Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Międzynarodowe Targi Poznańskie - AquaZoo 2017

Reportaże co się dzieje w akwarystyce: prezentacje ogrodów zoologicznych i botanicznych, oceanariów, relacje ze spotkań, warsztatów, konferencji, informacje o targach, imprezach, konkursach organizowanych przez firmy komercyjne, inne fora i stowarzyszenia...

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Szyszka
Posty: 517
Rejestracja: 06 wrz 2016, 17:09
Imię: Szyszka
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 31

Międzynarodowe Targi Poznańskie - AquaZoo 2017

Post autor: Szyszka »

Niektóre fotki mają jakość -144p musicie wybaczyć, ale aparat to złom :mrgreen:

Moja śliczna Ara oliwkowa <3
Obrazek

Niebieska Aleksandretta obrożna
Obrazek

Niebieska Księżniczka Walii z pięknym długaśnym ogonkiem :pani:
Obrazek

Nowość jakiej nie było - mini pawilon motyli
Obrazek

Straszyk australijski
Obrazek

No i jedziem z akwariami :P

Miedziki obrzeżone i Razbory klinowe
Obrazek

Neony, otoski, krewety Amano i inne :P
Obrazek

Śliczniusie Oskarki <3
Obrazek
Obrazek

Bardzo fajnie zaaranżowane akwarium odwrócone ze Skalarami i Endlerami :P
Obrazek

Kolejne z ładniejszych akwariów - woda w nim była jak kryształ
Obrazek

Zieleniarnia z Razborami klinowymi
Obrazek

Blue Velvety w mchu na skałkach
Obrazek

Najbardziej kolorowe akwarium, tło super się zgrało z pomarańczowymi Gupikami i zieleniną :P
Obrazek

Krab tęczowy
Obrazek

Aksolotle
Obrazek

I solniczki - wybaczcie za ubogi komentarz, ale na solankach się nie znam :P

Ognice pstre :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Obrazek

Obrazek

No i to wiem, to znam - Błazenek! :mrgreen:
Obrazek

Pan Krab
Obrazek

I na koniec absolutna masakra w której jestem zakochana od lat, a po raz pierwszy widziałam na żywo - Morelia viridis aru <3 Kiedyś sobię sprawię :)
Obrazek


W tym roku odbyły się na targach VI Międzynarodowe Mistrzostwa Dyskowców - byłam pod wielkim wrażeniem kolorów i rozmiarów tych Paletek. Niestety zdjęcia wszystkie są tak bardzo złe, że oszczędzę Wam tej tragedii :P (swoją drogą pomyśleli by w końcu ciołki, żeby te wielkie okna pozasłaniać dla mniej wybitnych fotografów xD).

Kilka rzeczy było nowych, ale sporo widziałam w zeszłym roku (czego się oczywiście spodziewałam), ale nie spodziewałam się takich pustek - ludzi nie brakowało, natomiast na stoiskach hulał wiatr i dotyczy to całych targów - Hobby, AquaZoo, PGA itp.
Jestem nieco zawiedziona i poważnie się zastanawiam czy jest sens jechać za rok :/
Tradycyjnie wsparłam fundację Koci Pazur, ale organizacji ratującej tuńczyki czy coś (z rybkami Gaby) nie było... bardzo szkoda :(
Awatar użytkownika
K2
Administracja
Posty: 3437
Rejestracja: 28 cze 2011, 7:53
Imię: Rafał
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 240Skalarium/40
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: K2 »

Szyszka, fajna foto relacja :)
Napisz coś więcej o akwarium że skalarami.
Łowiłaś velvety?
Awatar użytkownika
XerX
Administracja
Posty: 2292
Rejestracja: 14 sie 2013, 15:46
Imię: Piotr
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250l + 42l
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: XerX »

Szyszka, świetna fotorelacja ;)
charta non erubescit
Szyszka
Posty: 517
Rejestracja: 06 wrz 2016, 17:09
Imię: Szyszka
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: Szyszka »

K2, coś więcej hm, na dole akwarium kostka ze Skalarami (altumy to so chyba? :D). Obsadzona kilogramem Micranthemum i gdzieś tam chyba Henio śmignął, kilka rodzajów Bucków. Do połowy uspany jasny żwirek, za połowę czarny + czarne skałki. W skałki upchnięty fikuśny korzonek i na nim posadzone zielsko :P Dobrze, że jakaś tam część korzonka wystawała do tego akwarium wyżej bo by ludzie nie ogarnęli o co chodzi :D Ale i tak wielu osobom uciekły gdzieś prawa fizyki i pytali "Łojezu, panie jak to jest zrobione?".
A zrobione jest tak, że mnie śmiech rozwalił - Małe akwarium stoi na plastikowych prowadnicach do szyb (takich w terrariach się używa to wiem! :D), poskręcanych na śrubkę o tak: --|_|-- i w to włożone akwarium do góry nogami :P W tym małym pływały tylko Endlery, Skalary się nie skusiły :P

A Velvetów nie łapałam chociaż miałam chrapkę gwizdnąć sobie stadko xD Ale jak zobaczyłam cenę za Red Cherry (3zł) to nie śmiałam pytać o BV :D
Awatar użytkownika
dawo
Administracja
Posty: 2265
Rejestracja: 20 lis 2014, 21:06
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Zaczernie
Akwarium: 240L, 81L, 68L, 63L
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: dawo »

Szyszka, fajna fotorelacja, dziękujemy za podzielenie się tym na forum, a co do Red Cherry to się nie ma co dziwić ceny, wg mnie jest to normalna cena sklepowa więc inaczej nie mogło być ;)
Szyszka
Posty: 517
Rejestracja: 06 wrz 2016, 17:09
Imię: Szyszka
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: Szyszka »

dawo, fakt, u mnie RC to po 5 zika chodzą :D Ale wiadomo, że jak ktoś wie gdzie zapukać to nie będzie przepłacał, zwłaszcza za już mocno pospolite w kraju RC :)
kocan1
Posty: 266
Rejestracja: 02 lis 2009, 19:09
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Legionowo
Płeć:

Post autor: kocan1 »

Obrazek
Fotorelacja z Poznania:
http://www.akwa-mania.mud.pl
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wydarzenia/ciekawe miejsca w Polsce i za granicą ”