Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Filtracja w 180l

Jak to działa? Po co? Jak dobrać? Jaki producent?

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
akwa_plesniar15
Posty: 5
Rejestracja: 12 sie 2017, 16:43
Imię: Marcin
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Filtracja w 180l

Post autor: akwa_plesniar15 »

witam,
aktualnie posiadam 112l, a w nim Eheim 2213++. Generalnie jestem z niego zadowolony, z biologią nie mam żadnych problemów.

W niedługim czasie przeprowadzam się do nowego domu i tam chcę postawić 180l (100x40x45 - typowy roślnniak, umiarkowana ilość ryb, jakie? w tej chwili mam zbrojniki, pielegniczki ramireza, molinezje, mieczyki i krewetki. A co będzie? dobre pytanie :) ). Wiem, że sam Eheim 2213 nie da rady w takim akwarium (w 112l w toni jakieś syfki mi się unoszą), ale chcę go zostawić jako biologa i dołożyć do niego jakiegoś typowego mechanika.

Z racji tego, że będę chciał zminimalizować sprzęt w wewnątrz akwarium, filtry wewnętrzne odpadają.

Wydaje mi się, że dość dobrze funkcję mechanika będzie spełniała kaskada. Tutaj zwrócił moją uwagę Aquael FZN 3 (zależy mi aby filtr był w 100% szczelny - Aquael spełnia ten warunek ponieważ jest zrobiony z jednego "kawałka")

Posiadam też drugiego Eheim'a 2213 ale wydaje mi się patrząc na przepływ, że średnio będzie się nadawał do roli filtra mechanicznego.

Proszę o wasze opinie oraz pomysły.
Łukasz
Mecenas
Posty: 231
Rejestracja: 26 wrz 2011, 18:26
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Sokołów Małopolski
Akwarium: 300l
Płeć:
Wiek: 44

Post autor: Łukasz »

A może jeden mocniejszy kubeł. Na amazonie.de teraz jest w promocji Tetra 1200 plus za 98 euro z wysyłką i Fluvale też są tam obecnie w promocji 306 za 79 euro. W Polsce za te pieniądze kupisz tylko używane te filtry . Chwalone też są kubełki Ikola tu bym ci polecał 600maxx cena ok 315zł.
Łukasz
Awatar użytkownika
kasztan
Administracja
Posty: 1596
Rejestracja: 28 gru 2012, 14:36
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 480 l
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: kasztan »

Łukasz, Z Amazon wysyłają do Polski??
Łukasz
Mecenas
Posty: 231
Rejestracja: 26 wrz 2011, 18:26
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Sokołów Małopolski
Akwarium: 300l
Płeć:
Wiek: 44

Post autor: Łukasz »

Tak amazon.de przesyłka tetry gratis :D . Kolega ostatnio kupił amplituner denona w dobrych pieniądzch. Ostatnio był tam w promocji wzmacniacz NAD C 375BEE w złotówkach wychodziło ok 1250zł u nas taki kosztuje 2600-2700zł niestety się spózniłem i się rozprzedał. Z gwarancja u nich też nie ma problemu. Z tego co wiem to przeważnie jak się coś popsuje to wysyłają nowy produkt. Najlepiej założyć konto w euro, euro kupić w kantorze internetowym i przelew robić w euro.Tak się najlepiej opłaca.Tutaj masz linka do aukcji i jest wyraznie napisane dostawa darmowa https://www.amazon.de/Tetra-leistungsta ... 1200&psc=1
Łukasz
akwa_plesniar15
Posty: 5
Rejestracja: 12 sie 2017, 16:43
Imię: Marcin
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: akwa_plesniar15 »

Jakaś tam myśl kiełkuje u mnie w głowie odnośnie kupna większego kubełka. Tym którzy są na etapie zakupu kubełka - bierzcie większy - kwestia czasu kiedy zechcecie zmienić akwarium na większe :)

Trochę internetu przerzuciłem i dochodzę do wniosku że kaskada jednak może nie być idealnym rozwiązaniem (wydaje mi się że będzie powodowała zbyt mała cyrkulację wody).

Natrafiłem na filtr wewnętrzny Aquael Circulator 1000 (jest nie duży to jest zaleta bo będzie można go w miare ukryć).

Co sądzicie o takim połączeniu Eheim 2213 jako typowy biolog zasypany keramzytem + gąbka i do tego wewnętrzny Aquael Circulator 1000 z gąbką dla filtracji mechanicznej - efekt czystości wody będzie zadowalający?
Łukasz
Mecenas
Posty: 231
Rejestracja: 26 wrz 2011, 18:26
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Sokołów Małopolski
Akwarium: 300l
Płeć:
Wiek: 44

Post autor: Łukasz »

Ten filtr akurat mam i ci powiem ceramikę zostaw daj na wierzch niej jeszcze tylko watę(gąbka, ceramika, wata) i będziesz miał wodę kryształ. U mnie wspomaga tetrę 1200 w 300l. Prawdopodobnie będziesz musiał go tylko zdławić bo będziesz miał zbyt mocny strumień wody.
Łukasz
akwa_plesniar15
Posty: 5
Rejestracja: 12 sie 2017, 16:43
Imię: Marcin
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: akwa_plesniar15 »

ostatecznie wybór padł na kubełek EHEIM 2217++ jako biolog a do tego jako mechanik Aquael 1000 ale zamiast oryginalnej gąbki (za drobna i większość małych sufków lata po akwarium) dałem prefiltr EHEIM wypełniony włókniną - taki sam prefiltr dałem również na wlot biologa, nie zauważyłem spadku przepływu bo i tak muszę skręcać na zaworach a podejrzewam że częstotliwość otwierania kubełka znacząco się wydłuży.

Efekt bardziej niż zadowalający.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt”