Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[450l] roślinne + paletki

Akwaria w stylu: Holenderskim, Nature, Ryuboku, Iwagumi

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dżoena
Posty: 8848
Rejestracja: 23 gru 2009, 22:59
Imię: JoAnna
Lokalizacja: Boguchwała
Płeć:
Wiek: 46

[450l] roślinne + paletki

Post autor: Dżoena »

Restart: 20.03.2010 i jest w fazie stabilizacji, fotka z dnia 28.03.2010.

akwarium: 450l (150x50x60h)
szafka i pokrywa diversa
oświetlenie: 4x54W T5
filtry: eheim profesional + 2 aquashut turbo 750
grzałka: jager 300W
tło: strukturalne (wsadzone za akwarium)
podłoże: ziemia 4cm + bazalt 8cm

Ryby:

40 neonów czerwonych
10 rodostomusów
3 kakadu
1 pielęgnica macmasteri
1 farowella acus
1 loricalia

Rośliny to:

lotos tygrysi (czerwony i zielony)
rotala walichi
anubiasy
hygrophyla polysperma
ludwigia repens
bacopa morinei
logarosyfon madagaskarski
strzałki
valisneria nana
blyxia
reszt nazw nie znam


Planuje zakup filtra RO, oraz paletek i krewetek.

Obrazek

proszę o komentarze
Ostatnio zmieniony 08 paź 2010, 11:31 przez Dżoena, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

Witam,
Kolejny baniaczek w galerii ;) Na początek to powiem, że jak na start jest nie źle ;). Teraz parę pytań :P

Po pierwsze czy w akwarium jest CO2? Drugie pytanie to czy nawozisz czymś? Jeśli nie to czy masz coś w planie?
Kolejny zestaw pytań :P : Czy planujesz holendra z tych roślinek czy tak po prostu ma sobie rosnąć? Czy paletki mają być główną ozdobą baniaka czy rośliny czy i to i to w tym samym stopniu?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
skaczacy
Posty: 1439
Rejestracja: 25 sty 2010, 19:50
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ~1000l, 160l, 27l
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: skaczacy »

Ukaszu, ja nie poznaje kolegi, cicha woda :P

na zdjęciu widać że ma co2, bo jest w prawym dolnym rogu wylot :)
"Dla mnie też niezbyt łaskawy był dzień"
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

Tak mnie się wydawało kolego skaczący ale wolę się upewnić ;) Jeśli to faktycznie dyfuzor to droga Joanno umocuj go pod wylotem filtra ;)
Awatar użytkownika
Dżoena
Posty: 8848
Rejestracja: 23 gru 2009, 22:59
Imię: JoAnna
Lokalizacja: Boguchwała
Płeć:
Wiek: 46

Post autor: Dżoena »

CO2 zakupiłam przed restartem- na razie jest podłączony, ale nawożenie dozowane jest ostrożnie. Jeżeli paletki, to będę obawiała się przy nich mieć co2- są to za delikatne ryby, tym bardziej, że będę dopiero zaczynać z nimi. Boję się skoków parametrów wody przy nich, i docelowo raczej rośliny będą dodatkiem, a paletki główną ozdobą. Jeżeli chodzi o nawożenie- na razie dawałam tylko żelazo i potas ( takie tylko miałam). Ale powoli będę zaczynać nawozić solami. Marzy mi się typowy holender, ale w innym zbiorniku- wtedy wykorzystam zestaw co2 tak, jak powinnam. I należą się podziękowania forumowiczom, od których otrzymałam roślinki.
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 1:00 przez Dżoena, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
truteen
Posty: 315
Rejestracja: 16 lis 2009, 23:32
Imię: Marcin
Lokalizacja: Już Zaczernie
Akwarium: 112 reaktywacja
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: truteen »

Łukasz ale żeś dziewczynę zaproblemił :)

Specem od aranżu nie jestem ale jak zarośnie to chaos się zmniejszy trochę ;) A jak wstawisz CO2 i sole to będzie moment - a z paletkami to może poczekać jeszcze trochę - zresztą masz anioła stróża co z paletek doktorat robi to Cię naprowadzi ;)

Osobiście czekam jak buchnie :)
Ostatnio zmieniony 28 mar 2010, 22:34 przez truteen, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

Jeżeli się boisz skoków parametrów...kup sobie "skalara" (wiem, że spory wydatek) ale on Ci będzie sterować wszystkim w akwarium - i pH i temperaturą i nie będzie problemu ze skokami parametrów. Widziałem baniaki z paletkami, gdzie było CO2 i normalne nawożenie i nic się nie działo z rybciami.
Powiem Ci, że zrobisz baardzo źle roślinkom, jeżeli będziesz podawać teraz CO2 a później je odetniesz - rośliny na pewno zmarnieją a dwa to moim zdaniem wysyp glonów też będzie....
Awatar użytkownika
Dżoena
Posty: 8848
Rejestracja: 23 gru 2009, 22:59
Imię: JoAnna
Lokalizacja: Boguchwała
Płeć:
Wiek: 46

Post autor: Dżoena »

Z paletkami i tak jeszcze zaczekać muszę, ponieważ baniak jeszcze za świeży. Poza tym pewnie z czasem jeszcze coś się pozmienia w układzie roślin- przecież nie wytrzymam, jak wpadnę na fajny pomysł! :mrgreen: Czas pokaże. A co do dyfuzora- niestety te 2 małe bączki, które są po prawej stronie mają lepszy przepływ niż filtr zewnętrzny ( niestety, tak to jest, jak się kupuje będąc zielonym), dlatego jest z prawej strony. Docelowo tylko jeden z nich zostanie- wtedy dyfuzor powędruje na lewo.
truteen pisze:Łukasz ale żeś dziewczynę zaproblemił
Problemy są po to, aby je rozwiązywać ;)

[ Dodano: 2010-03-28, 23:53 ]
cherry_ukasz, racja co do odcięcia co2 i co do reakcji roślinek na to :/ Chyba czas pokaże, co dalej. Na roślinach mi zależy, ale na paleciach bardziej- w końcu to z myślą o nich kupiłam takie akwarium.
cherry_ukasz pisze:...kup sobie "skalara"
Co masz na myśli? Czy to chodzi o komputer? Przyznam się, że nie interesowałam się takim rozwiązaniem i nie mam na taki temat wiadomości

Opinie i porady dot. sterownika Skalar umieszczono tutaj: http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.php?p=33517
Jak ktoś ma coś do dodania na ten temat to prosimy w tym wątku - zulix
Ostatnio zmieniony 30 mar 2010, 8:18 przez Dżoena, łącznie zmieniany 1 raz.
Zaku
Posty: 1581
Rejestracja: 11 paź 2009, 19:39
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: Zaku »

Joanna333, jakiego masz eheima? Ja mam najmniejszego i najtańszego ale przepływ ma dobry. Jeśli akwarium jest świeże to może w wężach masz nagromadzone brudy (brązowe błotko), lub w przyłączu węży do filtra, deszczowni i rurce zasysającej. U mnie w świeżym baniaku węże przytkało po miesiącu i przepływ drastycznie zmalał. Płukanie wkładów nie przyniosło żadnych rezultatów.
Awatar użytkownika
Dżoena
Posty: 8848
Rejestracja: 23 gru 2009, 22:59
Imię: JoAnna
Lokalizacja: Boguchwała
Płeć:
Wiek: 46

Post autor: Dżoena »

Węże, deszczownia oraz rura zasysająca były niedawno czyszczone, zanim zmalał przepływ. Eheim proffesional II- 600 l/h przepływu. Poradzimy sobie i z tym. Muszę jeszcze zajrzeć do wirnika- może tam się czai jakieś błotko? :)
Awatar użytkownika
comatose
Posty: 3933
Rejestracja: 02 paź 2009, 15:14
Imię: ---
Lokalizacja: ---
Płeć:

Post autor: comatose »

Joanna333 a mogłabyś podać oznaczenie filtra? professionel II to nazwa całej serii, szukałem po necie ale nie znalazłem filtra który miałby przepływ 600l/h jedyne co to filtry dedykowane do akwariów 600L.
nie daj się zwieść pozorom http://www.youtube.com/watch?v=iTEi_PlFEWU/
Awatar użytkownika
alkarn
Posty: 1591
Rejestracja: 11 paź 2009, 19:24
Imię: Dawid
Lokalizacja: Czudec
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: alkarn »

Asia podoba mi się twój aranż tak wszystko po układane powiem że jest SUPER akwa. :P
Awatar użytkownika
Dżoena
Posty: 8848
Rejestracja: 23 gru 2009, 22:59
Imię: JoAnna
Lokalizacja: Boguchwała
Płeć:
Wiek: 46

Post autor: Dżoena »

Nie ukrywam, że bez pomocy mojego anioła stróża nie byłoby tak ładnie :) Dziękuję. Co2 hula, zaczęłam nawozić solami (wszystko od niedawna) więc jeszcze chwila i wrzucę kilka fotek w ramach aktualizacji
ToryBcia
Posty: 2465
Rejestracja: 12 paź 2009, 17:19
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 375 L
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: ToryBcia »

No czekam na fotke aby zobaczyć postępy :) Jak narazie wygląda akwarium na świeze.
Zapraszam do mnie :) http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.php?t=15668
Pozdrawiam
Tomek
Awatar użytkownika
Dżoena
Posty: 8848
Rejestracja: 23 gru 2009, 22:59
Imię: JoAnna
Lokalizacja: Boguchwała
Płeć:
Wiek: 46

Post autor: Dżoena »

Baniaczek ma w tej chwili dopiero niewiele ponad 2 tygodnie, na razie zaczyna się atak nitek :/ Postaram się wrzucić coś na dniach

[ Dodano: 2010-04-05, 19:46 ]
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

mała aktualizacja
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Roślinne”