Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Hejo!

przywitanie

Informacje dla "zaglądaczy", dla nowych użytkowników, dla sponsorów, sklepów i innych firm. Regulamin, charakterystyka forum, historia, FAQ, ....

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Kuroneko
Posty: 46
Rejestracja: 07 gru 2018, 15:10
Imię: Kuroneko
Lokalizacja: Polska
Akwarium: 126l, 25l
Płeć:

Hejo!

Post autor: Kuroneko »

Witam wszystkich na forum :lol: !

Troszeczkę siedzę w akwarystyce (jakieś 4/5 lat intensywnej akwarystyki + kilka lat za dzieciaka). Parę rzeczy wiem, wielu jeszcze muszę się nauczyć.

Obecnie posiadam dwa czynne akwaria:

126l - ogólniak
aranż - połowa zakrzaczona, połowa plaża z korzeniami, ketapangiem, łupinami kokosa, itd.
rośliny - parę rodzajów Hygrophilii, żabienic, kryptokoryn, pistia, rzęsa i co tam jeszcze wpadło,
obsada - gurami perłowe 1+2 dorosłe, kakadu 1+2 młode dorosłe, 1 labeo tęczowe niedorośnięte, 4 piskorki, świderki
parametry - temperatura około 25-6 zimą, ph około 7, gh i kh zbijałam i obecnie gh 9/10 kh 2/3. woda barwiona torfem, szyszkami, ketapangiem i światłem do bursztynu.
filtr - Aquael midikani 800

25l bojownikarium
aranż - korzeń przez pół zbiornika, kokos, żwir mieszany
rośliny - głównie duże pistie, na dole jakieś niedobitki kryptokoryny, anubiasa, mikrozorium
obsada - 1 samiec bojka + horda ślimaków
parametry - ph około 7.8, gh 15, kh 7 - nie ruszam tutaj absolutnie nic, nawet podmianki są raz na miesiąc (specjalnie, tak lepiej się prowadzi zbiornik), temperatura około 27/28 zimą
filtr - Aquael Pat mini

Ogólnie rzecz biorąc to najdłużej zajmuję się bojownikami i wydaje mi sie, że jestem dość dobra z ich behawiorystki, tresury, itd. Nie przepadam za akwariami sterylnymi ani zbyt mocno technicznymi - w wodzie trzeba się samemu odmoczyć i mieć kontakt z rybami.

Pozdrawiam i proszę o wyrozumiałość.
Awatar użytkownika
dawo
Administracja
Posty: 2265
Rejestracja: 20 lis 2014, 21:06
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Zaczernie
Akwarium: 240L, 81L, 68L, 63L
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: dawo »

Kuroneko, witamy Ciebie na forum, i to się nazywa przywitanie :tak: :super: ;), jak będziesz miał ochotę wrzuć swoje akwaria z opisami do tematu "Galeria" czyli tutaj: http://podforak.rzeszow.pl/index.php?c=47 - czekam na to z niecierpliwością. Miłego spędzania czasu na forum.
Kuroneko
Posty: 46
Rejestracja: 07 gru 2018, 15:10
Imię: Kuroneko
Lokalizacja: Polska
Akwarium: 126l, 25l
Płeć:

Post autor: Kuroneko »

A wiesz co, pomyślę. Jakiś cudów na kiju to nie ma, ale wstydzić się też nie mam czego, jak się rośliny ogarną wreszcie.
Awatar użytkownika
dawo
Administracja
Posty: 2265
Rejestracja: 20 lis 2014, 21:06
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Zaczernie
Akwarium: 240L, 81L, 68L, 63L
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: dawo »

Kuroneko, :tak:
Awatar użytkownika
pawprz
Posty: 2006
Rejestracja: 24 mar 2015, 9:40
Imię: Paweł
Lokalizacja: Mielec/Wola Mielecka
Akwarium: 112L, 20L, 20L
Płeć:
Wiek: 45

Post autor: pawprz »

A czemu masz się wstydzić?? Nie takie tu zbiorniki były jak choćby mój pierwszy. ważne że z nami jesteś!
Kuroneko
Posty: 46
Rejestracja: 07 gru 2018, 15:10
Imię: Kuroneko
Lokalizacja: Polska
Akwarium: 126l, 25l
Płeć:

Post autor: Kuroneko »

Po lecie to u mnie zawsze syf totalny, glony i połowa roślin padniętych. Taki urok miejscówki :D. Ale popatrzę, co się da zrobić.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jesteś tu pierwszy raz? Koniecznie zajrzyj.”