Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Elektrozawor do RO jaki?

Jak to działa? Po co? Jak dobrać? Jaki producent?

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
k0k0z
Mecenas
Posty: 1007
Rejestracja: 18 lut 2010, 5:19
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 100l
Płeć:
Wiek: 37

Elektrozawor do RO jaki?

Post autor: k0k0z »

Czy mozna uzywac do odcinania RO elektrozaworow takich jak do co2, na szybkozlaczki. Chodzi mi glownie o ew cisnienie w filtrze i o szczelnosc szybkozlaczek w wypadku cieczy.

Ew czy mozecie polecic jakies ine rozwiazanie?
Obrazek
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

Ciśnienie w układzie CO2 po wyjściu z reduktora jest zbliżone do ciśnienia wody kranowej. Nie widzę przeszkód, jeżeli elektrozawór jest zaprojektowany do kontaktu z wodą (które są, tego nie wiem).
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Awatar użytkownika
texel
Posty: 361
Rejestracja: 19 paź 2009, 21:41
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 100 + 60
Płeć:

Post autor: texel »

szybkozłączki używane oryginalnie w RO spokojnie wytrzymują panujące na wężach ciśnienia

jeżeli szybkozłączki wytrzymują ciśnienie gazu to i wodę wytrzymają pytanie tylko po co?
Obrazek

Panie Boże, o niewiele cię proszę, ale chciałbym, żeby wszystko, co mi dasz, było najwyższej jakości.
Awatar użytkownika
k0k0z
Mecenas
Posty: 1007
Rejestracja: 18 lut 2010, 5:19
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 100l
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: k0k0z »

Chodzi mi o czasowa regulacje podawanej RO, chyba ze bede regulowal zaworkiem przeplyw, narazie sie orientuje. W orginale byl plan zbiornika na ro tak zeby filt chodzil 24/h a elektrozawor wlaczal spuszczanie ro do podmianki.
Obrazek
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

texel pisze:pytanie tylko po co?
Różne są pomysły. U mnie np. pełny kanister uzyskuję pop np. 10 godzinach. Jak sobie zapomnę to idzie w kanał. Strata i wody i zużycie membrany. A tak nastawiam na czas i zapominam. Jak sobie przypomnę to rozmontowuję.
Może ktoś też ładować wodę prosto do akwarium. Odleje np. 2 wiadra wody, włączy zegar i idzie do pracy. Na prawdę pomysł nie jest zły.
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Awatar użytkownika
texel
Posty: 361
Rejestracja: 19 paź 2009, 21:41
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 100 + 60
Płeć:

Post autor: texel »

jeżeli zawór ma być przed RO to OK, jeżeli po to ciśnienie działające cały czas na membranę uszkodzi ją

poza tym trzeba by (zakładając, że woda z RO idzie prosto do akwa) rozwiązać jeszcze problem spuszczenia takiej samej ilości wody jak dostarczonej

kombinowanie z zaworem może cenowo zbliżyć się do zbiornika ciśnieniowego na wodę RO (oryginalnego), który także automatycznie odcina wodę

np.
http://www.allegromat.pl/aukcja51177

zmiana linku allegro na archiwum - zulix
Ostatnio zmieniony 14 mar 2010, 18:21 przez texel, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Panie Boże, o niewiele cię proszę, ale chciałbym, żeby wszystko, co mi dasz, było najwyższej jakości.
Awatar użytkownika
k0k0z
Mecenas
Posty: 1007
Rejestracja: 18 lut 2010, 5:19
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 100l
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: k0k0z »

Woda zlewa sie sama z zabezpieczenia automatycznej podmianki. Mi bardziej zalezy na dolewaniu malych ilosci (20-30l) RO codzienie. A co do zbiornika przedstawionego przez ciebie to wybacz ale 8l na 500 litrowe szklo to troche malo :P a wieksze pojemniki obawiam sie beda mialy sporo wyzsza cene.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt”