Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Nowy baniak

Jak to działa? Po co? Jak dobrać? Jaki producent?

Moderator: Administracja

Pajdas
Posty: 86
Rejestracja: 23 paź 2009, 16:38
Imię: Łukasz
Lokalizacja: RZESZÓW
Płeć:

Nowy baniak

Post autor: Pajdas »

Witam wszystkich. Proszę o radę odnośnie nowego baniaka. Przymierzam się do zakupu szkła o wymiarach 100x50x50 pod rośliny. W pierwszej wersji myślałem o zestawie Aquael gloss 100 i cały czas jest zestaw brany pod uwagę. W drugiej wersji pomyślałem że może akwarium na zamówienie z szkła OW. I tu zaczynają się rozterki czy aby na pewno OW czy to nie jest przereklamowane itd. Myślę o szkle 10 mm. Zbiornik ma być otwarty. Czy może szukać szkła z Guardiana czy może zwykłe. Jak rozmawiałem ostatnio z znajomym szklarzem to powiedział mi że klejenie szkła OW nie jest tak kolorowe. Na samym początku jest wszystko ładnie pięknie ale z czasem przeźroczysty sylikon staje się mętny itd. Jakie są wasze doświadczenie. Poradźcie coś. Przy okazji tego pytania może podpowiecie gdzie można zamówić lampę Led w rozsądnych pieniądzach pod rośliny. Z góry dziękuje za podpowiedzi. Pozdrawiam
funio721
Posty: 192
Rejestracja: 16 sty 2016, 15:43
Imię: Jan
Lokalizacja: Toruń
Akwarium: Narożne 520l
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: funio721 »

A ja bym poszedł do sklepu i kupił zwykłe akwarium i nie pajacowałbym z OW bo nie będziesz widział różnicy chyba że w portfelu.
Ostatnio zmieniony 31 mar 2018, 12:09 przez funio721, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
misiekdz
Posty: 526
Rejestracja: 27 maja 2013, 14:27
Imię: Michał
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 160l
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: misiekdz »

Nie zgodzę się z kolegą funio721, widziałem oba szkła i to najbardziej widać przy roślinnych. Nie ma porównania. Jeżeli Cię stać i planujesz coś jak Holender to polecam. Jeżeli chodzi o silikon nie wypowiem się bo moje szkło ma dopiero 2 tygodnie. Zawsze miałem czarny. Teraz mam przeźroczysty.
farban
Posty: 152
Rejestracja: 18 lut 2014, 18:06
Imię: Paweł
Lokalizacja: Rymanów
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: farban »

To może i ja się wypowiem jako użytkownik OW. Generalnie różnicy praktycznie brak. Różnica jedynie jest to że strasznie się rysuje. Na dzień dzisiejszy wziął bym zwykle akwarium. Tyle że z przezroczystym sylikonem.
_____

Dziękuję i pozdrawiam!
Awatar użytkownika
misiekdz
Posty: 526
Rejestracja: 27 maja 2013, 14:27
Imię: Michał
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 160l
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: misiekdz »

farban, może kolega ma za słabe okulary hehehe. Oczywiście żart ;) . Tak poważnie teraz to dziwie się farban, że nie widzisz różnicy bo ja widziałem ewidentnie. Znajomi też co się przesiadali mówili wow
farban
Posty: 152
Rejestracja: 18 lut 2014, 18:06
Imię: Paweł
Lokalizacja: Rymanów
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: farban »

Tzn powiem tak. Różnica jest nie powiem że nie. Ale nie na tyle żeby przepłacać ;)
Pajdas
Posty: 86
Rejestracja: 23 paź 2009, 16:38
Imię: Łukasz
Lokalizacja: RZESZÓW
Płeć:

Post autor: Pajdas »

Z tego co już zdążyłem się dowiedzieć, to do szyby 8mm różnica jest znikoma lub praktycznie nie wyczuwalna. Ale już przy grubości 10mm jest to widoczne. Taka jest przynajmniej opinia w internetach po różnych forach. Ma ktoś może większy baniak OW z akwaresu?

[ Dodano: 2018-04-03, 12:36 ]
Miał ktoś może styczność z akwariami firmy Viv. Ponoć szkło podobne do OW czyli odżelazione i estetyka klejenia tez na wysokim poziomie.
bodek
Posty: 146
Rejestracja: 03 sty 2016, 19:55
Imię: Bogusław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 240l, ogólne
Płeć:
Wiek: 51

Post autor: bodek »

Mam od 5 dni uruchomione 2 małe akwaria z roślinami, oba do 20l z szyby 4mm. Jedno OW, drugie nie i powiem Ci, że juz przy tej grubości szyby różnica jest zauważalna na korzyść OW. Gdybym miał zmieniać teraz duże akwarium zdecydowanie brałbym co najmniej przednią szybę OW.
Awatar użytkownika
pawprz
Posty: 2006
Rejestracja: 24 mar 2015, 9:40
Imię: Paweł
Lokalizacja: Mielec/Wola Mielecka
Akwarium: 112L, 20L, 20L
Płeć:
Wiek: 45

Post autor: pawprz »

Ja mam dwie kostki jedna zwykła druga OW i moim zdaniem OW wymiata.
Pajdas
Posty: 86
Rejestracja: 23 paź 2009, 16:38
Imię: Łukasz
Lokalizacja: RZESZÓW
Płeć:

Post autor: Pajdas »

Tak przy temacie nowego zbiornika. Ktoś wie gdzie w Rzeszowie można zamówić w dobrych pieniądzach (czyt. Tanio) stelaż stalowy pod zbiornik.
Pajdas
Posty: 86
Rejestracja: 23 paź 2009, 16:38
Imię: Łukasz
Lokalizacja: RZESZÓW
Płeć:

Post autor: Pajdas »

Zestaw prawie gotowy do startu. Proszę o poradę bo sam nie jestem zdecydowany. Jakie tlo wybrać? Podłoże będzie czarne. Cała reszta biała. Co radzicie biała czy czarne?Miałem obydwa i obydwa były fajne. Chciałem zdjęcie wkleić ale nie mam teraz jak. Jak coś to zdjecien wkleję wieczorkiem. Baniak pod rośliny
Obrazek
Awatar użytkownika
Bastet
Posty: 374
Rejestracja: 31 sty 2018, 14:44
Imię: Agnieszka
Lokalizacja: Katowice
Akwarium: [128 l] [30 l]
Płeć:
Wiek: 36
Kontakt:

Post autor: Bastet »

Czarne doda głębi, tak mówią ;)
ToryBcia
Posty: 2465
Rejestracja: 12 paź 2009, 17:19
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 375 L
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: ToryBcia »

Jak pod rośliny bym brał czarne -lepiej odbija zielony i czerwony kolor roślin. Widziałem kilka roślinnych z białym i jak dla mnie rośliny wyglądają mniej zielone :)
Ale to moje zdanie :)
Zapraszam do mnie :) http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.php?t=15668
Pozdrawiam
Tomek
Pajdas
Posty: 86
Rejestracja: 23 paź 2009, 16:38
Imię: Łukasz
Lokalizacja: RZESZÓW
Płeć:

Post autor: Pajdas »

Czy ktoś może wie gdzie w Rzeszowie dostane okleinę biała wysoki połysk w rozmiarze powyżej 50cm. W marketach nie mają objezdzilem wszystkie.
ToryBcia
Posty: 2465
Rejestracja: 12 paź 2009, 17:19
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 375 L
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: ToryBcia »

Na tło taką folię ? Zobacz w tukanie na ulicy wspólnej. Zawsze tam kupuję lecz czy białą mają to nie wiem :)
Zapraszam do mnie :) http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.php?t=15668
Pozdrawiam
Tomek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt”