Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

H.E.L.P. Advanced Soil Plants a krzemiany

Wszystko na temat wpływu parametrów wody na obsadę roślinną i zwierzęcą i możliwości korekty wartości tych parametrów

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
dawo
Administracja
Posty: 2265
Rejestracja: 20 lis 2014, 21:06
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Zaczernie
Akwarium: 240L, 81L, 68L, 63L
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: dawo »

DarekP, :ale jaja: :ale jaja: :ale jaja:
Awatar użytkownika
DarekP
Posty: 220
Rejestracja: 19 paź 2009, 12:50
Imię: DAREK
Lokalizacja: WYSOKA -ŁAŃCUT
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: DarekP »

mirek5566 pisze:nie robi się błoto, kolor ładny
Mirek zastanawia mnie co napisałeś o błocie.
Otóż ja, jak pisałem, uzdatniam H.E.L.P a w wiadrze. Przez 3 dni zalewałem je wodą RO i po 24h wylewałem by ponownie je zalać. Przez 2 dni po 24 godzinach nie byłem w stania zobaczyć podłoża przez 15 cm wody :roll: na powierzchni pełno piany .Po 3 podmiance coś jaśniej.
Na 4 dzień sito i płukanie pod bieżącą wodą . Dobrze że robiłem to w kranie gospodarczym bo pewnie bym wylądował poza domem razem z akwarium :mrgreen: . Nie spodziewałem się takich ilości błota i tego że to podłoże sie tak rozsypuje.
Zostało kolejne 24 h w wodzie ale kranowej z dodatkiem bakterii których używam do akwarium i co? Zero reakcji typu zbicie parametrów ,są takie jak w kranie GH19,KH13. NO3 W kranie 5 w wiadrze z podłożem NO3 25,PO4 0.
ZAŁAMKA :evil: . Wymiana wody na RO i tak myślę jeszcze parę razy. Nie wiem czy odpalę na tym nowy zbiornik :/
Kolega który zakupił ze mną to badziewie również skarży się na ciągłe pylenie i brązowy glon pewnie okrzemki. Niestety nie mam testu na krzemiany więc tylko liczę na wypłukanie przy pomocy czystej wody.
Przepraszam że zaśmiecam ci wątek ale jakoś tak tematem mi tu pasuje. Następne wpisy dam do nowego wątku ;)

poprawiłem literówki dawo
Ostatnio zmieniony 18 kwie 2017, 6:41 przez DarekP, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
mirek5566
Posty: 442
Rejestracja: 16 lip 2016, 7:29
Imię: M!rek
Lokalizacja: Lublin
Akwarium: 300l iwagumi+2 inne
Płeć:
Wiek: 53

Post autor: mirek5566 »

DarekP pisze:
mirek5566 pisze:nie robi się błoto, kolor ładny
Mirek zastanawia mnie co napisałeś o błocie.
Otóż ja, jak pisałem, uzdatniam H.E.L.P a we wiadrze. Przez 3 dni zalewałem je wodą RO i po 24h wylewałem by ponownie je zalać. Przez 2 dni po 24 godzinach nie byłem w stania zobaczyć podłoża przez 15 cm wody :roll: na powierzchni pełno piany .Po 3 podmiance coś jaśniej.
Na 4 dzien sito i płukanie pod bieżącą wodą . Dobrze że robiłem to w kranie gospodarczym bo pewnie bym wylądował poza domem razem z akwarium :mrgreen: . Nie spodziewałem się takich ilości błota i tego że to podłoże sie tak rozsypuje.
Zostało kolejne 24 h w wodzie ale kranowej z dodatkiem bakterii których używam do akwarium i co? Zero reakcji typu zbicie parametrów ,są takie jak w kranie GH19,KH13. NO3 W kranie 5 we wiadrze z podłożęm NO3 25,PO4 0.
ZAŁAMKA :evil: . Wymiana wody na RO i tak myślę jeszcze parę razy. Nie wiem czy odpalę na tym nowy zbiornik :/
Kolega który zakupił ze mną to badziewie również skarży się na ciągłe pylenie i brązowy glon pewnie okrzemki. Niestety nie mam testu na krzemiany więc tylko liczę na wypłukanie przy pomocy czystej wody.
Przepraszam że zaśmiecam ci wątek ale jakoś tak tematem mi tu pasuje. Następne wpisy dam do nowego wątku ;)
No ja miałem na myśli normalne użytkowanie, czyli zalanie w akwarium, a nie przelewanie podłoża wodą kilka, kilkanaście razy :D
Nie udzielam porad na pw.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Chemia wody ”