Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Nawożenie podłoża w pracującym akwarium

Makro, supermakro, mikro - jak sobie z tym radzić i zapewnić piękne rośliny w akwarium?

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

Może się i rozpada. Ta skorupka w paluchach się łatwo rozciera więc w żwirku też powinno tak być. Tym niemniej ja miałem tych skorupek od groma co mnie denerwowało.

No i nie miałem akwarium przez rok (8 miechów) więc nie potrafię ocenić, czy reklama to prawda, czy nie. Może jednak są biodegradowalne tylko dłużej niż ja chciałem. A chciałem tak jak działa nawóz. Nawóz się kończy skorupka znika. Bo inaczej nie wiem kiedy od nowa podsypać.
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Awatar użytkownika
comatose
Posty: 3933
Rejestracja: 02 paź 2009, 15:14
Imię: ---
Lokalizacja: ---
Płeć:

Post autor: comatose »

Porzućmy kulki osmocote. Jak zapatrywałbyś się na dawkowanie do podłoża suchych soli w kapsułkach żelatynowych? http://allegro.pl/listing.php/search?sg ... Celatynowe one się szybko rozpadają.
nie daj się zwieść pozorom http://www.youtube.com/watch?v=iTEi_PlFEWU/
Awatar użytkownika
cyklista
Mecenas
Posty: 2101
Rejestracja: 11 paź 2011, 14:10
Imię: Piotr
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 100l i inne
Płeć:
Wiek: 51

Post autor: cyklista »

Te się będą rozpadać za szybko i w zasadzie cała ilość wprowadzonego nawozu w ciągu jednego dnia będzie luzem w podłożu, więc pozostaje kwestia jakie to nawozy i czy nie wypalą roślinom korzeni.
Awatar użytkownika
OKO
Posty: 2180
Rejestracja: 04 sty 2011, 22:32
Imię: Marcin
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: mam
Płeć:
Wiek: 30

Post autor: OKO »

A te kulki nawozowe osmocote to to samo co koreczki substral osmocote do roslin wodnych?
Ja nawciskałem całe opakowanie 6 szt (niektóre na pół przecinałem) i powciskałem pod żwirek w akwa 160l i jestem jak na razie bardzo zadowolony. Widać było już na drugi dzień że rośliny ruszyły.
Awatar użytkownika
comatose
Posty: 3933
Rejestracja: 02 paź 2009, 15:14
Imię: ---
Lokalizacja: ---
Płeć:

Post autor: comatose »

OKO to to samo.
nie daj się zwieść pozorom http://www.youtube.com/watch?v=iTEi_PlFEWU/
Awatar użytkownika
kfjat26
Posty: 580
Rejestracja: 11 cze 2010, 10:24
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Humniska
Płeć:
Wiek: 46

Post autor: kfjat26 »

Witam
comatose pisze:O kurde, a ja sobie kupiłem ten nawóz ;] Na opakowaniu jest napisane, że "otoczka nawozu rozpadnie się po upływie 1 roku". Technologia produkcji się zmieniła czy to taki chwyt marketingowy?
Bez paniki. Dzwoniłem swojego czasu do przedstawiciela handlowego. Wygląda to tak dokładnie:

:arrow: >>Koreczki<< uwalniają nawóz z otoczki po przekroczeniu 15 °C. Standardowo dedykowane do oczek wodnych gdzie temperatura wody jest znacznie niższa niż w akwarium i w tym wypadku jest to czasokres około 12 mc . Przedstawiciel powiedział że, w akwarium przy temperaturze powiedzmy 24-26 °C będzie to czasokres rzędu od 3 do góra 6 mc.
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

OKO pisze:Widać było już na drugi dzień że rośliny ruszyły.
Nawozy są dobre i skuteczne, tylko ta żółta barwa kulek....
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Awatar użytkownika
comatose
Posty: 3933
Rejestracja: 02 paź 2009, 15:14
Imię: ---
Lokalizacja: ---
Płeć:

Post autor: comatose »

kfjat26 dzięki, ale ja nie kupiłem tego nawozu do roślin w oczku wodnym tylko (po przeanalizowaniu składu) wybrałem ten do pelargonii.
nie daj się zwieść pozorom http://www.youtube.com/watch?v=iTEi_PlFEWU/
Awatar użytkownika
kfjat26
Posty: 580
Rejestracja: 11 cze 2010, 10:24
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Humniska
Płeć:
Wiek: 46

Post autor: kfjat26 »

Z tego co koleś z Substrala mówił to grubość otoczki w tych do roślin w oczku wodnym jest grubsza dlatego wolniej się rozpadają tzn dłużej uwalniają. Dlatego pisze na opakowaniu w przypadku koreczków że działo całosezonowo.
Nie wiem jak u was ale ja sprawdzałem po około 4 miesiącach i kilka kulek wsadziłem bliżej szyby z tyłu po to by widzieć co się z nimi dzieje. Kuleczki jeszcze miały w sobie nawóz nie były puste. Natomiast wsadzone jakiś rok temu były porozpadane na mniejsze fragmenty i półprzezroczyste. Może to tak samo z siebie a może sie porozsypywały dzięki świderkom, które ryją w podłożu.
Kiedy jestem w parku i widzę imiona kochanków wyryte na drzewach wcale nie uważam tego za romantyczne... Po prostu dziwi mnie jak wiele osób przychodzi na romantyczne spotkania z nożem.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawożenie roślin”