Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

akwarium szczecin

Co i gdzie można kupić przez sieć. Reklamowanie własnego sklepu/firmy w tym dziale jest zabronione (w tym i odpowiadanie na pytania o aktualną ofertę - do tego jest dział Autoreklama).

Moderator: Administracja

szmigial
Posty: 4
Rejestracja: 15 wrz 2014, 19:06
Imię: Adrian
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
Płeć:

akwarium szczecin

Post autor: szmigial »

Witam mam na imię Adrian i jestem biernym użytkownikiem forum. Jednak obiecałem Mistrzowi produkcji, że opiszę na każdym forum, które przeglądam co właśnie czynię i wyrażę swoją opinię.
Bardzo ubolewam, że nie zamówiełem akwarium w najbliższej firmie tj. Myciok Mikołów, jednak po wielu pochlebnych opiniach uznałem, że wybór akwarium szczecin będzie trafnym wyborem. Do rzeczy.Moje zamówienie mail-owe:

W załączniku przesyłam potwierdzenie przelewu na 1000zl oraz jeszcze raz rysunek. Zostaje wersja przód i tył OPTI prawy bok czarne szkło, komin czarne szkło z ceną pierwotną 2480zł + 200zł transport.

Jeszcze raz opis:

Wymiar 195x60x80h.

Grubość szyby 15mm.

W tych wymiarach zawiera się "sump" bez otworów! wymiar od krawędzi zewnętrznej akwarium do krawędzi zewnętrznej komina to 160mm - zależy mi na dokładności tego wymiaru +/- 1mm.

Szyba tworząca komin - czarna. Przelew zrobiony w osi akwarium, tzn jeżeli przelew ma szerokość 30cm to 15cm od przedniej szyby i 15 od tylnej szyby. Proszę o zrobienie przelewu w graniach 20-30cm - jak najbliżej 30cm :)

wklejony grzebień coś na styl aquamedica etc. tzn z regulacją wysokości. BARDZO zależy mi na tym, aby woda nie dotykała wzmocnień

Szyba filtra będzie tak mocna jak pozostałe szyby konstrukcyjne


Otrzymałem mail potwierdzający, że wszystko się zgadza i termin to 5 tygodni (09.09.2016). Mimo, że podczas rozmowy telefonicznej zostałem poinformowany, że termin wyniesie 4 tygodnie, jednak uznałem to za mało istotne. W między czasie domówiłem obklejenie tylnej szyby czarną okleiną.

Trzykrotnie czekałem z kolegami na umówioną dostawę, co okazywało się fikcją - czekaliśmy, czekaliśmy, a akwarium dalej sobie leżało w Szczecinie (o ile było sklejone). Brak odbierania telefonów i odpisywania na sms. Skończyło się straconymi 3 dniami urlopu i głupimi spojrzeniami kolegów. 23.09.2016 dostałem informację, że akwarium już jedzie, a zdjęcia mam na mailu. Wchodzę, patrzę i czuję, jak serce bije mi szybciej i oblewa mnie zimny pot. Szyba oddzielająca tworząca komin z szyby 8mm(!) prawy bok nie wyklejony czarnym szkłem. Dzwonie... zero odzewu, gdy napisałem sms, że jestem bliski zawału i nie odbiorę akwarium telefon w ciągu 2 minut. W odpowiedzi na moje uwagi dostałem odpowiedź, że szyba 8mm jest wystarczająca (przypominam zamówienie: Szyba filtra będzie tak mocna jak pozostałe szyby konstrukcyjne) i podważam doświadczenie firmy, a prawego boku się nie obkleja szybą bo akwarium jest wtedy ciężkie, za lacobelem zbiera się syf i glon, ale żebym się nie martwił bo wyśle mi folię i sam sobie obkleję ten bok(SIC!) Nie zgodziłem się, powiedziałem, że takie uwagi mógł składać podczas składania zamówienia, a wtedy wybrałbym inne rozwiązanie i zakończyłem rozmowę bo ręce mi opadły. Po kilkunastu minutach rozmowy mojej żony z Panem Przemkiem ustalono, że akwarium poprawi. Zgodziłem się, że zamiast wyklejania czarną szybą po prostu ją obklei - oczywiście żadna obniżka ceny nie wchodziła w grę - darowałem. Umawiamy się na tydzień, że będzie gotowe. Po 10 dniach dostaję zdjęcia - komin wyklejony lacobelem z 3 kawałków - dzwonię i mówię, że wygląda to nieestetycznie. Dostałem informację, że nie robi się tego z całej szyby bo może pęknąć, nikt tego tak nie robi, a akwarium szczecin było pionierem jeśli chodzi o zastosowanie lacobelu. Zadzwoniłem do Myciok Mikołów i zapytałem, w jaki sposób wyklejają kominy. Otrzymałem odpowiedź: "oczywiście z całości, narożniki tylko mają zaokrąglenia o promieniu 5mm"). Scenariusz się ponawia i akwarium jest ponownie przeklejane. 23.10.2016r. akwarium przyjeżdża do mnie. Pełen optymizmu, że już wszystko będzie ok oglądam akwarium na aucie - nie jest to własny transport - jest to zwykły kurier z firmą zarejestrowaną w Katowicach.
Akwarium szczęśliwie dotarło na miejsce po wcześniejszym dodatkowym zabezpieczeniu go - uznaliśmy, że owinięte w strech i narożniki tekturowe to za mało. Obkleiliśmy całe styropianem i do mieszkania. Z racji dużej różnicy temperatur skraplała się woda na szybach - podjeliśmy decyzję, że akwarium na szafkę trafi na drugi dzień po wyrównaniu temperatur. Nowy dzień wycieram akwarium i.... KUR... rysa 0,5mm na długości 5cm na dnie akwarium. Dzwonie do Pana Przemka zapytać co z tym zrobić, czy usuwać, polerować etc. Odpowiedź, którą dostałem odebrała mi dech. Dowiedziałem się, że rysę zrobił ON SAM, ale nie ma to wpływu na wytrzymałość akwarium. Gdy powiedziałem, że wielokrotnie na forach piszę się, że szyba w wyniku rysy może pęknąć UWAGA otrzymałem odpowiedź, że piszą to idioci bez pojęcia. Uwierzyłem włożyliśmy akwarium na miejsce docelowe. Usiedliśmy szczęśliwi z chłopakami i.... kolega mówi do mnie, że lepiej obkleił szyby w swoim maluchu jak miał 20 lat i pokazuje mi resztki ręczników papierowych pod okleiną!! Naliczyliśmy dokładnie 8 kawałków od 3mm do 8mm. Moje pocieszanie - zasłonie roślinami. Na wzmocnieniu poprzecznym na frontowej szybie bąbel powietrza o wymiarach 1x12mm. (gdzie ta legendarna estetyka pytam?). Dochodzimy do sedna przelew! Różnica poziomów między przelewem, a wzmocnieniami wzdłużnymi 8mm!!! Powoduje to, że przy pracy najmniejszej pompy tunze, z wyciągniętym całkowicie grzebieniem woda dotyka całkowicie wzmocnień. Przy włożeniu grzebienia woda piętrzy się zalewając wzmocnienia prawie całkowicie. Nie wytrzymałem i zredagowałem sms, że opiszę tą fuszęrę na każdym forum (co czynię). Otrzymałem odpowiedź: "Panie mistrzu proszę sobie podnieść grzebień wewnątrz prowadnika. Grzebień jest regulowany. Zażegnam i wypraszam sobie twoje chamstwo skończony bydlaku" !!!. PYTAM WAS, jak mam wyregulować skoro z wyciągniętym całkowicie grzebieniem woda dotyka wzmocnień? O to moja przygoda z akwarium szczecin. Strasznie żałuję, że nie zdecydowałem się na MYCIOK, decyzję podjąłem na podstawie opinii na forum - jak widać nie zawsze to przynosi dobre skutki. Proszę o podpowiedź co mogę zrobić, a raczej w jaki sposób teraz pogłębić przelew? Szlifować? Nie mam pomysłu, a taki stan jest nie do zaakceptowania. Może ktoś już spotkał się z takim problem i już to rozwiązał. Bardzo proszę o trafne porady.
Awatar użytkownika
Greek
Posty: 1071
Rejestracja: 24 kwie 2015, 15:35
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Kraków
Akwarium: 450-112-56-25-13
Płeć:
Wiek: 29

Post autor: Greek »

A nie dałoby rady reklamować? Masz maile (mam nadzieję :) ) z wytycznymi, czemu by nie spróbować dochodzić swoich praw. Ostatnio dużo pisze się o różnych problemach z tym dostawcą (ja widziałem na forum Cichlidae i Klubu Malawi, więc pewnie Ty też to czytałeś), więc wychodzi na to że nie jest to jednorazowy przypadek. Póki każdy się po cichu godzi z tym co dostaje to sytuacja się nie zmieni.
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę." ~ Antoine de Rivarol

Gatunki ryb do kiepskiej kranówy
Awatar użytkownika
tomeksup
Posty: 959
Rejestracja: 06 kwie 2013, 15:02
Imię: Tomek
Lokalizacja: Bydgoszcz
Akwarium: 128l
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: tomeksup »

Prawo konsumenta - masz prawo zwrócić towar w ciągu 14dni bez podania przyczyny ?!

To nie pierwszy wyczyn "Przemka". Chyba nadal szuka psa.
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 58

Post autor: zulix »

szkoda bo planowałem kupić niedługo 400-kę :( - teraz znowu będę musiał szukać wykonawcy i pewnie skończy się na lokalnym rynku.
Awatar użytkownika
kasztan
Administracja
Posty: 1596
Rejestracja: 28 gru 2012, 14:36
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 480 l
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: kasztan »

Ja u niego też zamawiałem jakiś czas temu. Szafkę i akwarium, z tym że prosta robota bez żadnych wierceń sumpów, przegród na jakość wykonania i cenę złego słowa powiedzieć nie mogę.
Ale z tym ściemnianiem odnośnie terminu, przeciąganiem struny do granic możliwości to szału można było dostać. W pewnym momencie przestał ode mnie odbierać telefony. Też kilka razy miałem ekipę kumpli do wnoszenia, w końcu wysłał samochód i kierowca mi zadzwonił że za godzinę będzie u mnie (Przemek nic nie napisał że wysłane) także na szybko musiałem zwalniać się z pracy i prosić szwagra i kumpla którzy też musieli się zwolnić. Nie wspomnę o tym, że kolega z forum czekał z roślinami dla mnie przez co inne mu marniały, bo nie mógł wyciąć.

Wtedy postanowiłem, że gdybym miał zamawiać jakieś szkło następnym razem, to wole kilka złotych dopłacić i mieć wszystko bez stresu.
Awatar użytkownika
tomeksup
Posty: 959
Rejestracja: 06 kwie 2013, 15:02
Imię: Tomek
Lokalizacja: Bydgoszcz
Akwarium: 128l
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: tomeksup »

Macie kolejny post z wyczynami "Przemka"


POST
Awatar użytkownika
Greek
Posty: 1071
Rejestracja: 24 kwie 2015, 15:35
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Kraków
Akwarium: 450-112-56-25-13
Płeć:
Wiek: 29

Post autor: Greek »

Oglądałem Twój filmik. Szok, takie traktowanie klientów.
Ja bym mimo wszystko nie próbował zrobić coś z tym akwarium, tylko próbował dochodzić swoich praw. Facet Cię obraża. Ja wiem, że to kolejne nakłady czasu, ale z drugiej strony mieć tyle litrów wody w domu i tę rysę na dnie - to też nie będzie dla Ciebie komfortowe psychicznie.
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę." ~ Antoine de Rivarol

Gatunki ryb do kiepskiej kranówy
_krzychu__
Posty: 62
Rejestracja: 27 sty 2015, 13:45
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Swinoujście
Płeć:

Post autor: _krzychu__ »

Również dołożę małą cegiełkę do negatywnej opinii.
Półtora roku temu próbowałem zamówić akwarium - zwykłe 450l (150x50x60 cm)
Co do jakości wykonania to się nie wypowiadam, bo do tego etapu nie doszło.
Natomiast kontakt z klientem, odpowiedź na pytania, podanie wyceny - masakra.
Na maile w zasadzie zero opowiedzi, po rozmowie telefonicznej, że reszta na maila, dalej zero.
Po jakimś czasie - 2-3 miesiące (nie pamiętam dokładnie) - mail od niego, że chyba o czymś rozmawialiśmy.
Odpowiedź, że już akwarium stoi od kogoś innego.
Może i jest fachowcem, ale logistykę i organizację sprzedaży ma nędzną, a wręcz olewającą klienta
Awatar użytkownika
tomeksup
Posty: 959
Rejestracja: 06 kwie 2013, 15:02
Imię: Tomek
Lokalizacja: Bydgoszcz
Akwarium: 128l
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: tomeksup »

Dlaczego autor tematu nie może zamieścić filmu z defektami ?
Awatar użytkownika
XerX
Administracja
Posty: 2292
Rejestracja: 14 sie 2013, 15:46
Imię: Piotr
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250l + 42l
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: XerX »

Kolega bardzo rzadko nas odwiedza bo przez dwa lata był 6 razy i pewnie poczekamy chwile na odpowiedz :)
charta non erubescit
Awatar użytkownika
tomeksup
Posty: 959
Rejestracja: 06 kwie 2013, 15:02
Imię: Tomek
Lokalizacja: Bydgoszcz
Akwarium: 128l
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: tomeksup »

szmigial,

Filmik jest na youtubie ale kolega nie może go zamieścić - tak twierdzi. "Nie ma uprawnień" ?

Za mało postów napisał ?

Więc ja umieszczę FILMIK
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 58

Post autor: zulix »

tomeksup pisze:kolega nie może go zamieścić - tak twierdzi. "Nie ma uprawnień" ?
Problem został już rozwiązany.
Awatar użytkownika
tomeksup
Posty: 959
Rejestracja: 06 kwie 2013, 15:02
Imię: Tomek
Lokalizacja: Bydgoszcz
Akwarium: 128l
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: tomeksup »

Został zbanowany ? :)
szmigial
Posty: 4
Rejestracja: 15 wrz 2014, 19:06
Imię: Adrian
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
Płeć:

Post autor: szmigial »

Już jest wszystko w porządku, tomeksup dziękuję. Panowie, może jakaś sugestia rozwiązania problemu przelewu? W jaki sposób powiększyć przelew o 1 cm?
Awatar użytkownika
XerX
Administracja
Posty: 2292
Rejestracja: 14 sie 2013, 15:46
Imię: Piotr
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250l + 42l
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: XerX »

szmigial, a tak z ciekawości nie możesz przyciąć tego grzebienia?
charta non erubescit
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sklepy/Firmy internetowe”