Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Filtr Narurowy

Wszystko co potraficie zrobić sami, aby odciążyć budżet. Pomysły, rysunki, fotorelacje...

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
kurczak
Posty: 218
Rejestracja: 18 lut 2011, 11:30
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: było 50l jest 200L
Płeć:
Wiek: 44

Filtr Narurowy

Post autor: kurczak »

Witam posiadam filtr JBL E900 i chcę do niego dołączyć na wylocie filtr narurowy tylko nasuwa się pytanie czy zmontowanie takowego filtra wraz z kubełkiem będzie wogle działać czy woda popłynie z niego do góry.
Przeprowadziłem test na samym wkładzie 50 mikronów zapiętym na końcu węża i powiem że efekt jest lepiej niż zadowalający woda kryształ.
Może ktoś już zrobił takie coś i podzieli się wnioskami z eksploatacji.
Awatar użytkownika
comatose
Posty: 3933
Rejestracja: 02 paź 2009, 15:14
Imię: ---
Lokalizacja: ---
Płeć:

Post autor: comatose »

Popłynąć popłynie, ale raczej symbolicznie. Przy wkładzie powinno być napisane ile max wody przez niego przepływa w danej jednostce czasu.
Ostatnio zmieniony 27 lut 2013, 17:12 przez comatose, łącznie zmieniany 1 raz.
nie daj się zwieść pozorom http://www.youtube.com/watch?v=iTEi_PlFEWU/
kurczak
Posty: 218
Rejestracja: 18 lut 2011, 11:30
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: było 50l jest 200L
Płeć:
Wiek: 44

Post autor: kurczak »

Przy wkładzie sznurkowym 100 mikronów piszą że przepływ jest 20L/min to przy JBL E900 myślę że wydoliło by nikt nie posiada tak zmontowanego filtra
Awatar użytkownika
comatose
Posty: 3933
Rejestracja: 02 paź 2009, 15:14
Imię: ---
Lokalizacja: ---
Płeć:

Post autor: comatose »

Filtry do których przeznaczone są takie wykłady pracują z ciśnieniem 2-6 atmosfer, w kuble masz raczej mniej. Do tego ich żywotność określa ilość przefiltrowanej wody, średnio jest to zdaje się około 20 000l, potem wypadałoby go wymienić. Zamontuj to i powiedz jak się spisuje w praktyce ;]
nie daj się zwieść pozorom http://www.youtube.com/watch?v=iTEi_PlFEWU/
kurczak
Posty: 218
Rejestracja: 18 lut 2011, 11:30
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: było 50l jest 200L
Płeć:
Wiek: 44

Post autor: kurczak »

Witam i tak jak mówiłem to zrobiłem filtr na rurowy podłączyłem z filtrem na wylocie do środka załadowałem wkład 80 lub 75 mikronów wypełniłem watą i powiem tak nie widzę różnicy w przepływie ale to dopiero 2 dzień więc poczekamy i zobaczymy jak co to pójdzie na prefiltr
Awatar użytkownika
msdriver
Posty: 49
Rejestracja: 24 mar 2012, 18:27
Imię: Michał
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 450L
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: msdriver »

nieco odświeżę - jak się spisało rozwiązanie? ja aktualnie myślę co zrobić żeby wspomóc mojego e900 żeby woda była czystsza ;)
kurczak
Posty: 218
Rejestracja: 18 lut 2011, 11:30
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: było 50l jest 200L
Płeć:
Wiek: 44

Post autor: kurczak »

Powiem tak wymiana waty raz w tygodniu i czyszczenie wkładu woda czyściutka nie widać drobinek tak jak to bywało wcześniej.
Chodź i tak myślę nad kupieniem jakiegoś filtra zew jeszcze
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam ”