Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

mieszanie nawozów

Makro, supermakro, mikro - jak sobie z tym radzić i zapewnić piękne rośliny w akwarium?

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
gorantb
Posty: 196
Rejestracja: 21 sty 2012, 14:41
Imię: Tomek
Lokalizacja: Toruń
Akwarium: 240L
Płeć:
Wiek: 44

mieszanie nawozów

Post autor: gorantb »

Temat już był chyba poruszany więc zapytam krótko:
przy trzech kanałach dozowania dwa chciałbym przeznaczyć na azot i fosfor bo z ich stabilnością jest różnie, czy na trzecia pompę mogę wrzucić zmieszany węgiel, żelazo i potas???
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

Zwykle możesz. Zależy od składu, ale nie widzę większych możliwości dekompozycji.
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
debrzyna
Posty: 2931
Rejestracja: 11 mar 2011, 18:18
Imię: Janusz
Lokalizacja: Puszcza Sandomierska
Akwarium: 350, 250
Płeć:
Wiek: 73
Kontakt:

Post autor: debrzyna »

gorantb pisze:czy na trzecia pompę mogę wrzucić zmieszany węgiel, żelazo i potas
Ja w jednym akwarium jedna pompą podaje mix magnez potas mikro intermagu chelat żelaza i glut w odpowiednich proporcjach wyliczonych w kalkulatorze kol. zulixa
freewolny
Posty: 41
Rejestracja: 09 maja 2013, 10:53
Imię: Kon
Lokalizacja: Londyn
Płeć:

Post autor: freewolny »

A nie lepiej dac potas, azot i C na jeden kanal, a fosfor i zelazo na dwa pozostale i dozowac je naprzemiennie, co drugi dzien? Unikniesz mozliwego stracania fosforanow przez Fe.
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

freewolny pisze:nie lepiej dac .... azot i C na jeden kanal
Nie wiem jak jest w praktyce, ale chemicznie przypuszczając bałbym się mieszać azotanów (NO3) z aldehydem glutarowym (Węgiel w płynie) - być może ten drugi jest rozkładany.
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Awatar użytkownika
gorantb
Posty: 196
Rejestracja: 21 sty 2012, 14:41
Imię: Tomek
Lokalizacja: Toruń
Akwarium: 240L
Płeć:
Wiek: 44

Post autor: gorantb »

freewolny pisze:A nie lepiej dac potas, azot i C na jeden kanal, a fosfor i zelazo na dwa pozostale.
ale fosfor i azot są u m nie najmniej stabilne i nie chciałbym wraz z manipulacja tych związków
żonglować reszta..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawożenie roślin”