Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Autka z zagranicy [ Podkarpacie ]

Tu możesz pisać na każdy temat, ale zgodnie z regulaminem :)

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
Darek
Posty: 3831
Rejestracja: 29 mar 2010, 5:42
Imię: Darek
Lokalizacja: Okolice-Rzeszów
Akwarium: 200 Już zalane ,50
Płeć:

Autka z zagranicy [ Podkarpacie ]

Post autor: Darek »

Witam

Czy ktoś z Was może polecić kogoś kto sprowadza - sprzedaje samochody z Niemiec lub Włoszech?
Chodzi mi o sprawdzonego handlarza i godnego polecenia z Podkarpacia ;)
Pozdrawiam Darek :)
Awatar użytkownika
b@ndziork@
Posty: 4197
Rejestracja: 17 lip 2010, 13:25
Imię: Marta
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 160l roślinne
Płeć:
Wiek: 47

Post autor: b@ndziork@ »

Przyłączam się i podpinam pod temat bo sama jestem na etapie poszukiwania większego dobrego samochodu więc wszelkie info mile widziane :)
Pozdrawiam
Marta
Łukasz
Mecenas
Posty: 231
Rejestracja: 26 wrz 2011, 18:26
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Sokołów Małopolski
Akwarium: 300l
Płeć:
Wiek: 44

Post autor: Łukasz »

Jak jakieś jeszcze w miare świeże 3-4 letnie to polecam polizyngowe z masterlise1 z Kraczkowej 1440 i nie trzeba szukać zagranicą. Mają auta z polskich salonów i serwisowane w ASO brałem u nich i jestem bardzo zadowolony. Niektóre mają duże przebiegi ale uda się wyrwać z małym. Ja wyrwałem kia ceed II
42000km w dniu w którym je wystawili i byłem pierwszym pytającym i od razu rezerwującym. Mozna sie u nich targowac ja urwałem 2000zł.
Łukasz
Awatar użytkownika
Darek
Posty: 3831
Rejestracja: 29 mar 2010, 5:42
Imię: Darek
Lokalizacja: Okolice-Rzeszów
Akwarium: 200 Już zalane ,50
Płeć:

Post autor: Darek »

Łukasz, Dzięki za info lecz nie chcę słyszeć o samochodach z Polski, nawet zwykłe siedzenia są w dużo gorszej jakości niż z aut zagranicznych nie mówiąc o reszcie :P
Pozdrawiam Darek :)
Awatar użytkownika
Inc0
Posty: 1665
Rejestracja: 19 sty 2013, 17:47
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Wiatr wieje
Płeć:

Post autor: Inc0 »

Darku bierz tez pod uwage że samochody nie bite na zachodzie kosztują więcej niż w Polsce identyczne sztuki sprowadzone z zachodu . Czemu tak? a no bo te które sa u nas to egzemplarze po " przygodach " i u nas odpicowane za nówka sztuka nie bity ludzie o tym wiedza i wola szukac aut z pominieciem polskich pośredników. ale i na to sprytni handlarze znaleźli sposób sprowadzaja uszkodzone samochody do polski tu je naprawiają i wracaja po odpicowaniu na zachód gdzie Polak kupuje je jako tzw od dziadka co "tylko w niedziele do kościoła jezdził" samochody salonowe kupione w polskim salonie od pierwszego włąsciciela to najpewniejsze auta ..kwestia jakosci tapicerki/wyposażenia oczywiście istnieje ale tylko ze wzgledu na podejscie kupujacego w salonie ( dopłaci za welur/skure i inne bajery czy nie) a ze jestesmy na dorobku to mało kto wyjeżdza z salonu astra full opcja co innego na zachodzie tam ludziska sobie dogadzają :)
Awatar użytkownika
Darek
Posty: 3831
Rejestracja: 29 mar 2010, 5:42
Imię: Darek
Lokalizacja: Okolice-Rzeszów
Akwarium: 200 Już zalane ,50
Płeć:

Post autor: Darek »

Inc0, Po części tylko się z Tobą zgodzę.
Jest od tego Vin który sam rozkodujesz i wiesz że był wyprodukowany w np w Bochum a nie w Gliwicach.
Np. Skoda produkowana w Czechach jest składana na innych podzespołach jeśli będzie trafiała na rynek Niemiecki niż na inne kraje Europy.

Obecnie miałem przyjemność jeździć już 4 autkiem z zagranicy i nie mam powodów do narzekań.

Inc0 pisze:samochody salonowe kupione w polskim salonie od pierwszego włąsciciela to najpewniejsze auta ..
Ja mam z kolei inne zdanie na ten temat.

Dzisiaj miałem przyjemność widzieć autko sprowadzone które miało zarysowany tylny zderzak, stało na warsztacie, malowanie plastiku i na drogę - czy było bite?
Dlatego poszukuję sprawdzonego magika który nie oszukuje.
Mam takiego lecz on sprowadza furki pow. 30 000 zł a takie sumy wydawać na "tylko" autko mnie nie interesuje ;)
Pozdrawiam Darek :)
Awatar użytkownika
Inc0
Posty: 1665
Rejestracja: 19 sty 2013, 17:47
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Wiatr wieje
Płeć:

Post autor: Inc0 »

jak wspomniałem 2 auta ten sam model ten sam rocznik zbliżone wyposażenie to sprzedawane na zachodzie jest droższe niż jego blizniak sprowadzony z zachodu w Polsce z nikad sie taka sytuacja nie bierze dlatego uważam że auta salonowe w Polsce od pierwszego właściciela prywatnego nie firmy sa najpewniejsze bo ten człowiek czesto wywalił na salonowe auto oszczędności życia wiec i chuchał i dmuchał pod kocykiem trzymał ..ofc są wyjatki od reguły. a jak ma być tanio to sprowadzone bierz są zazwyczaj w top wyposażeniu i sa tanie ale z historia mniejsza lub wiekszą o której sie dowiesz wczesniej czy pózniej
Awatar użytkownika
mazmaciek
Mecenas
Posty: 977
Rejestracja: 20 mar 2018, 1:00
Imię: Maciek
Lokalizacja: okolice Leżajska
Akwarium: 180+75+3
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: mazmaciek »

Ja kupowałem tutaj https://prestigeautoo.otomoto.pl
U gościa na placu jest o wiele więcej niż na otomoto, nie sprowadza rozbitków
Kilka znajomych osób u niego kupowało i nie słyszałem aby ktoś narzekał.
Gość może sprowadzić coś tańszego pod zamówienie, są to auta Zostawiane w salonach w rozliczeniu.
Co tydzień przyjeżdża 10-20 aut wiec jest w czym wybierać
Awatar użytkownika
Darek
Posty: 3831
Rejestracja: 29 mar 2010, 5:42
Imię: Darek
Lokalizacja: Okolice-Rzeszów
Akwarium: 200 Już zalane ,50
Płeć:

Post autor: Darek »

Inc0, Rozumiem Twoją strategię doskonale i również dziękuję za doradzanie bo każde wypowiedzi są ważne, powinno się rozmawiać aby móc się czegoś dowiedzieć lecz autka z Polski mnie kompletnie nie interesują.
Vin powie Ci wszystko, również w salonie możesz rozkodować i potwierdzić przebieg jak również dowiedzieć się co było naprawiane i porównać z kksiążką serwisową którą otrzymujesz jak jest. Ponadto ważna sprawa jest oględzin i znajomość mechaniki samochodowej.

mazmaciek, Dzięki, o takie info mi chodziło ;)
Pozdrawiam Darek :)
Łukasz
Mecenas
Posty: 231
Rejestracja: 26 wrz 2011, 18:26
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Sokołów Małopolski
Akwarium: 300l
Płeć:
Wiek: 44

Post autor: Łukasz »

Ja się nie zgodzę z tym ze fabryka ma dwie linie produkcyjną jedna dla polski druga dla niemiec. Kolega kupił taką samą kia sprowadzaną z niemiec z przebieiem 80.000km i zapłacił drozej niz ja a w srodku samochodu jakosć tapicerki i wszystkiego innego takie same jak w moim tu i tu wersja konfort. Tylko róznica moze wynikać jak wezmiesz model podstawowy najtańszy, konfort juz lepsza tapicerka i dodatki czy sport itp. W polsce duzo sprzedaje się tych podstawowych wersji i z tego wynika róznica np. w jakosci tapicerki itp.
Łukasz
Awatar użytkownika
Darek
Posty: 3831
Rejestracja: 29 mar 2010, 5:42
Imię: Darek
Lokalizacja: Okolice-Rzeszów
Akwarium: 200 Już zalane ,50
Płeć:

Post autor: Darek »

Łukasz, Widzisz , ludzie w różnych miejscach pracują i wiedza o różnych rzeczach ;)

[ Dodano: 2018-04-28, 21:47 ]
Dodatkowo warto poczytać na forach odnośnie Hondy jaka jest różnica miedzy produkcja jej w Japonii a na wyspach czy też Nissana. Miałem przyjemność jeździć Suzuki Japońska i nie chciał bym mieć do czynienia z wersja europejska.
Pozdrawiam Darek :)
Awatar użytkownika
dawo
Administracja
Posty: 2265
Rejestracja: 20 lis 2014, 21:06
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Zaczernie
Akwarium: 240L, 81L, 68L, 63L
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: dawo »

Darek, nie wiem.czy wiesz ale wg mnie Honda produkuje teraz auta w Meksyku, np Toyota składa swoje auta w Turcji, czy to oznacza, że nie mamy nimi jeździć bo są niedobre?
Jeśli chodzi o markę Suzuki to moje auto zostało wyprodukowane w fabryce na Węgrzech, jeżdżę tym samochodem 8 lat i nie zamieniłbym go za zadną inną markę samochodu tej wielkości. A to, że zostało wyprodukowane na Węgrzech szczerze dla mnie nie ma to jakiegoś wiekszego znaczenia. Pojeżdżę nim pewnie jeszcze z dwa lata i będzie kolejne nie dlatego, że mi się znudziło ale jest po prostu już za małe dla 4 osobowej rodziny. A wpisy na forum o tematyce motoryzacji czytałbym z przymrużeniem oka, co nie znaczy, że tam nie ma ciekawych wpisów.
Awatar użytkownika
Darek
Posty: 3831
Rejestracja: 29 mar 2010, 5:42
Imię: Darek
Lokalizacja: Okolice-Rzeszów
Akwarium: 200 Już zalane ,50
Płeć:

Post autor: Darek »

dawo, jak widać nie do końca co niektórzy rozumieją jak to wyglada. Możesz jezdzic Jonczykiem z Węgier ale juz to nie będzie to co produkcja z Japonii . Rowniez wazna sprawa jest gdzie ten samochod ma trafic czy na rynek np. Poski gdzie kraj jest biednieszy czy tez np do niemiec gdzie byle czego niemcy nie chca bo ich stac na lepsza jakosc.Japończyk ma to do siebie ze vin dokładne mówi o samochodzie. Tak samo jest z Oplem czy tez fordem. Juz mniej wiadomości vin zdradza Peugeota i reno . A poza tym co tu dużo gadać każdy ma swoja filozofię na życie i tak niech zostanie. Ja jak w temacie szukam kontaktu na kogoś zaufanego który sprowadza autka z zagranicy które moim zdaniem są o niebo lepsze od naszych krajowych. A pozostała dyskusja w tym temacie jest zbedna.
Pozdrawiam Darek :)
Awatar użytkownika
Inc0
Posty: 1665
Rejestracja: 19 sty 2013, 17:47
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Wiatr wieje
Płeć:

Post autor: Inc0 »

nie ma się co na siłe uszczęśliwiać na wzajem , każdy ma swoja własna filozofie i się jej trzyma .. pytanie nieobowiązkowe w jaki model celujesz
Awatar użytkownika
Darek
Posty: 3831
Rejestracja: 29 mar 2010, 5:42
Imię: Darek
Lokalizacja: Okolice-Rzeszów
Akwarium: 200 Już zalane ,50
Płeć:

Post autor: Darek »

Inc0, Dobrze prawisz.
Moje typy to Audi A3, Mazda 5, Seat Altea XL lub Toledo podobny do Altea. Wszystko w benzynie i nie interesuje mnie diesel
Pozdrawiam Darek :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmowy z sensem i bez ”