Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Microrasbora Galaxy

Nasze doświadczenia z konkretnymi gatunkami

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
crusta
Posty: 7055
Rejestracja: 01 paź 2009, 20:52
Imię: Konrad
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 12 x 43l - krewetki
Płeć:
Wiek: 34

Microrasbora Galaxy

Post autor: crusta »

Microrasbora Galaxy - Danio perłowe

Pochodzenie: odkryta w 2006 w Birmie

Wygląd: Jest to mała rybka o smukłej sylwetce, jej ciało jest koloru szaro-grafitowego z perłowymi plamkami na nim. Płetwy grzbietowa, ogonowa i odbytowa posiadają czarno-czerwone paski. U samca brzuch zabarwiony na czerwono, u samicy brzuszek jest bledsza, brzuch zabarwiony na pomarańczowo, płetwy piersiowe przeźroczyste

Zachowanie: jest to bardzo ruchliwa rybka, samce często rywalizują między sobą, nie dochodzi jednak do ostrych i groźnych starć. Lubi przebywać w grupie, im większej tym lepiej.

Wymagania: Jest to dość wytrzymały gatunek, temperatura wody około 25C, do hodowli wystarczy 20l akwarium

Rozmnażanie: Udało się kilka tygodni po pierwszym sprowadzeniu tych rybek do Europy. Za tarlisko może służyć mop tarliskowy z włóczki, żyłki czy po prostu kępka mchu. Niestety nie jest zbyt płodna, składa kilka do kilkunastu ziarenek ikry, po około tygodniu wylęgają się larwy. Rodzice mogą zjadać i ikrę i larwy.

Pokarm: zooplankton, oczlik, dafnia, drobne pokarmy, nie pogardzą małą krewetką
Awatar użytkownika
comatose
Posty: 3933
Rejestracja: 02 paź 2009, 15:14
Imię: ---
Lokalizacja: ---
Płeć:

Post autor: comatose »

Próbował ktoś trzymać narybek w sterylnych warunkach? Normalnie nie odławiam narybku m. galaxy, ale na weekendzie restart robię i młode poszłyby do klopa razem z wodą. Wczoraj i dzisiaj udało mi się złapać 7 sztuk z czego większość to totalne kurdupelki, siedzą w kuflu na browara. W akwarium łapałyby pewnie jakieś pierwotniaki, jak im codzienni wodę podmienię na taką z akwarium to wystarczy czy trzeba im coś więcej dawać? Wydaje mi się, ze są za małe na tropical mikrowit i najdrobniejszą suszoną artemię jaką mam ;/
nie daj się zwieść pozorom http://www.youtube.com/watch?v=iTEi_PlFEWU/
Awatar użytkownika
Macieksoko
Posty: 53
Rejestracja: 23 lis 2009, 11:18
Imię: Maciej
Lokalizacja: Ropczyce
Akwarium: 112 l
Płeć:

Post autor: Macieksoko »

comatose bardzo ciekawy temat zacząłeś. Wiem, że to było dwa lata temu ale może masz jakieś doświadczenie w temacie. Udało się coś?
Awatar użytkownika
comatose
Posty: 3933
Rejestracja: 02 paź 2009, 15:14
Imię: ---
Lokalizacja: ---
Płeć:

Post autor: comatose »

Macieksoko data jest marcowa tegoroczna :D Te co siedziały w kuflu niestety padły, niestety nie doczekałem się młodych w 250l. Ryby na pewno się wycierają, widzę pękate samiczki które po czasie gwałtownie tracą na wadze. Kurdupelki też czasami widać, ale jakoś dorosłości żadne nie osiągnęło. W tym momencie mam kupione malutkie akwarium 8l w którym mam zamiar rozmnożyć ryby. Czy się uda to nie wiem.
nie daj się zwieść pozorom http://www.youtube.com/watch?v=iTEi_PlFEWU/
Awatar użytkownika
Macieksoko
Posty: 53
Rejestracja: 23 lis 2009, 11:18
Imię: Maciej
Lokalizacja: Ropczyce
Akwarium: 112 l
Płeć:

Post autor: Macieksoko »

Aaa fakt popatrzyłem na datę dołączenia do forum.
O widzisz to ciekawa sprawa pytam ze względu na to, że od wczoraj mam 10 sztuk w 112l.
Jakby coś się udało w 8l daj znać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Baza ryb”