Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Pierwsze opti (29,5l)

Moderator: Administracja

Harlequin
Posty: 660
Rejestracja: 20 sie 2015, 18:23
Imię: Pawlito
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: Harlequin »

dr_spike pisze:
Harlequin pisze:
mateuszurad pisze:pH- sera
PO4 JBL-a
A reszta z zooleka.
ok dzieki
wynik zoolek gh u Mnie różnił sie z jbl gh ale to moze wada fabryczna jaka.
Zoolek "zawyżał" bo pokazywal mi gh10 a jbl gh 7 ta sama woda.

Jakoś do zoolka nie mam zaufania.
No niestety JBL GH właśnie pokazuje blednie odsyłam do testu zulixa, mam oba i widać zaniżanie po stronie JBL. Moim zdaniem test GH zooleka jest okej szkoda ze sprzedawany razem z KH bo prawie go nie używam ale i tak tańszy i wydajniejszy niz JBL.
To ja uważam że test zoolka zawyża a jbl jest troszkę dokładniejszy, prównywałem z testem z salifertu ph i ph zoolek zawyża, gh salifertu nie ma niestety bo to akwarystyka morska. Chodz nie mówie że nie moga sie trafić złe testy jbl. Jeszcze lepiej prównywałem ph 4,5-9 do ph 6.0-8.0 zoolek tej samej wody ph i wyniki były różne. Zoolek ma dla Mnie wiekszą granice błędu w porównaniu do jbl który tez nie jest nie wiadomo jaki.

Ale zasada jest jedna jak wszystko rośnie i wszystko żyje to firma testów jest mniej ważna.
dr_spike
Posty: 25
Rejestracja: 22 sty 2015, 10:40
Imię: Sławek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: dr_spike »

Harlequin pisze:
dr_spike pisze:
Harlequin pisze:
mateuszurad pisze:pH- sera
PO4 JBL-a
A reszta z zooleka.
ok dzieki
wynik zoolek gh u Mnie różnił sie z jbl gh ale to moze wada fabryczna jaka.
Zoolek "zawyżał" bo pokazywal mi gh10 a jbl gh 7 ta sama woda.

Jakoś do zoolka nie mam zaufania.
No niestety JBL GH właśnie pokazuje blednie odsyłam do testu zulixa, mam oba i widać zaniżanie po stronie JBL. Moim zdaniem test GH zooleka jest okej szkoda ze sprzedawany razem z KH bo prawie go nie używam ale i tak tańszy i wydajniejszy niz JBL.
To ja uważam że test zoolka zawyża a jbl jest troszkę dokładniejszy, prównywałem z testem z salifertu ph i ph zoolek zawyża, gh salifertu nie ma niestety bo to akwarystyka morska. Chodz nie mówie że nie moga sie trafić złe testy jbl. Jeszcze lepiej prównywałem ph 4,5-9 do ph 6.0-8.0 zoolek tej samej wody ph i wyniki były różne. Zoolek ma dla Mnie wiekszą granice błędu w porównaniu do jbl który tez nie jest nie wiadomo jaki.

Ale zasada jest jedna jak wszystko rośnie i wszystko żyje to firma testów jest mniej ważna.
Nie wiem czy spostrzegłeś ale mowa tu o zawyżaniu testu GH JBL'a, a nie PH zooleka. Wiec ponownie odsyłam do lektury zulixa. Testy Ph natomiast to całkiem inna historia w której i tak zoolek nie wypada najgorzej.
Harlequin
Posty: 660
Rejestracja: 20 sie 2015, 18:23
Imię: Pawlito
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: Harlequin »

mogę się mylić ale zobaczymy zamówiłem test GH azoo porównam te 3 testy
Harlequin
Posty: 660
Rejestracja: 20 sie 2015, 18:23
Imię: Pawlito
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: Harlequin »

Dzisiejsze testy mierzone po 3 razy dla pewności.

Zoolek gh nie mam testu :) ale kupie
Zoolek Kh 5 w dwóch akwariach

JBL kh 5 w dwóch akwariach
JBL gH 9 w 54l , gH 8 w 25l akwarium

Azoo tylko gH 7 w 54l, gH 6 w 25l akwarium

kupie jeszcze gh zoolka bo tu o niego sie głownie rozchodzi, ale skoro kh jbl i zoolka pokazują tak samo to faktytcznie ten jbl moze byc trefny, albo azoo jest trefne chodz azoo ma dwie buteleczki i proszek (z łyżeczką) moze azoo jest lepszy? nie wiem......
Harlequin
Posty: 660
Rejestracja: 20 sie 2015, 18:23
Imię: Pawlito
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: Harlequin »

test GH zoolek 54 l GH 14, 25l GH 13 o cóż ten zoolek......, nie kupie wiecej tego testu
Ostatnio zmieniony 04 kwie 2016, 17:58 przez Harlequin, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Greek
Posty: 1071
Rejestracja: 24 kwie 2015, 15:35
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Kraków
Akwarium: 450-112-56-25-13
Płeć:
Wiek: 29

Post autor: Greek »

Na jakiej podstawie wnioskujesz, że "do d jest"? Dlatego, że pokazuje inaczej niż inne testy, które nie są odniesieniem, bo odniesieniem byłyby testy laboratoryjne? Ponadto wskazania jednego testu (niezależnie od tego czy uznamy, czy to zoolek przekłamuje, czy JBL) nie są podstawą do tego, by twierdzić, że testy danej firmy "są do d" ;) , bo:
Harlequin pisze: to moze wada fabryczna jaka.
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę." ~ Antoine de Rivarol

Gatunki ryb do kiepskiej kranówy
Harlequin
Posty: 660
Rejestracja: 20 sie 2015, 18:23
Imię: Pawlito
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: Harlequin »

Greek pisze:Na jakiej podstawie wnioskujesz, że "do d jest"? Dlatego, że pokazuje inaczej niż inne testy, które nie są odniesieniem, bo odniesieniem byłyby testy laboratoryjne? Ponadto wskazania jednego testu (niezależnie od tego czy uznamy, czy to zoolek przekłamuje, czy JBL) nie są podstawą do tego, by twierdzić, że testy danej firmy "są do d" ;) , bo:
Harlequin pisze: to moze wada fabryczna jaka.
Nie jeden test bo mam dostep do testów wiec to juz 3 raz zoolek pokazuje mi wysokie gh

54l akwarium gh 7 azoo a, zoolek gh 14 to chyba duza różnica, a jbl gh 9
wiec azoo i jbl podobnie pokazuje......zoolek pokazauje różne dziwne rzeczy jak tafisz na dobry bo test zoolka mój ma date do 2018 roku

jbl zawyza ? jak zoolek pokazal 14 a jbl 9? testy laboratoryjne są napewno doladne ale idąc Twoim tokiem myślenia mogę się upierac że testy laboratoryjne żle pokazuja byle napisać post dla postu.

Zoolek ma dobre leki, ale testy im nie wyszły, nie mowie ze jbl czy azoo to wyznaczniki czego kolwiek po prostu według soli ktore używam azoo i jbl jest blizszy prawdzie , zgadza sie z przewodnoscia.

A według zoolka to sól do danej miarki ma gh za wysokie nie ma co tu duzo mysleć nad tym ....................moze do Twojej "sałaciarni pasuje zoolek"
Awatar użytkownika
Inc0
Posty: 1665
Rejestracja: 19 sty 2013, 17:47
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Wiatr wieje
Płeć:

Post autor: Inc0 »

jakby nie patrzec ten sam test w dwóch róznych akwariach moze pokazywac odczyt z wiekszym lub mniejszym błedem na co ( gdybam) moze miec wpływ skład chemiczny wody rózny w róznych biotopach a nawet konfiguracjach podłoza w tym samym biotopie . Akwarium kazde jest niepowtarzalne wiec Panowie nie kruszmy kopii o kropelki które sa lepsiejsze aktóre gorsze
Awatar użytkownika
Greek
Posty: 1071
Rejestracja: 24 kwie 2015, 15:35
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Kraków
Akwarium: 450-112-56-25-13
Płeć:
Wiek: 29

Post autor: Greek »

Harlequin pisze:Nie jeden test bo mam dostep do testów wiec to juz 3 raz zoolek pokazuje mi wysokie gh

54l akwarium gh 7 azoo a, zoolek gh 14 to chyba duza różnica, a jbl gh 9
wiec azoo i jbl podobnie pokazuje......zoolek pokazauje różne dziwne rzeczy jak tafisz na dobry bo test zoolka mój ma date do 2018 roku

jbl zawyza ? jak zoolek pokazal 14 a jbl 9? testy laboratoryjne są napewno doladne ale idąc Twoim tokiem myślenia mogę się upierac że testy laboratoryjne żle pokazuja byle napisać post dla postu.

Zoolek ma dobre leki, ale testy im nie wyszły, nie mowie ze jbl czy azoo to wyznaczniki czego kolwiek po prostu według soli ktore używam azoo i jbl jest blizszy prawdzie , zgadza sie z przewodnoscia.

A według zoolka to sól do danej miarki ma gh za wysokie nie ma co tu duzo mysleć nad tym ....................moze do Twojej "sałaciarni pasuje zoolek"
Nie mam pojęcia co napisałeś, bo brak tu sensownej składni, wypowiedź kompletnie nie zrozumiała. Wyłuskałem jedynie, że piszesz coś o testach i chyba, że sądzisz że zoolek jest do bani.

Dokładnie trzeba wziąć pod uwagę to co pisze Inco, czynników jest wiele: właśnie indywidualność wody w akwarium, ew. wadliwa partia, przeterminowany test, niepoprawne jego wykonanie. Bo to co wychodzi Tobie jest bardzo dziwne i sugeruje rzeczywiście jakieś dziwne dewiacje, gdyż zasadniczo testy dostępne w handlu mają bardzo zadowalającą dokładność i nie ma powodu, by podejrzewać którekolwiek o zawyżanie, bądź zaniżanie (mowa oczywiście o odchyleniach istotnych, a nie różnice rzędu 1n, gdzie dokładność tych testów również wynosi 1n).
http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.php?p=191123
http://podforak.rzeszow.pl/printview.ph ... d70bc88689
A ja wiem, że zoolek wskazuje z mniejszą niż 10% odchyłką do testów zulixa, których jestem pewien.
Wniosek taki, że wszystkie testy będą wskazywać bardzo zbliżone wartości (bo poważny producent nie pozwoliłby sobie na wypuszczanie chłamu na rynek), więc takie wyniki jakie Ty prezentujesz wynikają z jakichś odchyleń niezależnych od rzeczywistej jakości tych testów.
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę." ~ Antoine de Rivarol

Gatunki ryb do kiepskiej kranówy
Awatar użytkownika
Inc0
Posty: 1665
Rejestracja: 19 sty 2013, 17:47
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Wiatr wieje
Płeć:

Post autor: Inc0 »

z ta powaga producenta i chłamem to róznie bywało podam przyklad z moto swiatka sprzed prawie 3 dekad seria vf motocykli hondy dzieki zle dobranym materiałom z których zrobione były krzywki na wałkach rozrzadu i współpracujących z nimi dzwigienek zaworów nastepowało bardzo szybkie ich wzajemne zuzycie Honda jako producent straciła wówczas ogromnie na wiarygodności dzis mało kto pamieta te wpadke a honda odzyskała wiodace miejsce w tzw "wielkiej czwórce" . Nienalezy ślepo wierzyc w marke wpadki zadarzaja sie najlepszym.
Harlequin
Posty: 660
Rejestracja: 20 sie 2015, 18:23
Imię: Pawlito
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: Harlequin »

Racja brzydko napisałem o zoolkowych testach, jak ktoś lubi zoolka niech używa, nie mam testów laboratoryjnych.

Azoo GH mierzy jony wapna i magnezu wiec odpowiada twardość ogólnej odpowiedniej dla krewetek.

A to że GH zoolek dodaje do twardości ogólnej odchody krewetek to Mi jest niepotrzebne.
mateuszurad
Posty: 101
Rejestracja: 16 lut 2016, 18:12
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Krzeszyce
Płeć:
Kontakt:

Post autor: mateuszurad »

AKTUALKA
Obrazek
mateuszurad
Posty: 101
Rejestracja: 16 lut 2016, 18:12
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Krzeszyce
Płeć:
Kontakt:

Post autor: mateuszurad »

Mija ponad rok od ostatniej aktualki, małe zmiany nastąpiły w zbiorniku ;)

Obrazek
Awatar użytkownika
pawprz
Posty: 2006
Rejestracja: 24 mar 2015, 9:40
Imię: Paweł
Lokalizacja: Mielec/Wola Mielecka
Akwarium: 112L, 20L, 20L
Płeć:
Wiek: 45

Post autor: pawprz »

Buckoland a gdzie krewetki??
mateuszurad
Posty: 101
Rejestracja: 16 lut 2016, 18:12
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Krzeszyce
Płeć:
Kontakt:

Post autor: mateuszurad »

Jest jedynie 10 szt. rc. Zupelnie ich nie widac ma zdjęciu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Krewetkaria”