Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Uczę się nawozić :)

Makro, supermakro, mikro - jak sobie z tym radzić i zapewnić piękne rośliny w akwarium?

Moderator: Administracja

Wojtekxxx9
Posty: 78
Rejestracja: 08 cze 2018, 13:20
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Wiek: 44

Post autor: Wojtekxxx9 »

To już ja ze swoimi wywodami się wtrace.
Po pierwsze bazalt dla kirysków jest be.
Po drugie przewagą diodek czerwonych to trochę strzał w kolano. 50% było by ok, a odwrócone proporcje już super.
Czerwony stymuluje rośliny do wzrostu w górę, a ładniej wyglądają jak wolniej rosną w górę a bardziej się krzewią.
Po trzecie te stosunki nie muszą być tak idealne. Mniej więcej jak będzie też będzie to hulać. Jeśli utrzymasz azot na 5 możesz mieć pięknie wybarwione rośliny, tak zwany szok lub głód azotowy.
Resztę możesz pod to ustawić.
Mg się nie przejmuj, ona działa zaporowo na K żeby stożków nie spaliło jak K będzie wysokie. Co do stosunku Ca:Mg to napiszę tak. Jest taki mi realizator, Preis, ma odwrócony stosunek na korzyść MG. Na tym mineralizatorze prowadza akwa właściciele sklepu Rośliny Akwariowe.
Tonina Belem wymaga kh 0-1
Awatar użytkownika
pawprz
Posty: 2006
Rejestracja: 24 mar 2015, 9:40
Imię: Paweł
Lokalizacja: Mielec/Wola Mielecka
Akwarium: 112L, 20L, 20L
Płeć:
Wiek: 45

Post autor: pawprz »

Toninka i na KH-4-5 ma sie dobrze, próbowałem ostatnio w krewetkariach gdzie kh 0-1 i sie rozpuściłą w dwa dni
Wojtekxxx9
Posty: 78
Rejestracja: 08 cze 2018, 13:20
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Wiek: 44

Post autor: Wojtekxxx9 »

Gdzieś widziałem porównanie Belem z kh4 i kh-0. Olbrzymia różnica
Awatar użytkownika
pawprz
Posty: 2006
Rejestracja: 24 mar 2015, 9:40
Imię: Paweł
Lokalizacja: Mielec/Wola Mielecka
Akwarium: 112L, 20L, 20L
Płeć:
Wiek: 45

Post autor: pawprz »

Ja sprawdziłem na żywo :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawożenie roślin”