Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[500+350]Słony kącik

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
grzeniu
Posty: 1362
Rejestracja: 14 lis 2010, 22:16
Imię: grzegorz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 2500l w biegu
Płeć:

[500+350]Słony kącik

Post autor: grzeniu »

Witam.

Obrazek
Obrazek

Wreszcie zrealizowałem swój pomysł na Słony Kącik. Zeszło mi prawie półtora roku na kompletowanie sprzętu, skały i wszystkiego co potrzebne. Duża część z nich jest używana jak np. akwarium, zabudowa, lampy, odpieniacze. Duża też część jest z poprzedniego zbiornika jak i sam zbiornik.

Projekt nie jest jeszcze dopieszczony wizualnie i obsady są jeszcze nie kompletne. Niestety ceny zwierząt nie spadają, choć coraz łatwiej jednak coś wyskrobać w niedużych pieniądzach.

Brakowało mi czasu ale on jest w morszczyźnie jak wszyscy wiemy sprzymierzeńcem. Tak że, od czasu jak rok temu zacząłem remontować piwnice i zakupiłem dodatkowy zbiornik z zabudową zacząłem przygotowywać skałę i całą resztę. Plan był aby akwaria były w miarę ekonomiczne, żeby można było trzymać zróżnicowane zwierzęta. I jak zawsze chcę udowodnić że może być ładnie bez wydawania ogromnych pieniędzy na sprzęt.

Akwaria to
160x60x50h oraz 105x60x55h połączone filtracją. Oba akwaria mają kominy zewnętrzne które do siebie spasowały jak by były robione na zamówienie.
Hydraulika jest tak przygotowana że mogą pracować oddzielnie jako dwa osobne systemy oraz jak obecnie podłączone są pod jeden sump. Duże akwarium wystartowało pod koniec sierpnia 2016r. i do 25 grudnia były tam wszystkie korale sps, lps i miękasy. 20 grudnia zalane zostało świeżą solanką małe akwarium ale wcześniej piasek i skała już dojrzewały około dwa miesiące nie podłączone pod filtracje. Trochę odbiło się to na kondycji akwariów co widać na szybach i piasku, jednak po połączeniu dwóch systemów wszystko zaskoczyło i działa. Czyli jedno akwarium ma 4 tygodnie a drugie 4 miesiące

Większe akwarium jest oświetlane ściemnialną lampą 8x80W ATI. Za cyrkulacje odpowiadają dwie pompy Jebao RW15 + RW8 + Vortech 10. Skał żywa połączona ze sztuczną i piaskiem drobnym 25kg suchego i 9,5kg żywego. Skała poklejona pod spsy ale dojdą też inne korale. Które już były w tym akwarium. Obiegówka 12000l/h ale płynie znacznie mniej.

Mniejsze akwarium posiada wbudowany wavebox co jest mistrzostwem świata i dwie pompy cyrkulacyjne Tunze 4500 i 2500l/h. Za oświetlenie pracuje stara samoróbka 8x39W. Akwarium jest przygotowane tak abym mógł je dużo karmić i pokarm nie trafiał do odpieniacza. To znaczy obieg jest bardzo mały.

W sumpie siporax sporo litrów i dwa odpieniacze DIY na dobrych pompach Tunze.

Mam nadzieje że się wam będzie podobało.
Awatar użytkownika
duch amazonski
Posty: 1932
Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:44
Imię: Darek
Lokalizacja: LUBLIN
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: duch amazonski »

Nareszcie :mrgreen:
Niespecjalnie coś widać na tych fotach, ale już jest pięknie, :) pewnie jak dopieścisz to będzie "pozamiatane".
Prawdziwy mężczyzna płacze tylko wtedy, gdy szampon szczypie w oczka.
Awatar użytkownika
grzeniu
Posty: 1362
Rejestracja: 14 lis 2010, 22:16
Imię: grzegorz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 2500l w biegu
Płeć:

Post autor: grzeniu »

:) Będe pracował nad zdjęciami ale jeszcze trochę zejdzie zanim obsadzę i zarośnie. Najważniejsze że znowu cieszy. I będzie ciekawie i trudno.
Awatar użytkownika
k0k0z
Mecenas
Posty: 1007
Rejestracja: 18 lut 2010, 5:19
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 100l
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: k0k0z »

No i jest moc! Super to wygląda. Ja dalej kompletuje, może końcem roku ruszę więc zazdrość jest wielka :P
Obrazek
Szyszka
Posty: 517
Rejestracja: 06 wrz 2016, 17:09
Imię: Szyszka
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: Szyszka »

Super rafa :miłość: i oświetlenie nie jest jakieś takie jebitne niebieskie, super :tak:
Awatar użytkownika
grzeniu
Posty: 1362
Rejestracja: 14 lis 2010, 22:16
Imię: grzegorz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 2500l w biegu
Płeć:

Post autor: grzeniu »

Dzięki za dobre słowo. Łukaasz wiem jak to jest :) "teraz" myślę że ruszyć to nie problem, ciężej jest pchać ten wózek dalej a jak sobie wybierzesz drogę pod górkę to sam wiesz :)

Szyszka jest niebiesko choć różnice w jednym i drugim akwarium są. Bo w większym jest 2białe jedna zimna i jedna ciepła, oraz 5 niebieskich i jedna aktyniczna. A w mniejszym jest jedna różowa, jedna zimna biała, jedna ciepła biała i 5 niebieskich.
Awatar użytkownika
grzeniu
Posty: 1362
Rejestracja: 14 lis 2010, 22:16
Imię: grzegorz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 2500l w biegu
Płeć:

Post autor: grzeniu »

Zamiast w ogródku to przed Akwarium. Zdjęć nie mam ale filmik jest.

https://youtu.be/UraqTXp__Mw
Ostatnio zmieniony 07 maja 2017, 20:09 przez grzeniu, łącznie zmieniany 1 raz.
winetu
Posty: 64
Rejestracja: 13 cze 2016, 19:02
Imię: po co?
Lokalizacja: nieważne
Płeć:

Post autor: winetu »

Nie ma filmu :(
Awatar użytkownika
grzeniu
Posty: 1362
Rejestracja: 14 lis 2010, 22:16
Imię: grzegorz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 2500l w biegu
Płeć:

Post autor: grzeniu »

Jest. Mi działa.
Belushi
Posty: 34
Rejestracja: 22 wrz 2013, 21:43
Imię: Belushi
Lokalizacja: Rzeszow
Akwarium: jest
Płeć:

Post autor: Belushi »

Heja

Tobie dziala bo to Twoj film, sprawdz jeszcze raz linka, bo sam ciekaw jestem :)

B
Awatar użytkownika
XerX
Administracja
Posty: 2292
Rejestracja: 14 sie 2013, 15:46
Imię: Piotr
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250l + 42l
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: XerX »

grzeniu, nie działa :(
charta non erubescit
Awatar użytkownika
K2
Administracja
Posty: 3437
Rejestracja: 28 cze 2011, 7:53
Imię: Rafał
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 240Skalarium/40
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: K2 »

grzeniu, musisz go udostępnić chyba.
Awatar użytkownika
grzeniu
Posty: 1362
Rejestracja: 14 lis 2010, 22:16
Imię: grzegorz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 2500l w biegu
Płeć:

Post autor: grzeniu »

https://youtu.be/UraqTXp__Mw
A teraz?
Działa bo jest już 63 wyświetlenia. Woęc chyba jest.
Awatar użytkownika
XerX
Administracja
Posty: 2292
Rejestracja: 14 sie 2013, 15:46
Imię: Piotr
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250l + 42l
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: XerX »

grzeniu, teraz tak ;) Śliczne :super:
charta non erubescit
debrzyna
Posty: 2931
Rejestracja: 11 mar 2011, 18:18
Imię: Janusz
Lokalizacja: Puszcza Sandomierska
Akwarium: 350, 250
Płeć:
Wiek: 73
Kontakt:

Post autor: debrzyna »

Jest
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Morskie”