Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Krewetki z Endlerkami

Nasze doświadczenie i obserwacje z różnymi zwierzakami.

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
MariooT
Posty: 1037
Rejestracja: 16 paź 2009, 21:59
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L Amazonia
Płeć:
Wiek: 44

Krewetki z Endlerkami

Post autor: MariooT »

Założyłem krewetkarium i strasznie w nim pusto. Krewcie łażą po roślinkach i dnie a w toni wodnej nic się nie dzieje. Czy myślicie, że żyworódka endlera będzie polowała na młode krewetki karłowate ?
Skubi
Posty: 706
Rejestracja: 16 lis 2009, 13:38
Imię: Kuba
Lokalizacja: Łańcut / Rzeszów
Akwarium: 18, 25, 200
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: Skubi »

MariooT, wydaje mi się, że młode nie mają szans. Kardynałki też potrafią wycinać więc podejrzewam, że i gupiki też. Ogólnie to ciężko o rybkę która będzie pływała i nie będzie się interesowała przekąską jaką jest mała krewetka.
Awatar użytkownika
MariooT
Posty: 1037
Rejestracja: 16 paź 2009, 21:59
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L Amazonia
Płeć:
Wiek: 44

Post autor: MariooT »

To krewetki nie mają już nic instynktu samozachowawczego? W sumie to i dorołe krewetki mogą polowac na młode.
Skubi
Posty: 706
Rejestracja: 16 lis 2009, 13:38
Imię: Kuba
Lokalizacja: Łańcut / Rzeszów
Akwarium: 18, 25, 200
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: Skubi »

MariooT pisze:To krewetki nie mają już nic instynktu samozachowawczego?
Jak zapewnisz im dużo kryjówek mchów to pewnie jakaś część się odchowa.
MariooT pisze:W sumie to i dorołe krewetki mogą polowac na młode.
Z tego co wiem stare nie zjadają młodych ;)

Na Twoim miejscu zainwestowałbym może w Microrasbore Galaxy.
Ostatnio zmieniony 04 mar 2010, 22:32 przez Skubi, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
skaczacy
Posty: 1439
Rejestracja: 25 sty 2010, 19:50
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ~1000l, 160l, 27l
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: skaczacy »

MariooT, endler jest za mały, żeby jeść krewetkę, jest jeszcze rozbora galaxy, śliczna rybko do krewetkarium. sam zobacz sobie. ja bym spokojnie endlery i galaxy razem trzymał z krewetkami.
"Dla mnie też niezbyt łaskawy był dzień"
Awatar użytkownika
MariooT
Posty: 1037
Rejestracja: 16 paź 2009, 21:59
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L Amazonia
Płeć:
Wiek: 44

Post autor: MariooT »

skaczacy pisze:MariooT, endlery i galaxy razem trzymał z krewetkami.
Ja tam wole endlerka ponieważ mam do niego sentyment :) Kiedyś to były bardzo popularne rybcie :). Moim zdaniem endlerek nie powinien tak ostro polować na krewetki. Już chyba bardziej niebezpieczny jest neon czerwony
Zaku
Posty: 1581
Rejestracja: 11 paź 2009, 19:39
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: Zaku »

U mnie bystrzyki amandy zjadały młode, udało się przeżyć tylko tym które wpadły do filtra, ale i tak przy wpuszczaniu ich z powrotem do akwarium zostawały zjedzone. Bystrzyki oddałem i zaczęły pojawiać się młode osobniki.
Awatar użytkownika
dnolek
Posty: 585
Rejestracja: 27 lis 2009, 18:05
Imię: Norbert
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 240,180, 60, 40
Płeć:
Wiek: 39
Kontakt:

Post autor: dnolek »

Jest sposob na to zeby rybki sobie mogly mieszkac z krewetkami.

Chodzi mianowicie o gęstą roslinnosc na dnie, moga byc mchy o takiej budowie w ktorej male krewecie sie pochowają. Mozliwoscia jest tez zrobienie kryjowek dla malych krewetek.

Ja osobiscie posiadam male bo małe 10 L akwarium w ktorym rozmnarzaja mi sie krewetki oraz wlasnie endlerki. Nie moge powiedziec ze krewetki nie sa zjadane ( mowie o tych najmniejszych ). Nie mniej jednak kryjowki oraz mchy, glosia lub mały henio robia naprawde super robote i naprawde dobrze chronia krewetki przed endlerkami.

Dodatkowo im wiekszy zbiornik tym rybki wyzej plywaja a krewetki raczej wola denny styl zycia, chyba ze ktos ma mchy zaczepione na bocznych szybach.
Łoren
Posty: 2110
Rejestracja: 16 lis 2009, 14:24
Imię: Robert
Lokalizacja: Rzeszów -Krasne
Akwarium: 50L 500l start
Płeć:
Wiek: 54
Kontakt:

Post autor: Łoren »

Mam u siebie krewetki i endlerki do tego kilka neonów zielonych i ostatnio kupiłem razbore czerwonopręgą (wielkoscia odpowiada galaxy ) w<RCMB> i powiem wam ze nie widzę żeby rybki wykazywały jakieś zainteresowanie krewetkami.Natomiast doświadczyłem już układu gdzie były Amano i RC w jednym zbiorniku no i efekty są takie ze amano żyją do dnia dzisiejszego a RC niestety chyba zostały skonsumowane, bo nigdzie ich nie widzę .
Łoren akwarystyka to choroba postępująca:)
Awatar użytkownika
varik
Posty: 133
Rejestracja: 18 sty 2010, 13:01
Imię: Bartek
Lokalizacja: Krosno,Miejsce Piastowe
Akwarium: 50l,20l
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: varik »

Podczepię się pod temat bo mam podobny problem. A może by tak spróbować z parką bojowników? Co Wy na to?
VARIK
Skubi
Posty: 706
Rejestracja: 16 lis 2009, 13:38
Imię: Kuba
Lokalizacja: Łańcut / Rzeszów
Akwarium: 18, 25, 200
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: Skubi »

varik, wszystko zależy od charakteru bojownika, jedni hodują boje z krewetkami i jest ok, a u drugich bojownik zje wszystko...
Awatar użytkownika
dnolek
Posty: 585
Rejestracja: 27 lis 2009, 18:05
Imię: Norbert
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 240,180, 60, 40
Płeć:
Wiek: 39
Kontakt:

Post autor: dnolek »

łacznie z silikonem laczacym sciany baniaka :(
Awatar użytkownika
varik
Posty: 133
Rejestracja: 18 sty 2010, 13:01
Imię: Bartek
Lokalizacja: Krosno,Miejsce Piastowe
Akwarium: 50l,20l
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: varik »

Chyba jednak daruję sobie bojki bo w tym baniaczku bardziej nastawiam się na hodowlę i rozmnażanie kreweci :D
VARIK
Awatar użytkownika
justfilied233
Posty: 4989
Rejestracja: 19 paź 2009, 14:39
Imię: Dominik
Lokalizacja: Sędziszów Młp.
Akwarium: 160l,126l,45l
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: justfilied233 »

ja wam powiem tak że od xx czasu mam endelery i krewetki i jeszcze nie zauważyłem żeby polowały na krewetki czasem krewetki po nich prawie chodzą i nic. spokojnie można to łączyć ale obowiązkowo mchy dużo, widzieliście pewnie w galerii moją 16l tam jest dość dużo zieleni i jak dobrze poruszam to chmary krewetek wychodzą :)
Tylko żywe zioło :D
Awatar użytkownika
MariooT
Posty: 1037
Rejestracja: 16 paź 2009, 21:59
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L Amazonia
Płeć:
Wiek: 44

Post autor: MariooT »

I co i ZONK :/. Co jakis czas widziałem padniętą krewetkę i myślałem, że to z jakiejś choroby albo ze starości a tutaj przyczyna jest inna. Podchodze do akwa patrze a samica endlera z wściekłością atakuje całkiem sporą krewete. Pobgryzała jej nogi. Zareagowałem i uratowałem skorupiaka i pływa teraz taki beznogi kikutnik. Zjeść nie zje bo krewetka prawie wielkosci gupiczki, tylko pobgryza co sie da i zabije. Dziwne bo to stało się podczas karmienia. Wolała nóżki niż płatki. Teraz padniętych krewetek nie widuje a to łobuzica.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skorupiaki, mięczaki i inne zwierzaki”