Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Zarówka energooszczędna z Castoramy

Jak to działa? Po co? Jak dobrać? Jaki producent?

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mirro
Posty: 5715
Rejestracja: 02 paź 2009, 9:30
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L
Płeć:
Wiek: 40

Zarówka energooszczędna z Castoramy

Post autor: Mirro »

Popularność żarówki energooszczędnej, a właściwie ten wątek http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.ph ... f3aafd0029 skłoniły mnie do założenia tego tematu. Piszcie o swoich spostrzeżeniach w używaniu tej żarówki.

Ja po ostatnich niepowodzeniach muszę powiedzieć, że żarówka energooszczędna ta 6400K z castoramy to niestety lipa :( W początkowym czasie użytkowania spisuje się całkiem nieźle, ale później coś jest chyba nie tak :(

A Wy jakie macie spostrzeżenia?
Awatar użytkownika
Artur___
Posty: 3564
Rejestracja: 23 lis 2009, 11:16
Imię: Artur
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: Artur___ »

używałem żarówki osram duluxstar 8W/827 też kupiona w Castoramie ;), była w 10l z gupikami, na dnie była pelia i peackok moss, jedna i druga roślinka ładnie rosła, nitki miałem gratis (ale był to świeży zbiornik), myślę, że spokojnie by sobie radziła (pomijam barwę światła - na niej mi akurat nie zależało).
Swego czasu testowałem również (na podobnych roślinach) żarówkę energooszczędną o barwie chyba 7600K i doszedłem do jednego wniosku, jeżeli jest dużo śwaitła to barwa nie gra roli przy wzroście roślin (a przynajmniej mchów i wątrobowców)
Awatar użytkownika
SDD
Administracja
Posty: 3001
Rejestracja: 21 lis 2009, 12:23
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Sędziszów Małopolski
Akwarium: Ogólne w LT
Płeć:
Wiek: 35

Re: Zarówka energooszczędna z Castoramy

Post autor: SDD »

MirosławB pisze: Ja po ostatnich niepowodzeniach muszę powiedzieć, że żarówka energooszczędna ta 6400K z castoramy to niestety lipa :( W początkowym czasie użytkowania spisuje się całkiem nieźle, ale później coś jest chyba nie tak :(
Mirek mówisz tutaj o żarówkach Poluxa? Sam mam 2x24W w swoim akwa i planuję dołożyć jeszcze jedną 24W. Wydaje się mi, że problemem jest tutaj jakość tych żarówek że po pewnym czasie świecą słabiej niż na początku i zmienia się troszkę barwa światła.
Tylko ZERO tolerancji pozwala na funkcjonowanie forum, zgłaszaj przyciskiem Obrazek posty łamiące regulamin!

I'm not crazy, my reality is just different than yours...
Awatar użytkownika
leszcz25
Posty: 629
Rejestracja: 10 paź 2009, 13:53
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Szczepanów
Akwarium: 300, 27, 27
Płeć:
Wiek: 43
Kontakt:

Post autor: leszcz25 »

Mam tą samą z Castoramy i też sądzę, że jest nie odpowiednia do akwarystyki. Moim zdaniem jej widmo jest strasznie zniekształcone i potrzebne roślinom pasma czerwieni i niebieskiego koloru są w znacznym stopniu obniżone. Dlatego obserwuje ciągle glony i słaby wzrost roślin nawet przy odpowiednim nawożeniu.
Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !
I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.


Pozdrawiam
Andrzej L.
Awatar użytkownika
SDD
Administracja
Posty: 3001
Rejestracja: 21 lis 2009, 12:23
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Sędziszów Małopolski
Akwarium: Ogólne w LT
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: SDD »

Ja mam jeszcze poluxa o barwie 2700K, mam zamiar jeszcze go dodać i zobaczyć jak to zadziała.
Tylko ZERO tolerancji pozwala na funkcjonowanie forum, zgłaszaj przyciskiem Obrazek posty łamiące regulamin!

I'm not crazy, my reality is just different than yours...
robaczek_p
Mecenas
Posty: 220
Rejestracja: 13 gru 2009, 17:16
Imię: Paweł
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 15L,100L
Płeć:
Wiek: 41
Kontakt:

Post autor: robaczek_p »

ja używam kakiej żarówki energoszczednej o barwie 6400k PHILIPS kupiłem na allegro ponieważw mielcu jest nie dokupienia jakakolwiek o tej barwie! Jestem zniej zadowolony pomimo tego że sama żarówka kosztuje 20zł + wysła!
Awatar użytkownika
SDD
Administracja
Posty: 3001
Rejestracja: 21 lis 2009, 12:23
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Sędziszów Małopolski
Akwarium: Ogólne w LT
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: SDD »

Ja myślałem nad taką żarówką: http://www.allegromat.pl/aukcja49012 tylko że u siebie bym musiał 4 dać.
Tylko ZERO tolerancji pozwala na funkcjonowanie forum, zgłaszaj przyciskiem Obrazek posty łamiące regulamin!

I'm not crazy, my reality is just different than yours...
Awatar użytkownika
Mirro
Posty: 5715
Rejestracja: 02 paź 2009, 9:30
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Mirro »

Mi chodziło o żarówkę Massive z Castoramy.
SDD pisze:Ja myślałem nad taką żarówką: http://www.allegromat.pl/aukcja49012
W sumie wygląda ciekawie, ale trochę bał bym się znowu pchać w żarówkę energooszczędną. WOle trochę dołożyć i zrobić oświetlenie 2x8W na świetlówkach.
Awatar użytkownika
SDD
Administracja
Posty: 3001
Rejestracja: 21 lis 2009, 12:23
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Sędziszów Małopolski
Akwarium: Ogólne w LT
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: SDD »

Mnie nie wystarczy 2x8W :P dołożę na dniach do moich 2x24W jeszcze 15W z tymi 2700K zobaczymy co będzie.
Tylko ZERO tolerancji pozwala na funkcjonowanie forum, zgłaszaj przyciskiem Obrazek posty łamiące regulamin!

I'm not crazy, my reality is just different than yours...
robaczek_p
Mecenas
Posty: 220
Rejestracja: 13 gru 2009, 17:16
Imię: Paweł
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 15L,100L
Płeć:
Wiek: 41
Kontakt:

Post autor: robaczek_p »

Zaku
Posty: 1581
Rejestracja: 11 paź 2009, 19:39
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: Zaku »

Poropnuje się wybrać do EBR. Kupiłem tam świetlówkę Philips Genie 865 18W jeśli się nie mylę to po 18 zł, ale trzeba się popytać o cene i upewnić. Jak się zbierzecie do "kupy" to powinni wam je sprowadzić.

edit: Jakiś rok temu kupiłem 15W 865 firmy massive na boya-żeleńskiego w sklepie ze światłem (jadąc od Langiewicza jest za krzyżówką z Pola) za 14 zł.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt”