Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Chłodzenie akwarium-chłodnica wody

Wszystko co potraficie zrobić sami, aby odciążyć budżet. Pomysły, rysunki, fotorelacje...

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
mirek5566
Posty: 442
Rejestracja: 16 lip 2016, 7:29
Imię: M!rek
Lokalizacja: Lublin
Akwarium: 300l iwagumi+2 inne
Płeć:
Wiek: 53

Post autor: mirek5566 »

Rirysek pisze: Ale co tam, lepiej walnąć głupi wpis, dodać super fotkę w profilu
i szczerzyć żeby po zakończeniu zdania.Obrazek
Noooo, i to jest naukowy argument xd
EOT
Nie udzielam porad na pw.
Awatar użytkownika
XerX
Administracja
Posty: 2292
Rejestracja: 14 sie 2013, 15:46
Imię: Piotr
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250l + 42l
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: XerX »

Rirysek, mam 2 wiatraki komputerowe z zasilaczem (zostało mi z kostki z crystalami). Chłodziłem nimi w ten sposób by dmuchały powietrze na taflę wody i ten sposób sprawdzał się.
Twój sposób jak dobrze rozumiem to umieszczenie ich by powietrze tłoczyły na obudowę filtra kubełkowego?
Napisz czy o ten sposób Ci chodzi i jaka odległość ma być między filtrem a wiatrakami bo mogę włączyć je na 3 h i sprawdzić czy faktycznie temperatura wody w spadnie.
charta non erubescit
Rirysek
Posty: 35
Rejestracja: 10 lut 2018, 11:51
Imię: _!_
Lokalizacja: _!_
Płeć:

Post autor: Rirysek »

XerX pisze:Rirysek, mam 2 wiatraki komputerowe z zasilaczem (zostało mi z kostki z crystalami). Chłodziłem nimi w ten sposób by dmuchały powietrze na taflę wody i ten sposób sprawdzał się.
Twój sposób jak dobrze rozumiem to umieszczenie ich by powietrze tłoczyły na obudowę filtra kubełkowego?
Napisz czy o ten sposób Ci chodzi i jaka odległość ma być między filtrem a wiatrakami bo mogę włączyć je na 3 h i sprawdzić czy faktycznie temperatura wody w spadnie.
2x wiatraki 120 mm na pełnych obrotach ( 1100 obrotów ) wieją na obudowę e901, umieszczone są 5 mm od obudowy ( na dystansach z klepki parkietowej dokładnie, bo to mi pasowało na długość i grubość ), jeden wiatrak nad drugim w pionie na "wysokości" obudowy. Temperatura w pokoju 27 stopnie była, woda miała 28, po 3 godzinach temp. wody spada do 25 stopni.
Naprawdę śmieszy mnie to, że nikt tak nie ustawiał, a szpeców przybywa.
Awatar użytkownika
XerX
Administracja
Posty: 2292
Rejestracja: 14 sie 2013, 15:46
Imię: Piotr
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250l + 42l
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: XerX »

Zamontuje i sprawdzę, tylko że nie na odległość 5mm bo nie chce mi się stelaża robić. Postaram się jak najbliżej zamontować.
charta non erubescit
debrzyna
Posty: 2931
Rejestracja: 11 mar 2011, 18:18
Imię: Janusz
Lokalizacja: Puszcza Sandomierska
Akwarium: 350, 250
Płeć:
Wiek: 73
Kontakt:

Post autor: debrzyna »

A może to jest tak ze w miejscu gdzie stoi kubeł jest temperatura niższa U mnie zdałoby egzamin bo kubeł stoi za ściana w łazience a tam zawsze jest chłodniej :)
Rirysek
Posty: 35
Rejestracja: 10 lut 2018, 11:51
Imię: _!_
Lokalizacja: _!_
Płeć:

Post autor: Rirysek »

XerX pisze:Zamontuje i sprawdzę, tylko że nie na odległość 5mm bo nie chce mi się stelaża robić. Postaram się jak najbliżej zamontować.
ściśnij opaskami np. a dystans z długopisu / ołówka.
A i jeszcze jedno, filtr na 1/3 ustawiony, żeby ta woda przez niego nie leciała jak z Soliny.
Awatar użytkownika
Inc0
Posty: 1665
Rejestracja: 19 sty 2013, 17:47
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Wiatr wieje
Płeć:

Post autor: Inc0 »

Wszyscy to wiedza ale nikt nie powie ech ta poprawność polityczna :P Ririsek to zwykły troll nastolatek na bakier z lekcjami fizyki pragnący tylko zaistnieć i znaleźć się w centrum uwagi panowie nie karmić trolla to co wypisuje to zwykłe brednie szkoda czasu na odpowiadanie ignorantowi.

P.S Xerx nie zbijesz temperatury poniżej temperatury powietrza dmuchając na filtr to zwyczajnie się nie zdarzy i żadne magiczne ustawienia prędkości przepływu wody w kuble ani czrodziejskie klepki tu nic nie zmienia.
Rirysek
Posty: 35
Rejestracja: 10 lut 2018, 11:51
Imię: _!_
Lokalizacja: _!_
Płeć:

Post autor: Rirysek »

Inc0 pisze: P.S Xerx nie zbijesz temperatury poniżej temperatury powietrza dmuchając na filtr to zwyczajnie się nie zdarzy i żadne magiczne ustawienia prędkości przepływu wody w kuble ani czrodziejskie klepki tu nic nie zmienia.
W stojącym aucie tez nie zbije wentylator płynu w chłodnicy, no nie ?

Tylko tutaj kubeł jest bardzo, bardzo cienką chłodnicą, a za płyn robi woda z akwarium. I wydajność tego jest bardzo, bardzo kiepska, ale jak pisałem te 10-15% obniżenia temperatury masz i to tanim kosztem.

Szkoda z Tobą pisać, bo sam jesteś trolem.
Awatar użytkownika
Inc0
Posty: 1665
Rejestracja: 19 sty 2013, 17:47
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Wiatr wieje
Płeć:

Post autor: Inc0 »

Dzieciaku nawet nie wiesz ile temperatury może mieć płyn chłodzący w układzie chłodzenia silnika gdy silnik pracuje dłuzej niz 15min , nie wiesz bo nie masz prawka a na kursie na pierwszej lekcji o tym mówią :P
Rirysek
Posty: 35
Rejestracja: 10 lut 2018, 11:51
Imię: _!_
Lokalizacja: _!_
Płeć:

Post autor: Rirysek »

Inc0 pisze:Dzieciaku nawet nie wiesz ile temperatury może mieć płyn chłodzący w układzie chłodzenia silnika gdy silnik pracuje dłuzej niz 15min , nie wiesz bo nie masz prawka a na kursie na pierwszej lekcji o tym mówią :P
Zmień forum jak chcesz o mechanice rozmawiać.
Czekam specu na wpis admina jak spróbuje, o ile spróbuje i napiszę prawdę, a niedowiarkom polecam samemu sprawdzić, a potem ładnie przyjść i jeszcze ładniej przeprosić.
Awatar użytkownika
Inc0
Posty: 1665
Rejestracja: 19 sty 2013, 17:47
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Wiatr wieje
Płeć:

Post autor: Inc0 »

heheh no ale do samochodów to ty uderzasz choć nie masz pojęcia o czym piszesz ..może ( to "może" to tylko tak..kurtuazyjnie napisałem bo powinno być "na pewno" ) i w kwestii akwariowych systemów chłodzenia tyle samo wiesz:P .... i co sie stanie gdy jednak admin powie prawdę niezgodna z jedynie słuszną liną Riryska to co ma się podać do dymisji czy harakiri popełnić XP ..Xerx uważaj co piszesz bo stąpasz po cienkim lodzie XD
Rirysek
Posty: 35
Rejestracja: 10 lut 2018, 11:51
Imię: _!_
Lokalizacja: _!_
Płeć:

Post autor: Rirysek »

Inc0 pisze:heheh no ale do samochodów to ty uderzasz choć nie masz pojęcia o czym piszesz ..może ( to "może" to tylko tak..kurtuazyjnie napisałem bo powinno być "na pewno" ) i w kwestii akwariowych systemów chłodzenia tyle samo wiesz:P .... i co sie stanie gdy jednak admin powie prawdę niezgodna z jedynie słuszną liną Riryska to co ma się podać do dymisji czy harakiri popełnić XP ..Xerx uważaj co piszesz bo stąpasz po cienkim lodzie XD
Są tacy co sprawdzą a są tacy co pieją w postach. Zgadnij któryś Ty.
Awatar użytkownika
Inc0
Posty: 1665
Rejestracja: 19 sty 2013, 17:47
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Wiatr wieje
Płeć:

Post autor: Inc0 »

Są tacy którzy bredzą na jawie o rzeczach o których nie maja bladego pojecia zgadnij któryś to Ty. Bez urazy ale ten kto sprawdza twoje rewelacje daje świadectwo swemu wykształceniu albo raczej jego braku na poziomie podstawowym .... brutalne ale prawdziwe. ale jeśli ktoś chce to sprawdzać to jego sprawa ale równie dobrze może przy okazji sprawdzić gdzie się podziewa światło w kuchni gdy jest ciemno :P
Rirysek
Posty: 35
Rejestracja: 10 lut 2018, 11:51
Imię: _!_
Lokalizacja: _!_
Płeć:

Post autor: Rirysek »

Inc0 pisze:Są tacy którzy bredzą na jawie o rzeczach o których nie maja bladego pojecia zgadnij któryś to Ty. Bez urazy ale ten kto sprawdza twoje rewelacje daje świadectwo swemu wykształceniu albo raczej jego braku na poziomie podstawowym .... brutalne ale prawdziwe. ale jeśli ktoś chce to sprawdzać to jego sprawa ale równie dobrze może przy okazji sprawdzić gdzie się podziewa światło w kuchni gdy jest ciemno :P
Widzisz, światła nie ma, skoro jest ciemno, logika ci kuleje. Przestań już bredzić, bo nic tym bredzeniem nie zyskasz. Wiem swoje, bo użytkowałem to w dokładnie opisany sposób, a Ty nadal uważaj się za mądrzejszego i piej w odpowiedziach.
Awatar użytkownika
K2
Administracja
Posty: 3437
Rejestracja: 28 cze 2011, 7:53
Imię: Rafał
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 240Skalarium/40
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: K2 »

Panowie proszę o merytoryczne wypowiedzi i powstrzymanie się od "osobistych wycieczek"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam ”