Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

"Smocze" Krewetkarium :)

Moderator: Administracja

stan_shrimps
Mecenas
Posty: 466
Rejestracja: 17 lut 2010, 15:24
Imię: Stanisław
Lokalizacja: Łętownia
Akwarium: 82 x 30 l
Płeć:
Wiek: 58
Kontakt:

Post autor: stan_shrimps »

Z PRL to inna bajka i temat na dyskusje. Jakbym wiedział od kogo kupowałeś to Ci powiem co masz, bo mogą to też być PRL.
Tylko ja sprzedaje PRL w normalnej jakości od 15 zł za A/S, czasem szły licytacje ale tam były low/mid, to co jest taniej możesz podejrzewać że niekoniecznie jest prawdziwym PRL. Ma garnella też linię A/S. ale to tak jakby jego linia i w świecie krewetkowym ludzie je rozpoznają jako "PRL A/S" albo garnellowe ;) PRL różnią się wyglądem od normalnych CR przede pancerzem w 3D:
Obrazek

Można wstawić gdzieś pojemniczek z podłożem, ono pomoże Caridinie ;)

Źródła...nie ma źródeł przy krewetkach ;) "źródła" podawały że dla Tigerów PH 7,2, GH 10, KH 3-5...a ja mam 3 rodzaje w PH pewnie koło 6-6.2, GH 5, KH 0-1. Dopóki były na wyższych nie było sprzedających, kilka osób je wrzuciło na aktywne i "Taiwanową" wodę i mają ich w setki...
prosta sprawa-zaglądnij na alledrogo i otwórz sobie 10 aukcji ale nie od sklepów tylko od ludzi którzy je hodują czy hobbystów. Nie znalazłem wyżej jak 6,5 u nikogo. Można mieć Crystale na wyższym PH, GH do 10 też wytrzymują, jednak żeby mieć takie coś, konieczne jest podłoże aktywne:
Obrazek

Te krewetki też mógłbym nazwać PRL, one dają może 2-3% gradacji SS, Reszta to wszystko A/S, żadnych SW czy innych cudów, ale PRL to nie jest bo troszkę się rożnią od tej ze zdjęcia wyżej.
Awatar użytkownika
Silveraun
Posty: 154
Rejestracja: 07 lut 2017, 16:09
Imię: Jakub
Lokalizacja: Z piekła rodem.
Akwarium: 100l, 45l
Płeć:
Wiek: 41

Post autor: Silveraun »

Jeszcze pozostaje jedna część pytania. Czy do takich zbiorników jest jakikolwiek sens dołożenia takiego podłoża?
Awatar użytkownika
XerX
Administracja
Posty: 2292
Rejestracja: 14 sie 2013, 15:46
Imię: Piotr
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250l + 42l
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: XerX »

Szymel89, żona stwierdziła że te krewetki poniżej są patriotyczne i też powinniśmy takie mieć :D
charta non erubescit
stan_shrimps
Mecenas
Posty: 466
Rejestracja: 17 lut 2010, 15:24
Imię: Stanisław
Lokalizacja: Łętownia
Akwarium: 82 x 30 l
Płeć:
Wiek: 58
Kontakt:

Post autor: stan_shrimps »

Silveraun obserwuj krewetki, jak się będzie źle działo będziesz wtedy działał
XerX pisze:powinniśmy takie mieć
a mówiłeś że nie będziesz się bawił w wodę RO i mineralizację ;)
Awatar użytkownika
dawo
Administracja
Posty: 2265
Rejestracja: 20 lis 2014, 21:06
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Zaczernie
Akwarium: 240L, 81L, 68L, 63L
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: dawo »

Szymel89, spokojnie jak żona powie, że mają być to Piotr poleci do Akwaresu po kolejną kostkę :ale jaja: :ale jaja: :ale jaja:
Awatar użytkownika
XerX
Administracja
Posty: 2292
Rejestracja: 14 sie 2013, 15:46
Imię: Piotr
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250l + 42l
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: XerX »

Szymel89 pisze:a mówiłeś że nie będziesz się bawił w wodę RO i mineralizację
I nadal to podtrzymuje xd
Zobaczymy czy żona ma większą siłe przebicia od mojej stanowczości xd
charta non erubescit
Awatar użytkownika
Silveraun
Posty: 154
Rejestracja: 07 lut 2017, 16:09
Imię: Jakub
Lokalizacja: Z piekła rodem.
Akwarium: 100l, 45l
Płeć:
Wiek: 41

Post autor: Silveraun »

Wczoraj zrobiłem podmianki w baniaczkach a dzisiaj zabrałem się za testy.

Baniaczek nr1. Przyznam, że w momencie restartu miał to być bardziej Mały rośliniak z Blue Jelly i Danio.
Wspominam o tym dlatego iż nie musiałem się w takim przypadku skupiać na ziemi i użyłem nie przetestowanego producenta. Jak to zwykle bywa - są w niej nawozy(mimo braku info - jak to zwykle bywa).
(2 tyg po restarcie No3 - 20 a Po4 - 3... woda tylko i wylacznie RO, 10 stycznia spadły na 10 i 1,5 i wtedy zdecydowałem się zaryzykować i wpuścić Crystal red)
CR są już u mnie miesiąc, wpuszczone były wielkości ok 8mm obecnie 1,5-2cm. Bardzo żwawe mimo licznych kryjówek lubią żerować na otwartej przestrzeni...
5 Stycznia No spadło do 5 reszta parametrów bez zmian.
W dniu dzisiejszym:
Ph 6,6
GH 7
KH 1
NO3 5
PO4 1 (myślę że oscyluje w granicach 0,8)
K 15

Baniaczek 2/3 był stawiany z myślą o kreweciach no i tutaj sprawa ma się zgoła inaczej:
Użyłem tutaj znanej mi ziemi, a mianowicie Torfowej ziemi dla paproci (nie zawiera nawozów - już stawiałem na niej baniaczek) ph jak mnie pamiec nie myli 4,5.
Testy zrobione dzien po starcie- 18 styczen (90% RO +10%z poprzedniego akwa -filtr dojrzały):
PH 6,2
GH 7
KH 1
No3 5
Po4 0
Na dzień dzisiejszy:
Ph 6,2-6,4
GH 7
KH 1
PO4 0
NO3 2

Krewetki zdają się być w doskonałej formie, roślinki również.

I tutaj jeszcze taka dla mnie niespodzianka. Ok 2 tyg temu do obu baniaków dołożyłem mech:Willow Fontinalis. W baniaku 1 ledwo co dopiero widać iż zaczyna odżywać natomiast w baniaku 2 przepieknie rośnie... tak myślałem co może być przyczyną i jedyne co mi przychodzi do głowy to oświetlenie... co myślicie?
stan_shrimps
Mecenas
Posty: 466
Rejestracja: 17 lut 2010, 15:24
Imię: Stanisław
Lokalizacja: Łętownia
Akwarium: 82 x 30 l
Płeć:
Wiek: 58
Kontakt:

Post autor: stan_shrimps »

Silveraun pisze:I tutaj jeszcze taka dla mnie niespodzianka. Ok 2 tyg temu do obu baniaków dołożyłem mech:Willow Fontinalis. W baniaku 1 ledwo co dopiero widać iż zaczyna odżywać natomiast w baniaku 2 przepieknie rośnie... tak myślałem co może być przyczyną i jedyne co mi przychodzi do głowy to oświetlenie... co myślicie?
przepływ w filtrze, Willow zwykły i Gigantea rosną tylko jeśli są w mocnym nurcie wody, jak go schowasz to szczególnie Gigantea potrafi wegetować.
Awatar użytkownika
Silveraun
Posty: 154
Rejestracja: 07 lut 2017, 16:09
Imię: Jakub
Lokalizacja: Z piekła rodem.
Akwarium: 100l, 45l
Płeć:
Wiek: 41

Post autor: Silveraun »

A o tym nie wiedziałem.
Hmm w baniaku gdzie bardzo słabo rośnie ba ledwo "żyje" znajduje się kilka cm od wylotu kaskady
fzn-1.
Myślisz że może być mimo to za słaby prąd?
W drugim prąd jest zdecydowanie silniejszy tak swoja drogą więc różnica napewno jest (wylot eheim 2224 zwężony przez dyfuzor więc i wyrzut silniejszy).
stan_shrimps
Mecenas
Posty: 466
Rejestracja: 17 lut 2010, 15:24
Imię: Stanisław
Lokalizacja: Łętownia
Akwarium: 82 x 30 l
Płeć:
Wiek: 58
Kontakt:

Post autor: stan_shrimps »

powinno nim "targać" trochę

3 razy padł mi Willow Gigantea, dopiero teraz jak jest na wysokości wylotu z Pat Mini ustawionego na full zaczynam widzieć że coś puszcza
Ten mech może tak wegetować z pół roku, ale jak mu spasuje to odbije :)
Awatar użytkownika
Silveraun
Posty: 154
Rejestracja: 07 lut 2017, 16:09
Imię: Jakub
Lokalizacja: Z piekła rodem.
Akwarium: 100l, 45l
Płeć:
Wiek: 41

Post autor: Silveraun »

Tutaj Mech z 2 akwa: 35x30x35
Obrazek

A tutaj ten sam mech włożony tego samego dnia do 1 baniaka 0 bezpośredio pod wylotem z kaskady:
Obrazek
Dopiero co pojawiły się w 2 miejsach 2 zielone wierzchołki...

Po drugiej stronie baniaka:
Obrazek


A tak z innej beczki - czy jesteś w stanie po tych zdjęciach potwierdzić bądź zaprzeczyć, że jest to BM?
Już mnie z tylu błędów wyprowadziłeś, że przez ciebie zaczynam mieć nowe wątpliwości ;-)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
stan_shrimps
Mecenas
Posty: 466
Rejestracja: 17 lut 2010, 15:24
Imię: Stanisław
Lokalizacja: Łętownia
Akwarium: 82 x 30 l
Płeć:
Wiek: 58
Kontakt:

Post autor: stan_shrimps »

Bloody, 99%. Jakiej wielkości są te krewetki?
Tu masz foto jak u mnie wyglądają:

Obrazek
Awatar użytkownika
Silveraun
Posty: 154
Rejestracja: 07 lut 2017, 16:09
Imię: Jakub
Lokalizacja: Z piekła rodem.
Akwarium: 100l, 45l
Płeć:
Wiek: 41

Post autor: Silveraun »

Samce tak ok 1,5cm samiczki 2. Mlode osobniki. Tak przyglądałem się rostrum i też byłem prawie pewny ale nie mając obok do porównania sakury... no i wiadomo nie mam takiego doświadczenia... :)
stan_shrimps
Mecenas
Posty: 466
Rejestracja: 17 lut 2010, 15:24
Imię: Stanisław
Lokalizacja: Łętownia
Akwarium: 82 x 30 l
Płeć:
Wiek: 58
Kontakt:

Post autor: stan_shrimps »

dobra BM różni się od Sakury kolorem :)
Większość tych co widzę, niestety nie jest najlepszej jakości
Nie to, że chcę jechać po konkurencji, ale 90% słabo wygląda, albo takie zdjęcia po prostu.
Awatar użytkownika
Silveraun
Posty: 154
Rejestracja: 07 lut 2017, 16:09
Imię: Jakub
Lokalizacja: Z piekła rodem.
Akwarium: 100l, 45l
Płeć:
Wiek: 41

Post autor: Silveraun »

Myślę że to wina jakości krewetek i dlatego sam miałem wątpliwości, zdjęcie też na pewno nie oddaje idealnie rzeczywistości bo tylko z komórki robione. Cóż czeka mnie selekcja jak się rozmnożą ;) I postaram się dołożyć kilka lepszej jakości.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Krewetkaria”