.


A tu kilka fotek na koniec
Kwiatek:

Obrazek

Żółw:

Obrazek

Coś się tu chyba wyprawia ;)

Obrazek

Takie tam cytryny i sufit :)

Obrazek
Szyszka
Posty: 517
Rejestracja: 06 wrz 2016, 17:09
Imię: Szyszka
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: Szyszka »

Fajna fotorelacja panie Kasztanie :D
I zarąbiste żółwie :roll:
Awatar użytkownika
Greek
Posty: 1071
Rejestracja: 24 kwie 2015, 15:35
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Kraków
Akwarium: 450-112-56-25-13
Płeć:
Wiek: 29

Post autor: Greek »

kasztan pisze:3. Krewetkarium, robale rozmnożyły się jak szalone poprzerzucałem ich trochę do roślinnego i korzennego,
Można poinstruować panie, żeby w okresach nadmiaru przerzucały trochę pyśkom ;)
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę." ~ Antoine de Rivarol

Gatunki ryb do kiepskiej kranówy
Awatar użytkownika
renio36
Posty: 314
Rejestracja: 24 sty 2012, 12:25
Imię: Darek
Lokalizacja: Lubaczów
Płeć:
Wiek: 53

Post autor: renio36 »

Jeśli macie nadwyżkę krewetek to z chęcią przygarnę do akwarium w szkole.
Awatar użytkownika
K2
Administracja
Posty: 3437
Rejestracja: 28 cze 2011, 7:53
Imię: Rafał
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 240Skalarium/40
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: K2 »

Chłopaki super robota, akwaria faktycznie przejrzały. Teraz zobaczymy co z krewetkarium.
Awatar użytkownika
wisłok
Posty: 2259
Rejestracja: 15 gru 2012, 16:20
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Bratkowice( Chiny ludowe)
Akwarium: 232l Chińskie Rio
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: wisłok »

renio36 pisze:Jeśli macie nadwyżkę krewetek to z chęcią przygarnę do akwarium w szkole.
Akwaria choć pod naszym patronatem są własnością zamku, dlatego nie jesteśmy zbyt decyzyjni co z ich zawartością począć. Choć przy kolejnej naszej wizycie tam myślę że nie było by problemem kilka robaczków uszczknąć.
Greek pisze:Można poinstruować panie, żeby w okresach nadmiaru przerzucały trochę pyśkom ;)
Tak też i się stało.
Jak to ocenić... czy to wogóle możliwe? Jeśli mam wybierać między złem a złem wole nie wybierać wcale.
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 58

Post autor: zulix »

Standardowo w styczniu jest czas postojowy w zamku. Mamy zaproszenie aby przyjechać i ogarnąć solidniej zbiorniki na nowo. Wiadomo, że drobne, kosmetyczne zabiegi w pewnym momencie przestają już wystarczać :)
Awatar użytkownika
SDD
Administracja
Posty: 3001
Rejestracja: 21 lis 2009, 12:23
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Sędziszów Małopolski
Akwarium: Ogólne w LT
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: SDD »

Jak coś, to się piszę na taki wyjazd :)
Tylko ZERO tolerancji pozwala na funkcjonowanie forum, zgłaszaj przyciskiem Obrazek posty łamiące regulamin!

I'm not crazy, my reality is just different than yours...
Awatar użytkownika
wisłok
Posty: 2259
Rejestracja: 15 gru 2012, 16:20
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Bratkowice( Chiny ludowe)
Akwarium: 232l Chińskie Rio
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: wisłok »

Zobaczym jak będę miał z czasem ale melduje się w gotowości.
Jak to ocenić... czy to wogóle możliwe? Jeśli mam wybierać między złem a złem wole nie wybierać wcale.
Awatar użytkownika
kasztan
Administracja
Posty: 1596
Rejestracja: 28 gru 2012, 14:36
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 480 l
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: kasztan »

Tak jak pisałem wcześniej rozmawiałem z Paniami, że zbierzemy jakąś ekipę na styczeń i przyjedziemy.
Z tymże nie jestem do końca pewien co byśmy mieli tam robić, bo akwaria mają się całkiem dobrze, Panie radzą sobie świetnie. Potrzebują jedynie naszego potwierdzenia, że radzą sobie super. Zbierzemy ekipę i się pojedzie, myślę że 2 godziny to max. roboty ;)

[ Dodano: 2016-12-23, 09:21 ]
Temat ze zgłoszeniami na akcję:

http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.ph ... 633#283633
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze akcje społecznościowe”