Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Nowe filtry kubełkowe od Aquaela

Jak to działa? Po co? Jak dobrać? Jaki producent?

Moderator: Administracja

Łukasz
Mecenas
Posty: 231
Rejestracja: 26 wrz 2011, 18:26
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Sokołów Małopolski
Akwarium: 300l
Płeć:
Wiek: 44

Nowe filtry kubełkowe od Aquaela

Post autor: Łukasz »

Dzisiaj przeglądając allegro trafiłem na nowe filtry kubełkowe od Aquaela. Są to Aquael Ultramax 1000 10W cena ok 430zł, 1500 15W cena 460zł Ultramax 2000 24W cena 500zł. Oznaczenie cyfrowe jest też wykazem wydajności pompy. Bardzo mały mają pobór energii.Ceny mają przystępne zwłaszcza ten największy. Mi się one widzą a jak wam? Kolega myśli zmienić filtr na nowy to może go namówię do zakupu tego 1500 i zobaczymy co jest wart.
Łukasz
Awatar użytkownika
Bastet
Posty: 374
Rejestracja: 31 sty 2018, 14:44
Imię: Agnieszka
Lokalizacja: Katowice
Akwarium: [128 l] [30 l]
Płeć:
Wiek: 36
Kontakt:

Post autor: Bastet »

Z tego się zorientowałam to te kubełki zapowiadają się na lepsze niż np. Multikani. Tylko znacznie droższe...
Wojtekxxx9
Posty: 78
Rejestracja: 08 cze 2018, 13:20
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Wiek: 44

Post autor: Wojtekxxx9 »

Widziałem te filtry na WDA. Super wyglądały. Pewnie będzie jeszcze opcja z wifi i informacja na maila że trzeba czyścić i z pompa zwiększająca noc w miarę zapychania.
Na chwilę obecną wstrzymać się trzeba. Aquael jak leci wszystkie zawory wymienia bo ciekną jak głupie przy zmniejszeniu przepływu
KarolP
Posty: 57
Rejestracja: 17 maja 2017, 20:09
Imię: Karol
Lokalizacja: Nowy Sącz
Akwarium: 640, 580, 240 i 64:)
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: KarolP »

Właśnie z tego co czytam i ogladam oststnio na temat tych filtrów to można powiedzieć że niezbyt udaną premierę zaliczyly.
Czekam jak sytuacja będzie wyglądać dalej bo sam przymierzam się do tego 2000l/h....
Wojtekxxx9
Posty: 78
Rejestracja: 08 cze 2018, 13:20
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Wiek: 44

Post autor: Wojtekxxx9 »

Ja bym go nie przekreślał. Poprostu trzeba poczekać a może być dobry produkt. Zwłaszcza z podejściem Aquaela, że od razu wymienia. Jakoś nie słyszałem żeby JBL w serii e xx01 wymieniał kosze za darmo bo lewe przepływy były. Oase też nie paliło się do poprawy pękających grzałek w filtrach. I tu mówimy o innej półce cenowej.
Łukasz
Mecenas
Posty: 231
Rejestracja: 26 wrz 2011, 18:26
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Sokołów Małopolski
Akwarium: 300l
Płeć:
Wiek: 44

Post autor: Łukasz »

Na filtry Tetry z serii ex tez jest pełno opinii ze ciekną a u mnie hula ex1200 kilka lat i bez problemowo oprócz zaworu i rurki wlotu które sam ułamałem. Ale to nie wina producenta tylko moja. Niektórzy by powiedzieli ze za delikatne a ja wiem ze za duzo siły uzylem :P . Miałem tez pierwszą generacje JBL e 700 i miałem z nim problemy z wirnikiem który działał głośno i z przepuszczaniem syfu. Po serwisie dostałem nowy wirnik i uszczelkę na górny kosz. Ale miałem go dosyć i zaraz sprzedałem.

[ Dodano: 2018-10-10, 21:02 ]
A moze ktoś widział te filtry w Rzeszowie chętnie bym je obejrzał.
Łukasz
Awatar użytkownika
kasztan
Administracja
Posty: 1596
Rejestracja: 28 gru 2012, 14:36
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 480 l
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: kasztan »

I jak tam, ma ktoś jakieś nowe spostrzeżenia dotyczące tych filtrów?? Bo też zaczynam o nim myśleć....
Minoris
Posty: 94
Rejestracja: 20 lip 2018, 21:27
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Kolbuszowa\ Głogów Mlp
Akwarium: 240l
Płeć:

Post autor: Minoris »

Witam, chciałem odświeżyć ten temat i zapytać się czy macie jakieś informacje na temat ciągle zapowietrzajacego się filtra ultramax ?
Łukasz
Mecenas
Posty: 231
Rejestracja: 26 wrz 2011, 18:26
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Sokołów Małopolski
Akwarium: 300l
Płeć:
Wiek: 44

Post autor: Łukasz »

Oj chyba jak nie przetestujesz go sam to się nie dowiesz. Jakieś filmiki są na yutube. Ja miałem go zamiar kupić ale moja poczciwa tetra 1200 nadal ponad pięć lat śmiga aż miło. W razie czego to z serwisem nie będziesz miał problemu. Raz jak padła mi pokrywa Aquaela to mi wymienili jeszcze tego samego dnia, ale byłem u nich w firmie w Warszawie (mieszkałem w tedy w Wawie). Innym razem padła mi grzałka to też mi wymienili na nową ale to już potrwało kilka dni bo załatwiałem to przez sklep. W Rzeszowie teraz je widziałem w Zoo Iguana na Okulickiego. Teraz to jak ze wszystkimi sprzętami zależy jak trafisz i jak będziesz dbał. Ja tam za każdym razem jak otwieram filtr to obowiązkowo gruntowne czyszczenie plus smarowanie wszystkich oringów a po ok 3-4 latach wymiana oringów na nowe i wtedy nie ma problemów z wyciekami.
Łukasz
tomekrzeszow
Posty: 47
Rejestracja: 16 gru 2019, 13:42
Imię: Tomek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: tomekrzeszow »

U mnie śmiga od tygodnia. Wygląda jak milion dolców, jesli można tak powiedzieć o filtrze. Jego masa i gabaryty robią wrażenie. U mnie akurat ultramax 1500. Sam odpowietrzył się bardzo szybko, wypchał powietrze, jeszcze kilka razy nim potrzasnałem i wyleciało trochę powietrza. Działa wręcz bezszelestnie. Nie mam doświadczenia w kubełkach ale naprawdę wygląda na kawał dobrej maszyny. Uruchomilem bez problemu. Nic nie cieknie, oby dojrzał jak najszybciej.
Minoris
Posty: 94
Rejestracja: 20 lip 2018, 21:27
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Kolbuszowa\ Głogów Mlp
Akwarium: 240l
Płeć:

Post autor: Minoris »

Jakie masz w nim media filtracyjne ?

Chciałem odświeżyć ten temat ponieważ miałem a w sumie nadal go mam ale wersję 2000 i s*****n ciągle mi się zapowietrzal, kilka dni temu po kolejnej reklamacji dostałem całkiem nowy egzemplarz i jak na razie jest ok poza tym że jednak jest głośny.

Jak miałem sam ten kubeł to też miałem lekko mętna wodę ale odkąd dołożyłem drugi ale wewnętrzny filtr z wloknina filtracyjna klarowność wody się poprawia :-)
tomekrzeszow
Posty: 47
Rejestracja: 16 gru 2019, 13:42
Imię: Tomek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: tomekrzeszow »

Mam oryginalne media. Narazie moja woda pozostawia wiele do życzenia. Ale nie mam zbyt dużego doświadczenia i nie wiem na co zmienić. Kolejność od dołu mam gąbkę, później taka jakby wata, ceramika i niebieska gąbka. Dziś zrobiłem pełen przelot i zobaczę co będzie rano. Tzn pełen przelot mam na myśli wlot wody do filtra. Po prostu otwarta rurka. Co do zapowietrzania to nie bardzo rozumiem skąd może łapać powietrze. Dla mnie zapowietrzenie jest równoznaczne z nieszczelnością i musiałoby cieknać. Ale najważniejsze że masz wymieniony.
Minoris
Posty: 94
Rejestracja: 20 lip 2018, 21:27
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Kolbuszowa\ Głogów Mlp
Akwarium: 240l
Płeć:

Post autor: Minoris »

Zostaw gąbki i ceramiki a wywal ta pseudo wate i daj np na jej miejsce np ceramikę albo keramzyt.
tomekrzeszow
Posty: 47
Rejestracja: 16 gru 2019, 13:42
Imię: Tomek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: tomekrzeszow »

Co z tą wata jest nietakt? Ładnie się rozdzieliła w filtrze. Nie chcę bardzo teraz grzebać bo dojrzewa wszytsko. Mam zeolit jeszcze. Myślisz że to.bedzie dobre na miejsce waty ? Co daje ten zeolit? On jest jak ceramika ?
Awatar użytkownika
mazmaciek
Mecenas
Posty: 977
Rejestracja: 20 mar 2018, 1:00
Imię: Maciek
Lokalizacja: okolice Leżajska
Akwarium: 180+75+3
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: mazmaciek »

zeolit usuwa azotany. W roślinniakach się go nie używa
Ta wata zatrzymuje bardzo mało zanieczyszczeń, ja zastąpiłem ją drobniutką gąbką
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt”