Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

¤ Moje nowe AKWA 45l SULAWESI Caridina Dennerli

3x10 cardina i neocardina, 30l cardinal denerli

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Harlequin
Posty: 660
Rejestracja: 20 sie 2015, 18:23
Imię: Pawlito
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: Harlequin »

mirekkon pisze:
sulawesi (start 23.12.16):
KH=6
GH=9
PH=8.20-8.28
NO3 około 0-1mg/l zoolek na pewno mniej niż 2 ale nie zero test ma skale 0, 2, 5, 10 itd
TDS 450us
temp 28/29

w/w parametry przed podmianami, tylko w sulawesi podmiany nie było, bo była tydzień temu, w krewetkariach 50/50 kran + destyka w celu zbicia ph (podmianka ok 40% całości), w dużym 30l destylki reszta kran, podmiana 60-70% + czyszczenie roślin

i tyle czekam tydzień zobaczę parametry, w czwartek wyjeżdżam po krewetki do sulawesi i wtedy może zrobię testy sulawesi, mam nadzieję że przez noc i cały piątek zaaklimatyzuję nowe nabytki

Po 30 dniach od założenia akwarium, wpuścisz krewetki z sulawesi???
Ale z Ciebie dzik hehehe spoko każdy na początku musi sie sparzyć :)

Ja po prawie 2 latach doświadczeń mogę stwierdzić ze duże baniaki po 6 miesiącach od założenia się powinno wpuszczać krewetki(chodzi tu o rozmnażanie) , tak kiedyś wyczytałem na rosyjskim forum ale wydawało Mi się że ktoś strzelił pomyłkę w Rosji i że 6 tygodni miało być ale okazuje się że nie, około 180dni ma dojrzewać, no ale może to propaganda paruska hehe, Ty masz małe akwarium to pewnie 3miechy by wystarczyło :)


Ale trzymam kciuki i to szczerze bo przydał by się ktoś blisko z krewetkami sulawesi nawet na wymieszanie krwi.
:cheers:
Awatar użytkownika
mirekkon
Posty: 1270
Rejestracja: 26 wrz 2011, 10:09
Imię: Mirek
Lokalizacja: Przemyśl
Akwarium: www.mirekkon.pl
Płeć:
Wiek: 49
Kontakt:

Post autor: mirekkon »

"Profesorze, myśmy w Pułtusku nie takie numery robili."

Obrazek
Wykonam każdy sterownik na zamówienie, akwarystyka, terrarystyka, hydroponika, wiwarium, orchidarium, pieczarkarnia i wiele innych według Waszego pomysłu. Wal śmiało na maila mirekkon@wp.pl
Harlequin
Posty: 660
Rejestracja: 20 sie 2015, 18:23
Imię: Pawlito
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: Harlequin »

mirekkon pisze:"Profesorze, myśmy w Pułtusku nie takie numery robili."

[url=http://podforak.rzeszow.pl/upload/u1249_1484641277_thumb.jpg]Obrazek[/URL]
no cóż jak to mówią krewetko maniacy "wypławka umiera na końcu" hehe
stan_shrimps
Mecenas
Posty: 466
Rejestracja: 17 lut 2010, 15:24
Imię: Stanisław
Lokalizacja: Łętownia
Akwarium: 82 x 30 l
Płeć:
Wiek: 58
Kontakt:

Post autor: stan_shrimps »

mirekkon, rzeczywiście dobry dzik jest i testuje wytrzymałość krewetek :D

Co do rozmnażania, to mogę się wypowiedzieć tylko co do Neo i Caridiny nie z sulawesi:

od 3-6 miesiąca akwarium jest największy bum w rozmnażaniu, czasem troszkę dłużej...
Awatar użytkownika
mirekkon
Posty: 1270
Rejestracja: 26 wrz 2011, 10:09
Imię: Mirek
Lokalizacja: Przemyśl
Akwarium: www.mirekkon.pl
Płeć:
Wiek: 49
Kontakt:

Post autor: mirekkon »

Szymel

ja 2 dni temu zobaczyłem Yellow king kongi małe nie wiem ile, bo ciężko je policzyć, ale około 6 widziałem jednocześnie

dwie następne łazi z jajkami, ale mam strasznie dużo spraw ostatnio i nie mam czasu na zabawy w ich podglądanie

słabo mi rosną bloody mary, a potem są velvety, ale te choć trochę urosły, a czerwone prawie nic, za to crystale rosną jak wariaty z dnia na dzień i czekam na małe od nich niebawem, myślę że do miesiąca 100%, bo u nich tak nie za bardzo widać te jajka

sakur małych mam znowu z setkę ale to są takie 4-8mm dopiero

zobaczymy co będzie dalej

apropos ja niczego nie testuję, po prostu uważam że niektórzy się onanizują długo bo lubią, a w dzisiejszych czasach niektórzy ładują do morskiego życie w tydzień - jak to możliwe?, a no po to człowiek zlazł z drzewa żeby coś zmienić ....

i tak jest ze wszystkim w dzisiejszych czasach, wszystko się pędzi na szybko i są do tego odpowiednie metody i środki,

kiedy zakładałem akwarium roślinne (ala holender) z paletkami w 2009 roku to był wrzask i pisk i wielu mentorów się wypowiadało hehe

a tym czasem jak mało kto udokumentowałam 3 lata!! historii
proszę: http://mirekkon.pl/galeriahistoria.htm

i się dało, a ponoć według niektórych miałem zakończyć po miesiącu bo wszystko wyzdycha

sam wiesz Szymel ile warte są czasami porady i opinie z forum, i sam wiesz jak to robisz i jak to robią inni

akwarystyka to sztuka zdobywania nowych doświadczeń, oczywiście nie za wszelką cenę i po wariacku, ale ocena tego jest bardzo względna i subiektywna, szczególnie jak ktoś myśli że coś wie :)

poczekamy i zobaczymy co życie przyniesie, na razie muszę zmienić nieco plany bo mi wodociągi zepsuły humor i chyba jednak będę zmuszony do RO
Wykonam każdy sterownik na zamówienie, akwarystyka, terrarystyka, hydroponika, wiwarium, orchidarium, pieczarkarnia i wiele innych według Waszego pomysłu. Wal śmiało na maila mirekkon@wp.pl
stan_shrimps
Mecenas
Posty: 466
Rejestracja: 17 lut 2010, 15:24
Imię: Stanisław
Lokalizacja: Łętownia
Akwarium: 82 x 30 l
Płeć:
Wiek: 58
Kontakt:

Post autor: stan_shrimps »

I u Ciebie jest piękny przykład zależności wzrostu krewetki do ilości krewetek w akwarium.
Crystali było z 500 sztuk w akwarium, Velvetów 100-150, a Bloody ok. 50.
I te Twoje Crystale teraz gonią ze wzrostem bo dostały dużo więcej miejsca w akwarium. Velvety też rosną bo też mają luźniej, a Bloody jak miały tak mają więc rosną spokojniej.

Wg. mnie Crystale są z nich najstarsze, a Bloody najmłodsze. Teraz dopiero to po wielkości widać. (to jest tylko domysł, nie udowodniony, ale wielce prawdopodobny na podstawie informacji od kupujących i własnych obserwacji)

Przykład Pinto: wrzuciłem 10 zebr 4-10mm do nowej bańki 25l. Mają już blisko 2 cm. Ich rówieśnicy jakieś 10-15mm max, ale jest tam jakieś 400 sztuk krewet.
Kolejny wniosek z obserwacji: przepływ filtra ma na 100% wpływ na ruchliwość krewet i metabolizm (jak jest pralka to jedzą jak opętane i biegną do jedzenia sprintem) i prawdopodobnie szybkość wzrostu krewetek-to tylko z obserwacji własnych, w akwariach gdzie jest pralka szybciej rosną.
Awatar użytkownika
dawo
Administracja
Posty: 2265
Rejestracja: 20 lis 2014, 21:06
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Zaczernie
Akwarium: 240L, 81L, 68L, 63L
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: dawo »

mirekkon, będziesz tam to przywieź coś ciekawego ;)
Awatar użytkownika
mirekkon
Posty: 1270
Rejestracja: 26 wrz 2011, 10:09
Imię: Mirek
Lokalizacja: Przemyśl
Akwarium: www.mirekkon.pl
Płeć:
Wiek: 49
Kontakt:

Post autor: mirekkon »

dawo99 jak myślisz o Celebes to ok, .... masz zaklepaną Indonezyjkę

Szymel jasne ja też to zauważyłem, przyroda rozpycha się łokciami, nie narzekam broń Boże, tylko Ci piszę co mam u siebie

pamiętasz jak Ci mówiłem lub pisałem o maleńkiej białej krewetce miała jakieś 3mm prawdopodobnie taiwam white coś tam ja się na taiwanach nie znam

obecnie ma 12 mm i jest cała biała bez żadnych ciapków, ona jest z velvetami i crystalami w akwarium
Wykonam każdy sterownik na zamówienie, akwarystyka, terrarystyka, hydroponika, wiwarium, orchidarium, pieczarkarnia i wiele innych według Waszego pomysłu. Wal śmiało na maila mirekkon@wp.pl
Harlequin
Posty: 660
Rejestracja: 20 sie 2015, 18:23
Imię: Pawlito
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: Harlequin »

pokaż fotki jak będziesz miał krewetki :)
Awatar użytkownika
mirekkon
Posty: 1270
Rejestracja: 26 wrz 2011, 10:09
Imię: Mirek
Lokalizacja: Przemyśl
Akwarium: www.mirekkon.pl
Płeć:
Wiek: 49
Kontakt:

Post autor: mirekkon »

no i są

ale zwycięża zdrowy rozsądek i zmęczenie oraz brak czasu, skończyłem aklimatyzację ok 2 nad ranem i od 6 jestem na nogach

aklimatyzacja 2-3 godziny pomiar ciągły PH, tempo aklimatyzacji to wzrost PH 0,01dPH co ok 30 sek - 2 min, PH które krewetki miały w worku to 7,40 u mnie jest 8,20 - czas trwania poodnoszenia około 2:30 godz, KH i GH wody w worku nie sprawdzałem, bo nie było takiej potrzeby, no i czasu nie było

TDS prawie identyczny w worku był 420us u mnie 430/440us, temperaturę chyba za szybko im zrobiłem od 23 która była jak ich przywiozłem do 28/29 w około 30min i potem już stała temp, ale odżyły momentalnie

padła jedna sztuka już w worku i mam 19 z 20 nie wiem dlaczego może podczas wyławiania mi ją uszkodził, może coś jej nie tak było, wywaliłem ją od razu żeby nie gniła

od razu zaczęły wpierdzielać jakby nie jadły miesiąc,

no cóż warto było się tak męczyć ....

Obecne parametry:
KH-6
GH-9
PH-8.19
TDS 440us/220ppm
NO3/NO2 nie wiem nie robiłem od ostatniego razu ale sądzę że <1mg/l lub około zera raczej

mam zamiar:
1. nic nie ruszać
2. nic nie ruszać, nie dokarmiać
3. nic nie ruszać, nie dokarmiać
4. po miesiącu podmienić wodę ze 20-30% i tu się jeszcze zastanawiam czy dam kran + RO i PH+, czy dam RO + sole 7.5 + PH+, dojrzeję do tego
5. zacząć czytać materiały po angielsku, po po polsku już chyba wszystko czytałem

6. zastanawiam się nad mineral plus shrimp firmy AZOO czy mogę zakropelkować raz na jakiś czas? czy lepiej nie

i tu proszę znawców o fachową poradę oraz o wszystkie za i przeciw mineral plus shrimp, żeby polepszyć a nie popieprzyć, tak to wygląda:

http://www.azoo-aqua.com/product-info.asp?id=133

[ Dodano: 2017-01-20, 18:14 ]
po powrocie z pracy zauważyłem PH 8.47, chyba wahania dzień noc są, przy mocnym oświetleniu w dzień woda ma prawie 8.5, a w nocy około 8.2, poobserwuję jeszcze ten cykl

dopóki nie kupię porządnego aparatu, to chyba ze zdjęć to by było na tyle, szkoda czasu i nerwów - takie mam powiedzenie i to chyba tu pasuje idealnie

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

film:
https://youtu.be/89-f_WncAuc
Wykonam każdy sterownik na zamówienie, akwarystyka, terrarystyka, hydroponika, wiwarium, orchidarium, pieczarkarnia i wiele innych według Waszego pomysłu. Wal śmiało na maila mirekkon@wp.pl
Harlequin
Posty: 660
Rejestracja: 20 sie 2015, 18:23
Imię: Pawlito
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: Harlequin »

Cze Gratuluje!!! powiem tak nigdy nie stosowałem tego mineralizatora więc się nie wypowiem(raz ten miałem http://www.apzoo.pl/index.php?route=pro ... uct_id=823 nie widziałem super efektów ) , pisze po to żebyś wiedział że oglądam Twoje piękne krewetki :)

A zdjęcia i filmik pokazują dość duże krewetki może to samiczki (baby herszt) to za niedługo po wylince co jest oczywiste, będą nosić jajeczka a potem puszczą młode. Szybko się mnożą w końcu 28C to dość cieplutko :)
Awatar użytkownika
mirekkon
Posty: 1270
Rejestracja: 26 wrz 2011, 10:09
Imię: Mirek
Lokalizacja: Przemyśl
Akwarium: www.mirekkon.pl
Płeć:
Wiek: 49
Kontakt:

Post autor: mirekkon »

witaj Harlequin

pytam o minerały bo sam pisałeś że nie lubią braku minerałów, dlatego niewiele ale chciałbym zakroplić po to by mieć pewność że śladowe ilości tego co potrzeba jednak będą w wodzie

super, że w ogóle ktoś to czyta

nie wiem czy samiczki czy samce jeszcze nie jestem na tym etapie, ale mam nadzieję że jest choć jeden samczyk, liczę na to, swoją drogą krewetki przy zmianie środowiska zawsze linieją i nie jest to oznaką godów tylko zmiany flory bakteryjnej, wylinki pierwsze usuwam - zawsze

u mnie mają 28/29 non stop

przed chwilą wywaliłem drugiego trupa był pomarańczowy i leżał koło filtra, czyli stado zmalało do 18

niestety dla tych krewetek przyszły do Polski 2 stycznia i siedziały 3 tyg u gościa który zaimportował ich 150

nie wiem czy dzikusy dadzą radę u mnie, na razie nic nie ruszam nawet gdyby wszystko miało paść, szkoda ale najwyższym dobrem dla nich jest dać im odpocząć, aby poczuły stabilizację

po prostu strasznie mi ich żal nie w sensie kasy, ale w sensie biedaczków maleńkich, które musiały znieść sporo niewygód żeby w końcu trafić do mnie
Ostatnio zmieniony 20 sty 2017, 19:30 przez mirekkon, łącznie zmieniany 2 razy.
Wykonam każdy sterownik na zamówienie, akwarystyka, terrarystyka, hydroponika, wiwarium, orchidarium, pieczarkarnia i wiele innych według Waszego pomysłu. Wal śmiało na maila mirekkon@wp.pl
Harlequin
Posty: 660
Rejestracja: 20 sie 2015, 18:23
Imię: Pawlito
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: Harlequin »

mirekkon pisze:witaj Harlequin

pytam o minerały bo sam pisałeś że nie lubią braku minerałów, dlatego niewiele ale chciałbym zakroplić po to by mieć pewność że śladowe ilości tego co potrzeba jednak będą

super że w ogóle ktoś to czyta
Czytają tylko dzielić się niechcą hehe ;) no tylko powiem że słyszałem że ok jest. Ja od dziś stosuje pure color shrimp i więcej opisze u Siebie hehe

[ Dodano: 2017-01-20, 19:29 ]
mirekkon pisze: nie wiem czy samiczki czy samce jeszcze nie jestem na tym etapie, alr mam nadzieję że jest choć jeden samczyk, liczę na to, swoją drogą krewetki przy zmianie środowiska zawsze linieją i nie jest to oznaką godów tylko zmiany flory bakteryjnej, wylinki pierwsze usuwam zawsze
Tak ale nie wiemy czy ta stymulacja nie sprawia że samica po wylince nie wypuszcza "wabika" po za tym czym tu się martwić za pare dni zobaczysz samiczkę z jajkami to Mi uwierzysz :)
Awatar użytkownika
mirekkon
Posty: 1270
Rejestracja: 26 wrz 2011, 10:09
Imię: Mirek
Lokalizacja: Przemyśl
Akwarium: www.mirekkon.pl
Płeć:
Wiek: 49
Kontakt:

Post autor: mirekkon »

pewnie masz rację, ale ja dopóki nie zobaczę lub nie sprawdzę to jakoś ciężko mi przychodzi uwierzyć

dopiero zaczynam przygodę z krewetkami i wiele rzeczy jest dla mnie obce ale tym łatwiej mi że akwarium mam sporo czasu i pewne doświadczenia mam

zauważyłem że cardinal są bardzo płochliwe jak robiłem zdjęcie to chowały się zobaczywszy cień, jak włączyłem muzykę lekko głośniej to nie tańczyły przestawały jeść i zamierały w bezruchu, mam nadzieję że to im przejdzie po jakimś czasie

aha no i zmierzyłem azot po wyłowieniu trupka NO3=0mlg/l tak jak w kranie ten sam kolor testów - jest super według teorii mam wszystko co chciałem i co potrzebują

idę spać bo przez ostatnie dwa dni spałem 4 godziny
Wykonam każdy sterownik na zamówienie, akwarystyka, terrarystyka, hydroponika, wiwarium, orchidarium, pieczarkarnia i wiele innych według Waszego pomysłu. Wal śmiało na maila mirekkon@wp.pl
Harlequin
Posty: 660
Rejestracja: 20 sie 2015, 18:23
Imię: Pawlito
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: Harlequin »

Trochę wcześnie wpuszczone jak dla Mnie ale zobaczysz poczytaj Sobie z skąd one są i jak je hodować http://translate.google.com/translate?d ... i-sulavesi
ODPOWIEDZ

Wróć do „Krewetkaria”