Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Czy mogę trzymać kakadu razem z ramirezami w jednym akwarium

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Tbg
Posty: 47
Rejestracja: 08 maja 2010, 13:41
Imię: Siarczek
Lokalizacja: Tbg
Płeć:
Wiek: 36

Czy mogę trzymać kakadu razem z ramirezami w jednym akwarium

Post autor: Tbg »

Mam takie pytanie odnośnie Kakadu, interesowałem się tymi rybkami jakiś czas temu i myślę sobie zakupić parkę. Czy będą one agresywne wobec ramirezek (np. samiec-samiec bądź samica-samica)? I czy jest to tak samo towarzyska rybka jak ramireza? Niby na portalach tak piszą a jak jest w praktyce?

[ Komentarz dodany przez: Mirro: 2010-07-14, 22:15 ]
Wątek wydzielony. Proszę się nie bać zakładania nowych tematów ;)
Ostatnio zmieniony 14 lip 2010, 21:17 przez Tbg, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
daquid
Posty: 867
Rejestracja: 19 paź 2009, 18:42
Imię: Dawid
Lokalizacja: Hermanowa
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: daquid »

1. Nie ten temat
2. Jak już piszesz takie posty to napisz chociaż jakie masz akwa.
Tbg
Posty: 47
Rejestracja: 08 maja 2010, 13:41
Imię: Siarczek
Lokalizacja: Tbg
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: Tbg »

Czemu nie ten temat? Wolałem odkopać najświeższy wątek niż jakiś stary, a że tyczy się rozmnażania to nie powinno raczej stanowić problemu jedno pytanie.
Awatar użytkownika
justfilied233
Posty: 4989
Rejestracja: 19 paź 2009, 14:39
Imię: Dominik
Lokalizacja: Sędziszów Młp.
Akwarium: 160l,126l,45l
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: justfilied233 »

daquid ma racje ;) kompletnie nie ten dział. Obsady mamy w Akwarystyce dla początkujących a tu jest rozmnażanie.
Tylko żywe zioło :D
Awatar użytkownika
Dżoena
Posty: 8848
Rejestracja: 23 gru 2009, 22:59
Imię: JoAnna
Lokalizacja: Boguchwała
Płeć:
Wiek: 46

Post autor: Dżoena »

Tbg, jak kakadu to nie ramirezy. W okresie tarła będą agresywne wobec siebie- widziałam takie połączenie :/
Awatar użytkownika
Mirro
Posty: 5715
Rejestracja: 02 paź 2009, 9:30
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Mirro »

Co prawda nigdy nie trzymałem w jednej bańce ramirez wraz z kakadu, ale mam takie dziwne wrażenie, że to niezbyt trafne połączenie. Ogólnie pielęgnice są rybkami agresywnymi i terytorialnymi, zwłaszcza w okresie tarła. Zatem zdecydował bym się na jeden gatunek pielęgnic.
Awatar użytkownika
justfilied233
Posty: 4989
Rejestracja: 19 paź 2009, 14:39
Imię: Dominik
Lokalizacja: Sędziszów Młp.
Akwarium: 160l,126l,45l
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: justfilied233 »

wg mnie wszystko zależy od wielkości zbiornika bo w 240l przy odpowiedni urządzeniu ani bym się długo nie zastanawiał nad połączeniem tych dwóch gatunków. Jeden ma swoje terytorium i drugi ma więc nie wchodzą sobie w drogę i po robocie ;) a jak wejdą to zostaną przegonione :)
Ostatnio zmieniony 14 lip 2010, 22:25 przez justfilied233, łącznie zmieniany 1 raz.
Tylko żywe zioło :D
Awatar użytkownika
skaczacy
Posty: 1439
Rejestracja: 25 sty 2010, 19:50
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ~1000l, 160l, 27l
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: skaczacy »

a ja trzymałem i to w dużo większej bańce jak pisze Dominik, bez przerwy się tłuką, a jak ikrę złożą to wręcz śmiertelnie się tłuką :P
"Dla mnie też niezbyt łaskawy był dzień"
Awatar użytkownika
justfilied233
Posty: 4989
Rejestracja: 19 paź 2009, 14:39
Imię: Dominik
Lokalizacja: Sędziszów Młp.
Akwarium: 160l,126l,45l
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: justfilied233 »

a ja trzymałem i to w dużo większej bańce jak pisze Dominik, bez przerwy się tłuką, a jak ikrę złożą to wręcz śmiertelnie się tłuką
ale wchodzi tu sprawa urządzenia akwa, ja słysząc ramirezy czy kakadu widzę zbiornik z ogromną ilością korzeni mało roślin kamienie, dużo kryjówek.

A tak z drugiej strony, kakadu i ramirezy się tłuką, a ramirezy i skalary, kakadu i skalary, paletki i skalary, takie połączenia często widzę jak to jest, że duży skalar nie tłucze malutkiej ramirezy a nie wiele większa kakadu śmiertelnie ją tłucze. Może jakieś ryby nie z tej ziemi ci się trafiły :P hehe
Tylko żywe zioło :D
Awatar użytkownika
skaczacy
Posty: 1439
Rejestracja: 25 sty 2010, 19:50
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ~1000l, 160l, 27l
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: skaczacy »

tzn, ramirezy i kakadu to wielkościowo podobne ryby, a skalar jest dużo większy i ramireza do niego nie podskoczy, tak samo u mnie z paletkami, jak matka wyprowadzała młode na spacer to ojciec odganiał inne ryby, ale paletki to nie ruszało, raz mu jedna oddała i po ramirezie...

edit:
duży samiec ramirezy, tak tłuk mniejszego samca kakadu, że padł, Możesz mi wierzyć lub nie, ja tylko piszę jak było w moim przypadku
"Dla mnie też niezbyt łaskawy był dzień"
Zaku
Posty: 1581
Rejestracja: 11 paź 2009, 19:39
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: Zaku »

pewnie nie miał czasu na jedzenie :D :P
Tbg
Posty: 47
Rejestracja: 08 maja 2010, 13:41
Imię: Siarczek
Lokalizacja: Tbg
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: Tbg »

Dzięki za wydzielenie tematu, w takim razie odpuszczam i zostawiam tylko Ramirezki, jeszcze mi powiedźcie gdzie mogę się pod temat podłączyć bo wydaje mi się, że pan sprzedawca nie dał mi parki tak jak chciałem tylko 2 samce z tym, że jeden welonowy. A kakadu fajna rybka, ale chyba lepiej jest trzymać ramirezek parkę niż kakadu, tak mi się wydaje, że jakieś łagodniejsze z tego co piszecie :)
Awatar użytkownika
skaczacy
Posty: 1439
Rejestracja: 25 sty 2010, 19:50
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ~1000l, 160l, 27l
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: skaczacy »

w stosunku do innych gatunków (nie pielęgnicowatych) ani kakadu ani ramireza nie są agresywne. Co do parki, samica ma czerwony brzuch, samiec ma odstające większe pierwsze dwa "zęby" płetwy grzbietowej. Przeważnie samiec jest masywniejszy choć to nie reguła.

Ja długo się zastanawiałem która parę zostawić, zadecydowały same. Jak poległ jeden samiec to samice oddałem. Za jakiś czas poległ drugi samiec (podpadł paletce) samice znowu oddałem i nie mam ani kakadu ani ramirez.
Kakadu ma wyraźniejsze ostre (intensywne) kolory. Ramireza jest znowu tęczowa, taka przyjemna dla oka. Sam musisz zdecydować.
"Dla mnie też niezbyt łaskawy był dzień"
Mike122
Posty: 1
Rejestracja: 21 lip 2023, 22:27
Imię: Michal
Akwarium: 240

Re: Czy mogę trzymać kakadu razem z ramirezami w jednym akwarium

Post autor: Mike122 »

A u mnie samiec Ramireza ciągle gania zbrojniki i kiryski jakby podłoże było jego...
telemah

Re: Czy mogę trzymać kakadu razem z ramirezami w jednym akwarium

Post autor: telemah »

Oj to też zależy od rybek. Jedne są agresywne a inne spokojniejsze. One też mają "emocje".



_______________________
https://ubezpieczeniegrupoweranking.pl/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dobór obsady”